I Memoriał Janusza Grzyba Wójta Gminy Nadarzyn kat."czwórki" dziewcząt

WYDARZENIA » Turnieje

Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza drużyna "czwórek" dziewcząt we wczorajszym turnieju w Nadarzynie. W silnie obsadzonych zawodach zajęliśmy piąte miejsce na dwanście drużyn z całej Polski.

I Memoriał Janusza Grzyba Wójta Gminy Nadarzyn zgromadził 12 zespołów z całej Polski.
Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po 6 ekip w każdej. W pierwszym etapie rozgrywano mecze systemem każdy z każdym- dwa sety bez względu na wynik spotkania (można było zremisować 1:1). Każdy wygrany set to jeden "duży" punkt do tabeli.

Wyniki spotkań z udziałem naszej drużyny:
UKS Tytan Ostrowy- MOSiR Vega Stalowa Wola II 2:0 (15:11, 15:10)
Bardzo nerwowe spotkanie z naszej strony. W każdym secie popełniamy kilka prostych błędów, które mają wpływna gre na styku. W końcówkach partii zdecydowanie lepiej zagrywamy dzięki czemu wygrywamy do 11 i 10.

UKS Tytan Ostrowy- GLKS Nadarzyn I 0:2 (16:18, 10:15)
Najbardziej zacięty mecz w udziałem naszej drużyny w tym turnieju. W pierwszym secie przegrywamy już 3:9 by na skutek świetnej zagrywki wyjść na prowadzenie 11:9. Końcówka pierwszej odsłony niezwykle zacięta z obu stron. Mamy dwie piłki setowe w górze, których nie wykorzystujemy natomiast przeciwniczki kończą seta w swojej trzeciej piłce setowej.
Druga partia podobnie jak pierwsza. Przegrywamy 1:5 jednak po bardzo dobrym fragmencie swojej gry doprowadzamy do remisu po 8. Dalsza część seta to przede wszystkim nasze błędy własne i pomimo ogromen woli walki przegrywamy 10:15 a całe spotkanie 0:2.

UKS Tytan Ostrowy- Wrzos Międzyborów 2:0 (15:0, 15:0) walkower.
Niestety zespół Wrzosu nie dojechał na zawody.

UKS Tytan Ostrowy- Turek Janów Przygocki 0:2 (8:15, 9:15)
Kolejne ciężkie spotkanie. Od samego początku zostajemy rozbici świetną zagrywką przeciwniczek (1:6). Przez całą resztę ambitnie walczymy jednak nie udaje nam się dogonić rywalek i przegrywamy 8:15. Drugi set toczony na styku do wyniku po 6. W dalszej fazie siła ofensywna zawodniczek z Turka jest znacznie skuteczniejsza i przegrywamy 9:15.

UKS Tytan Ostrowy- Lider Konstantynów Łódzki II 2:0 (15:13, 17:15).
Bardzo ważny mecz dla obu drużyn w kontekście końowej tabeli. Zwycięstwo którejkolwiek ekipy dawało jej szanse na awans z drugiego miejsca (wszystko zależało od ostatniego spotkania w grupie pomiędzy Nadarzynem i Stalową Wolą).
Zaczynamy bardzo dobrze- prowadzimy 5:2, 8:5, 11:9. Utrzymujemy przewagę dwóch punktów do wyniku 14:12. Psujemy zagrwykę (14:13). Po bardzo długiej akcji zwyciężamy pierwszego seta 15:13.
Druga partia jeszcze bardziej nerwowa. Całego seta gramy na styku. W odskakujemy na dwa punkty przewagi (12:10) jednak po błędach własnych to rywalki mają piłkę na wagę zwycięstwa (13:14). Blokujemy najważniejszą piłkę w tym meczu i jest po 14. W samej końcówce zachowujemy więcej zimnej krwi i zwyciężamy 17:15 a całe spotkanie 2:0.

Niestety dla nas Nadarzyn wygrywa pewnie ze Stalową Wolą i zajmujemy trzecie miejsce w swojej grupie a to oznacza, że nie awansujemy do najlepszej czwórki turnieju i będziemy walczyć o piąte miejsce z trzecią drużyną z grupy B- MOSiR Stalowa Wola I.

UKS Tytan Ostrowy- MOSiR Vega Stalowa Wola I 2:0 (15:11, 15:13)
Wojna narwów- tak można określić to spotkanie. Pierwszy set zacięta walka punkt za punkt. Pierwszą dwupunktową przewagę uzyskujemy przy wyniku 11:9 i po bardzo dobrych zagrywkach wygrywamy do 11.
Druga odsłona to rewelacyjna nasza gra zwłaszcza w elemencie zagrywki. Efektem jest prowadzenie 10:4. Niestety dobra zagrywka rywalek i nasze błędy powodują, że po kilku akcjach przegrywamy 11:12. Znakomite obrony oraz rozsądna gra w kontrze daje nam zwycięstwo w trzech kolejnych akcjach i mamy pierwszą piłkę meczową (14:12). Psujemy zagrywkę (14:13). Ostatnia akcja znów długa jednak wykazujemy więcej cierpliwości dzięki czemu zwyciężamy do 13 i całe spotkanie 2:0 zajmując ostatecznie piąte miejsce.

Po ubiegłotygodniowym słabym turnieju w Rudzie Śląskiej wczoraj dziewczyny pokazały, że potrafią grać w siatkówke. W każdym spotkaniu wykazywały ogromną determinację oraz wolę walki.

Najlepszą zawodniczką naszej drużyny została wybrana Julia Skrzypczyk.