Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki w Krakowie- "czwórki" dziewcząt.

WYDARZENIA » Turnieje

Dzień po turnieju chłopców do rywalizacji w II Krakowskim Festiwalu Mini Siatkówki przystąpiły drużyny żeńskie. Nasz klub tym razem wystartował w kategorii "czwórek".

W zawodach brało udział 12 ekip z całej Polski, które zostały podzielone na dwie grupy. Grano jednego seta do 25 pkt z zachowaniem dwóch punktów przewagii.

UKS Tytan Ostrowy- UKS 15 Przemyśl I 25:19
Bardzo zacięty mecz. W końcówce zachowujemy więcej zimnej krwi dzięki czemu zwyciężamy do 19.

UKS Tytan Ostrowy- UKS Sparta AGH SP 87 Kraków I 25:22
Spotkanie obfitujące w bardzo dużo zwrotów akcji. Początek bardzo nieudany w naszym wykonaniu. Przegrywamy 1:5, 3:8. Przy wyniku 9:16 na skutek naszej dobrej zagrywki doganiamy rywalki na wynik 15:16. Końcówka to nasza perfekcyjna gra w obronie i kontrataku. W ostatniej akcji zawodniczka z Krakowa przekracza linie przy zagrywce. Wygrywamy 25:22.

UKS Tytan Ostrowy- SL Salos Staniątki 25:5
Mecz bez historii. Dominacja naszej drużyny od początku do końca spotkania. Na uwage zwraca fakt wykonania 13 poprawnych zagrywek z rzędu jednej z naszych zawodniczek.

UKS Tytan Ostrowy- SL Salos Staniątki 25:17
Zacięta walka tylko na początku spotkania. W miare upływu meczu nasz zespół stopniowo powiększał przewagę i pewnie wygrał 25:17.

Zajmujemy pierwsze miejsce w grupie i razem z zespołem z Przemyśla awansujemy do najlepszej czwórki turnieju.

II etap
Grupa C
1. UKS Tytan Ostrowy
3. UKS Gorce Nowy Targ
4. SKPS Dunajec Nowy Sącz

UKS Tytan Ostrowy- UKS Gorce Nowy Targ 17:25
Bardzo dużo kontrowersji towarzyszyło temu spotkaniu a to za sprawą rozgrywającej drużyny rywalek, która ewidentnie przytrzymywała piłkę podczas wystawy. Nasze protesty jak również protesty innych drużyn nie zostały jednak uznane przez sędziów zawodów (sędziowały młode zawodniczki gospodarzy turnieju). Taki stan rzeczy wprowadził dużą nerwowość w nasze szeregi i to było największą przyczyną naszje porażki. Sportowo byliśmy na pewno lepsi od rywalek.

UKS Tytan Ostrowy- SKPS Dunajec Nowy Sącz 28:26
Bardzo zacięty pojedynek. Gra przez większość seta toczyła się na styku. W końcówce trzy nasze błędy z rzędu i przygrywaliśmy 21:24. Po chwili po niesamowitej walce doprowadzamy do remisu po 24. W dalszej części prowadzene zmieniało się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie wytrzymujemy presje i zwyciężamy 28:26.

UKS Tytan Ostrowy- UKS 15 Przemyśl I 27:25
Ostatnie spotkanie turnieju przed którym wiedzieliśmy, że jeśli wygramy to zajmiemy drugie miejsce. W przypadku porażki trzy drużyny miałyby po jednym zwycięstwie i trzeby byłoby liczyć małe punkty. W takiej sytuacji mogliśmy zająć drugie, trzecie lub nawet spać na czwarte miejsce.
Przez 3/4 seta gra układała się po naszej myśli. Szybko odjechaliśmy rywalkom na kilka punktów i kontrolowaliśmy gre. Przy wyniku 17:11 niestety coś zacięło się w naszych szeregach i rywalki zdobyły pięć punktów z rzędu (17:16). Dalsza część partii starsznie nerwowa za sprawą naszych bardzo prostych błędów. W końcówce seta przygrywaliśmy 23:24 jednak po raz kolejny w tym dniu wytrzymaliśmy presje i po walce na przewagi wygrliśmy 27:25 i tym samym zapewnisliśy sobie drugie miejsce w całym turnieju.

ZDOBYWAMY SREBRNY MEDAL W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU!!!

W tym dniu nasza drużyna rozgrywała kapitalny turniej. Świetna gra w obronie pozwalała na wyprowadzanie skutecznych kontrataków. Poza sferą sportową dużą rolę odegrała sfera mentalna. Twarda psychika zawodniczek pozwoliła na wygranie trzech zaciętych końcówek spotkań.