XII kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek (III Etap)

W sobote 17.12.2016 w Jastrzębiu Zdroju graliśmy czwarty (ostatni) turniej w III-cim etapi Śląskiej Ligi Młodziczek. Był to kolejny ważny turniej, który decydował o tym czy awansujemy do wyższej (czwartej) grupy czy pozostaniemy w grupie piątej.

Przed rozgrywkami zajmowaliśmy III-cie miejsce i mieliśmy tyle samo punktów co nasz bezpośredni rywal czyli MUKS Sari Żory.

Jastrzębski Klub Siatkarski SMS Jastrzebie II- MUKS Sari Żory 0:2 ( 16:25, 16:25)
Pewne zwycięstwo. Spokojne kontrolowanie wyniku przez gości zarówno w pierwszym jak i w drugim secie.

UKS Tytan Ostrowy- MUKS Sari Żory 2:0 (25:21, 25:23)
Bardzo dobrze rozpoczynamy spotkanie bo od prowadzenia 5:0. Po kilku akcjach rywalki zblizyły się do nas na jeden punkt (5:4). Kolejny fragment naszej dobrej gry spowodował, że odskakujemy na kilka punktów 10:5 i 15:7. Gdy wydaje się, że mamy seta pod kontrolą nasza gra ulega znacznemu pogorszeniu na skutek czego Żory doprowadzają do remisu przy wyniku 17:17. W końcówce jednak gramy poprawnie i wychodzimy na prowadzenie 23:19. Dowozimy bezpieczną przewagę wygrywając 25:21.

Drugi set zaczynamy fatalnie. Przegrywamy 0:3, 2:8, 5:10. Z biegiem czasu poprawiamy swoją gre i doprowadzamy do remisu 11:11. Kilka zaciętych akcji i znów remis tym razem po 15. Wygrywamy cztery kolejne wymiany i udaje nam się odjechać przeciwnikowi na wynik 19:15. W samej końcówce prowadzimy 22:19 a następnie 24:21 jednak dwa nasze błędy powodują, że nasza przewaga wynosi jeden punkt 24:23. Ostatnią akcję kończymy skuteczną kiwką i odnosimy cenne zwycięstwo 2:0. Teoretycznie zapewniamy sobie awans jednak dla pewności musimy wygrać drugie spotkanie.

UKS Tytan Ostrowy- Jastrzębski Klub Siatkarski SMS Jastrzębie II 2:1 (25:9, 19:25, 15:9)
Pierwszy set to nasza koncertowa gra. Prowadzimy pewnie od samego początku 5:1, 11:2, 16:7. Zwyciężamy pewnie 25:9.

Druga partia zaczyna się dla nas równie pomyślnie od prowadzenia 3:0 jednak im dłużej trwa set tym nasza gra jest coraz słabsza. Od stanu 9:9 rywalki przejmują inicjatywe. Szybko odjeżdżają na pięć punktów (16:11 dla Jastrzębia). Bierzemy czas, który przynosi sporą poprawę w naszej grze i wychodzimy na proawdzenie 19:17. Wydaje się, że odzyskujemy kontrole nad meczem. Niestety końcówke seta gramy katastrofalnie. Jastrzębie z akcji na akcje rozkręca się coraz bardziej i zwycięża 25:19. W meczu jest 1:1 i tie break będzie decydował o zwycięstwie jednej z drużyn.

Decydującą odsłone perfekcyjnie zaczynają gospodynie, które wychodzą na prowadzenie 5:0. Nasz zespół był jeszcze myślami przy poprzednim secie a właściwie przy końcówce tamtego seta. Bierzemy czas. Po nim to my wygrywamy pięć kolejnych akcji i jest remis 5:5. Odzyskujemy spokój w naszej grze i konsekwentnie powiększamy swoją przewagę. Przy stanie 9:6 dla nas Jastrzębie bierze czas, kóry jednak nie wybija nas z uderzenia i dwie kolejne akcje również należą do nas (11:6). Bezpieczną przewagę dowozimy do końca seta zwyciężając 15:9. Całe spotkanie wygrywamy 2:1 i zapewniamy sobie awans do grupy 4.

Obiektywnie należy stwierdzić, że zagraliśmy słabe zawody. Nasza gra "falowała". Po kilku dobrych akcjach przydarzały się przestoje, które skutecznie wybijały nas z gry i przez, które traciliśmy wcześniej wypracowane przewagi. Wszystko to ma związek z narastającym zmęczeniem. Rozegraliśmy 12 turniejów czyli 24 mecze z czego 9 zawodów graliśmy na wyjeździe. Z racji naszego geograficznego położenia pokonujemy spore odległości żeby dostać się na zawody w których nie jesteśmy gospodarzem. Do tego z środy na czwartek gościliśmy w Gdańsku co też miało wpływ na postawę zawodniczek. Najważniejsze jednak jest to, że dziewczyny mimo tych wszystkich przeciwności wytrzymały kryzysowe momenty spotkań i dzięki temu wywalczyły awans do bardzo wymagającej grupy 4.

Gratulacje dziewczyny i trzymamy kciuki za rywalizacje w IV etapie w 4 grupie!!!

Tabela grupa 5: III etap, IV turniej. Trzy najlepsze zespoły po zakończeniu tego etapu awansują do grupy 4. Trzy najsłabsze spadają do grupy 6.

L.p. Zespół Mecze Punkty Zwycięstwa Sety Małe pkt.