X kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek (III Etap)

W sobote 3.12.2016 nasz zespół rozegrał X kolejke spotkań w ramach Śląskiej Ligi Młodziczek. Początkowo zawody miały odbyć się w Michałkowicach jednak ostatecznie zostały przeniesione do Siemianowic Śląskich. Tym razem rywalizowaliśmy z zespołami MKS Czechowice Dziedzice II oraz MUKS Michałkowice.

Kilka dni przed turniejem okazało się, że na zawody pojedziemy w okrojonym składzie. Powodem nieobecności trzech zawodniczek były kontuzje oraz sprawy rodzinne. Na nasze nieszczęście podczas rozgrzewki kontuzji barku doznała nasza kolejna zawodniczka.

Pierwotnie turniej miał być rozgrywany w Michałkowicach jednak dwa dni przed zawodami miejsce rozgrywek zostało zmienione na Siemianowice Śląskie.

MUKS Michałkowice- MKS Czechowice Dziedzice II 2:0 (25:20, 25,:19)
Pewne zwycięstwo gospodyń spotkania.

UKS Tytan Ostrowy- MKS Czechowice Dziedzice II 2:0 (25:22, 26:24)
Początek spotkania rozpoczął się od naszego prowadzenia 3:0. Do połowy seta utrzymywaliśmy 2-3 punktowe prowadzenie. W drugiej części udaje nam się odskoczyć na wynik 21:14. Końcówka seta należała do naszych przeciwników, którzy zmniejszyli starte do trzech punktów (23:20). Powodem takiego stanu rzeczy były przede wszystkim nasze błędy w elemencie zagrywki. Popsuliśmy aż 7 serwisów. Pierwszą piłkę setową mamy przy wyniku 24:20 jednak MKS wygrywa dwie akcje z rzędu i jest 24:22. Bierzemy czas. Po nim rywalki psują zagrywkę i zwyciężamy w pierwszym secie 25:22.

Druga partia to nasze prowadzenie 3:1 i 4:2. Niestety sześć kolejnych akcji wygrywają Czechowice i to one prowadzą 8:4. Bierzemy czas a po nim doprowadzamy do remsu 8:8. Kilka wymian toczy się punkt za punkt do stanu po 12. Wygrywamy trzy kolejne akcje i prowadzimy 15:12. Przewagę utrzymujemy prowadząc 18:14 i 23:18. Niestety cztery punkty z rzędu zdobywają rywalki i nadal prowadzimy ale już tylko 23:22. Przełamujemy złą passe i mamy pierwszą piłkę meczową 24:22. Przegrywamy dwie długie akcje i jest po 24. Po chwili wygrywamy kolejne dwie długie wymiany i zwyciężamy 26:24 i w całym spotkaniu 2:0.

UKS Tytan Ostrowy- MUKS Michałkowice 2:1 (22:25, 25:15, 15:7)
Pierwszy set drugiego spotkania był niezwykle emocjonujący. Rozpoczynamy od prowadzenia 6:0 a następnie jest 9:1. Bardzo dobrze zagrywamy. Z biegiem seta Michałkowice rozkręcają się. Grają lepiej w polu oraz świetnie zagrywają. Efektem tego jest doprowadzenie do remisu przy stanie 13:13. Po kilku akcjach przegrywamy 15:19 by po chwili prowdzić 21:19. Dwie kolejne wymiany dla MUKS-u i remisujemy po 21. Przy stanie 22:22 psujemy zagrywkę. Michałkowice wykorzystują nasze dwa błędy i wygrywają 25:22.

Na drugą partie wychodzimy mocno skoncentrowani. Zaczynamy od prowadzenia 2:0 i 5:3. Po chwili jest remis 5:5 i 7:7. Trzy kolejne akcje należą do gospodyń i przegrywamy 7:10. Bierzemy czas a po nim zdobywamy osiem punktów z rzędu i wychodzimy na prowadzenie 15:10. Przewagę tą powiększamy do 6-7 puktów prowadząc 18:12 i 20:13. Całego seta wygrywamy pewnie 25:15 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny jest tie break.

Trzecią partie rozpoczynamy znakomicie bo od prowadzenia 5:1. Przy stanie 7:2 dwie akcje z rzędu wygrywa MUKS. Bierzemy czas a po nim zdobywamy punkt i przy zmianie stron prowadzimy 8:4. Niestety dwie kolejne wymiany wygrywają Michałkowice i jest 8:6. Nasze dziewczyny biorą się do pracy i pięć akcji z rzędu pada naszym łupem (13;6). Przy wyniku 13:7 w pole serwisowe zmierza najlepsza zagrywająca w drużynie rywalek. Zawodniczka jednak nie wytrzymuje presji i posyła piłkę w aut. My wykorzystujemy pierwszą piłkę meczową i zwyciężamy 15:7 a w całym meczu 2:1.

Po słabym turnieju w Pyskowicach (26.11.2016) tym razem zagraliśmy dobre zawody. W pierwszym spotkaniu było sporo niepewności jednak dziewczyny pokazały klase, charakter i twardą psychikę. W drugim meczu jeszcze większy pokaz siły psychicznej. Po porażce w pierwszym secie i przegrywając w drugim 7:10 dziewczyny nie załamały się i pewnie zwyciężyły. Tie break również zwycięski dzięki "chłodnej głowie".

Zagraliśmy dobre zawody jednak obiektywnie trzeba stwierdzić, że stać nas na jeszcze lepszą gre i tą lepszą gre musimy zarezentować na kolejnym turnieju, który odbędzie się już jutro 10.12.2016 na naszej hali sportowej przy ul. Szkolnej 6. Zmierzymy się z wiceliderem grupy zespołem MKS MOS Płomień Sosnowiec II oraz drużyną UKS MOSM Bytom.

Trzymamy kciuki za nasze zawodniczki!!!

Tabela grupa 5: III etap, II turniej. Trzy najlepsze zespoły po zakończeniu tego etapu awansują do grupy 4. Trzy najsłabsze spadają do grupy 6.

L.p. Zespół Mecze Punkty Zwycięstwa Sety Małe pkt.