XIV kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek (IV Etap)

Dziś na naszej hali rozegraliśmy XIV kolejkę Śląskiej Ligi Młodziczek. Rywalizowaliśmy z zespołami UKS Centrum przy POSiR Pszczyna oraz MKS-MOS Płomień Sosnowiec II. Bilans spotkań to zwycięstwo Sosnowcem oraz porażka z Pszczyną.

UKS Tytan Ostrowy- UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 0:2 (9:25, 24:26)
Wyrównana walka w tym secie toczyła się tylko do wyniku 3:3. Od tego momentu nasz zespół przestał grać. Popełnialiśmy mnóstwo prostych błędów. Słabe przyjęcie nie pozwalało nam skuteczne wyprowadzanie ataków. W konsekwencji ulegamy bardzo gładko 9:25.

Początek drugiego seta nie przyniósł żadnej poprawy w naszej grze. Przegrywaliśmy 0:5, 1:8. Przy wyniku 6:12 w końcu zaczynamy prezentować lepszy poziom zwłaszcza w elemncie zagrywki. W rezultacie wychodzimy na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie (13:12). Kilka kolejnych akcji to walka punkt za punkt. W końcówce Pszczyna odskoczyła na wynik 22:18. Pięć kolejnych wymian należy do nas i prowadzimy 23:22. Nie bronimy łatwej piłki i jest po 23 a po kolejnej akcji przegrywamy 23:24. Bronimy pierwszą piłkę meczową (24:24). Po naszej zagrywce bronimy atak rywalek i mamy w górze piłkę na prowadzenie jednak zamiast atakować oddajemą ją "da darmo". Goście wykorzystują naszą słabość i kończą atak (25:24). W kolejnej akcji po naszej obronie piłka wychodzi w aut i przegrywamy 24:26 a cały mecz 0:2.

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna- MKS- MOS Płomień Sosnowiec II 2:1 (25:22, 23:25, 16:14)
Pierwszy set na spokojnie wygrany przez Pszczyne. W drugiej partii duża przewaga UKS-u Centrum zostaje roztwoniona w końcówce i Sosnowiec doprowadza do wyniku 1:1. W tie breaku emocjonująca końcówka w której więcej zimnej krwi zachowują zawodniczki z Pszczyny.

UKS Tytan Ostrowy- MKS-MOS Płomień Sosnowiec 2:0 (25:21, 25:13)
Początek spotkania bardzo zacięty (5:5). W miarę upływu czasu zaczynamy budować sobie przewagę (10:6, 13:10). Bardzo dobra seria na zagrywce sprawia, że odjeżdżamy na sześć punktów (20:14). Przewagę dowozimy do końca seta i zwyciężamy 25:21.
Trzeba zwrócić uwagę, że dziewczyny grają bardzo dobrze we wszystkich elementach zwłaszcza w obronie. Piłki podbijane w tym elemencie były na tyle dobre, że dało się z nich wykonać dokładną wystawę do skrzydła dzięki czemu mogliśmy wyprowadzać regularne kontrataki.

Druga partia okazała się jeszcze lepszą w naszym wykonaniu. Prowadzimy 5:0 oraz 11:4. Bardzo mądrze gramy w ataku. Nie popełniamy błedów własnych. W konsekwencji odbieramy chęć gry naszym rywalkom. Pewnie i spokojnie zwyciężamy 25:13.

Zwycięstwo i porażka to nie najgorszy wynik zwłaszcza, że ostatnie dwa tygodnie (z różnych przyczyn) praktycznie nie trenowaliśmy. Mimo wszystko szkoda pierwszego spotkania z Pszczyną ponieważ drużyna ta była w naszym zasięgu. Niestety przez półtora seta nie potrafiliśmy się odnaleźć na boisku.
Drugi mecz zagrany w bardzo dobrym stylu. Była walka i pełne zaangażowanie. Wynik całkowicie odzwierciedla naszą postawę.

Za tydzień (18.02.2017) udajemy się do miejscowości Halemba gdzie będziemy mierzyć się z gospodyniami KPKS Halemba II oraz UKS COS Olimp Szczyrk.

Trzymamy kciuki za nasz zespół!!!

Tabela grupa 4: IV etap, II turniej. Trzy najlepsze zespoły po zakończeniu tego etapu awansują do grupy 3. Trzy najsłabsze spadają do grupy 5.

L.p. Zespół Mecze Punkty Zwycięstwa Sety Małe pkt.