Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki w Opolu- "dwójki" chłopców

WYDARZENIA » Turnieje
Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki w Opolu- "dwójki" chłopców

We wtorek 22.05.2018 w Opolu odbył się I Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki w kategorii "dwójek" chłopców. Nasz klub reprezentowała jedna drużyna, która poradziła sobie znakomicie zajmując wysokie szóste miejsce na siedemnaście startujących zespołów. 

Relacja ze strony Akademii Młodego Siatkarza Opole.

22 maja w hali sportowej Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej odbył się Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki „AMS Mini Volley Cup”, w kategorii dwójek siatkarskich, zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Akademia Młodego Siatkarza przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu. Wydarzenie otrzymało honorowy Patronat Prezydenta Miasta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego oraz wieloletniego i utytułowanego reprezentanta kadry Polski w piłce siatkowej – libero Piotra Gacka. Mimo że była to dopiero pierwsza edycja imprezy w turnieju udział wzięło aż 17 zespołów z różnych zakątków Polski.

Wśród uczestników znaleźli się zawodnicy klubów:
- UMKS MOS Wola Warszawa
- Orliki Międzyrzecz
- UKS „Tytan” Ostrowy
- MKS Będzin
- UKS Mickiewicz Kluczbork
- PSP nr 3 Nysa
- PSP nr 11 Kędzierzyn-Koźle
- KS Koniczyna Opole
- UKS AMS Opole

Wydarzenie rozpoczęło się odprawą techniczną. O godzinie 9.00 w sali audytoryjnej wydziału zebrało się blisko 70 osób – zawodników, trenerów, gości honorowych, wolontariuszy oraz organizatorów. Uczestników powitali w imieniu Akademii Młodego Siatkarza Opole Prezes Martyna Radzikowska oraz Wiceprezes Mateusz Berlik, głos zabrał również gość honorowy – Trener drugoligowego zespołu AZS Politechniki Opolskiej Zbigniew Rektor. Prawdziwą niespodziankę wszystkim zgromadzonym przygotował Patron turnieju Piotr Gacek, który mimo nieobecności spowodowanej obowiązkami zawodowymi, przygotował film powitalny dla uczestników. W swoim wideowystąpieniu zagrzewał swoimi słowami młodych siatkarzy do bezpiecznej rywalizacji w duchu fair-play życząc jednocześnie udanej zabawy.

Po uroczystym otwarciu zespoły zostały zaproszone do hali sportowej, gdzie rozgrzewkę przeprowadzili z nimi drugoligowi siatkarze AZS Politechniki Opolskiej, tegoroczni Akademiccy Wicemistrzowie Polski w typie Uczelni Technicznych. Następnie rozpoczęły się bardzo zacięte zmagania w fazie grupowej, która miała wyłonić uczestników Finału A – rywalizacja o miejsca 1-9 oraz Finału B – rywalizacja o miejsca 10-17. Po fazie grupowej na wszystkich uczestników czekały konkursy z nagrodami, za sprawą których młodzi siatkarze mogli sprawdzić swoje umiejętności techniczne oraz sprawność motoryczną. Wśród konkursów nie zabrakło wykonywania jak największej liczby odbić sposobem dolnym czy też trafiania do kosza odbiciem oburącz górnym. Po obiedzie wszyscy przystąpili do kolejnej fazy zmagań. Po meczach rozegranych w Finałach A i B wiadome już było, które zespoły zmierzą się w pojedynkach o poszczególne miejsca w turnieju. W najlepszej dziewiątce turnieju znalazły się m.in. drużyny z Ostrów, Kędzierzyna-Koźla, Warszawy, Międzyrzecza, Będzina, Nysy oraz Opola. Wśród najlepszej dziewiątki turnieju nie zabrakło także drużyny gospodarzy – UKS AMS Opole. Mecze o miejsca były chyba jednymi z najbardziej wyrównanych i pełnych emocji spotkań, ponieważ wiele z nich kończyło się tie-breakami. Do najlepszej czwórki turnieju weszły zespoły UMKS MOS Wola Warszawa, PSP nr 11 Kędzierzyn-Koźle I i II oraz Orliki Międzyrzecz.

