Młodzieżowy Festiwal Siatkówki w Rudzie Śląskiej- "czwórki" dziewcząt

WYDARZENIA » Turnieje

"Zimny prysznic"- takim stwierdzeniem można podsumować dzisiejszy Turniej o Puchar Małgorzaty Glinki w kategorii "czwórek" dziewcząt, który odbył się w Rudzie Śląskiej.

Od środy 16.05.2018 w Rudzie Śląskiej odbywa się Festwial Siatkówki o Puchar Małgorzaty Glinki. Po rozgrywkach w kategoriach "dwójek" (środa) oraz "trójek" (czwartek) dziś przyszedł czas na "czwórki".

Regulamin zawodów był bardzo surowy i nie pozwalał na jakiekolwiek "potknięcie" zespołu w żadnym etapie.

W turnieju brało udział 18 drużyn, które zostały podzielone na 6 grup po 3 ekipy każda.
Po rozegraniu spotkań w grupie systemem "każdy z każdym" zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach w drugim etapie walczyły o miejsca 1-6, zespoły, które zajęły drugie miejsca walczyły o miejsca 7-12 a zespoły z trzecich miejsc o lokaty 13-18.

Nasz zespół trafił do bardzo wymagającej grupy gdzie rywalizowaliśmy z drużynami MUKS Pasek Będzin II oraz UKS Źródełko Katowice.

UKS Tytan Ostrowy- MUKS Pasek Będzin II 0:2 (13:15, 8:15).
Bardzo wyrównany pierwszy set, w którym prowadziliśmy 8:5 oraz 10:8. Niestety w końcówce popełniliśmy dwa błędy własne i w konsekwencji przegrywamy 13:15. Druga partia od samego początku nie układała się po naszej myśli. Przegrywamy 0:5 a także 3:9. Popełniamy sześć niewymuszonych błędów i przegrywamy 8:15.

UKS Tytan Ostrowy- UKS Źródełko Katowice 0:2 (8:15, 12:15)
Pierwsza partia to aż osiem naszych błędów własnych i przegrana 8:15. W drugiej odsłonie proadzimy 8:2 by po chwili przegrywać 9:10. W samej końcówce dwie błędne decyzje sędziego na korzyść Katowic (najpierw trafiliśmy w pole- sędzia pokazuje aut a następnie atakujemy po bloku czego sędzia....nie zauważa i pomimo dyskusji z naszej strony utrzymuje swoją decyzję i kończy spotkanie).

W drugim etapie trafiliśmy do grupy z zespołami: UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza II oraz SP 2 Ruda Śląska.

UKS Tytan Ostrowy- UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza II 0:2 (13:15, 8:15)
Katastrofalny mecz w naszym wykonaniu. Pierwszy set to nasze prowadzenie 8:4 a następnie 10:6. Sama końcówka partii to nasze błędy własne. Seta kończymy atakiem w siatke. Druga odsłona jeszcze słabsza w naszym wykonaniu przegrywamy 8:15 oddając przeciwniczkom aż 12 punktów po błędach własnych.

UKS Tytan Ostrowy- SP 2 Ruda Śląska 2:0 (15:5, 15:1)
Bardzo pewne zwycięstwo, które ani przez chwile nie było zagrożone.

Zajmujemy drugie miejsce w grupie i ostatnim trzecim etapie graliśmy o 15 miejsce z zespołem Sprint Katowice I.

UKS Tytan Ostrowy- Sprint Katowice I 2:0 (15:9, 15:13)
Kolejny spotkanie, w którym strasznie się męczymy. W pierwszym secie prowadzimy 8:2 i znów tracimy punkty seriami. Rywalki niwelują straty do jednego punktu (8:7). Prosimy o przerwe a po niej poprawiamy swoją gre i zwyciężamy 15:9.
Druga partia i znów wysoko prowadzimy, tym razem 10:5. Po raz kolejny przydarza nam się przestój i w końcówce jest po 12. Sama końcówka bardzo nerwowa ale z happy endem- wygrywamy 15:13 i całe spotkanie 2:0 dzięki czemu zajmujemy dopiero 15 miejsce.

Tak jak wspomnieliśmy na początku relacji- dzisiejszy turniej był przysłowiowym "zimnym prysznicem" dla naszej drużyny. Zespół już nieraz udowodnił, że potrafi grać w siatkówkę jednak dziś to nie był nasz dzień. Popełnialiśmy mnóstwo prostych, niewymuszonych błędów i czasami byliśmy całkowicie bezradni. Przez cały turniej zespół bardziej walczył ze sobą niż z rywalkami.
Same zawodniczki stwierdziły, że rozegrały najsłabsze zawody w swojej dotychczasowej przygodzie z siatkówką.
Miejmy nadzieje, że był to pierwszy i ostatni tak słaby turniej tym bardziej, że za tydzień jedziemy do Nadarzyna gdzie będziemy brać udział w mocno obsadzonym "I-szym Memoriale Janusza Grzyba"