Obydwa półfinałowe pojedynki wygrały zespoły z PSP nr 11 z Kędzierzyna-Koźla, wiadomo było już, że w walce o pierwsze miejsce czeka nas opolski pojedynek. O trzecią lokatę zawalczyć miały więc drużyny z Międzyrzecza oraz Warszawy. W meczu o najniższy stopień podium zespół Orlików w składzie Marcel Mucha i Piotr Grobelny wygrał wynikiem 2:0 z MOSem Wolą Warszawa, którą reprezentowali Mikołaj Malinowski, Jeremiasz Sadlok-Lonc oraz Adam Gątarz. Mecz o pierwsze miejsce – jak przystało na prawdziwy pojedynek o Victorię w całym turnieju – toczył się zażarcie do ostatniej piłki. Pierwszy set padł łupem PSP 11 Kędzierzyn-Koźle II (15:13), w drugim ekipa PSP 11 Kędzierzyn-Koźle I podniosła się po porażce w pierwszej partii i wygrała pewnie 15:10. Po bardzo zaciętym tie-breaku na przewagi (wynikiem 11:10) zwyciężył zespół PSP nr 11 z Kędzierzyna-Koźla I 
w składzie Marcel Steyer, Dawid Banasiak oraz Aleksander Kopania. Tym samym na drugim miejscu uplasowała się drużyna PSP nr 11 z Kędzierzyna-Koźla II w składzie Łukasz Siemiaszko, Kacper Ziółkowski oraz Aleksander Peljan.

Podsumowując – w turnieju wzięło udział łącznie 17 zespołów, które reprezentowało 42 zawodników oraz 11 trenerów. Ponadto przy organizacji turnieju organizatorom w pięcioosobowym składzie pomagało 12 wolontariuszy. W ciągu trwania całego turnieju przez blisko 8 godzin zostało rozegranych aż 55 meczy, dzięki czemu młodzi adepci szkółek siatkarskich mogli nabyć nowego i bardzo cennego doświadczenia.

Poziom AMS Mini Volley Cup poziomem nie odbiegał od turniejów ogólnopolskich w ramach „Kinder+ Sport”, świadczy o tym chociażby fakt, że zmagania wygrali zeszłoroczni Mistrzowie Polski w rozgrywkach Minisiatkówki.

Klasyfikacja końcowa AMS Mini Volley Cup 2018:
1.PSP nr 11 Kędzierzyn-Koźle I
2.PSP nr 11 Kędzierzyn-Koźle II
3.Orliki Międzyrzecz
4.MUKS MOS Wola Warszawa
5.MKS Będzin
6.UKS „Tytan” Ostrowy
7.AMS Opole I
8.KS Koniczyna Opole I
9.PSP nr 3 Nysa II
10.AMS Opole II
11.UKS Mickiewicz Kluczbork
12.PSP nr 3 Nysa I
13.PSP nr 11 Kędzierzyn-Koźle III
14.UKS Mickiewicz Kluczbork 
15.PSP nr 3 Nysa III
16.KS Koniczyna II
17.AMS Opole III

Najlepszymi zawodnikami Turnieju wybrani zostali:
Marcel Steyer – PSP nr 11 Kędzierzyn-Koźle I 
Kacper Ziółkowski – PSP nr 11 Kędzierzyn-Koźle II
Marcel Mucha – Orliki Międzyrzecz

Nasz zespół wystąpił w składzie:
Gruczalski Łukasz
Konecki Piotr
Kotowicz Kamil

Gratulacje dla naszych zawodników!!!

Podziękowania dla Pana Sławomira Koneckiego, który podczas turnieju pełnił rolę opiekuna oraz trenera zespołu!!!Komentarze
Brak komentarzy...
Autor:
E-mail:
Strona WWW (bez http://):
Komentarz:
Pola oznaczone gwiazdką muszą być wypełnione.