XV kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek (IV Etap)

W ubiegłą sobotę 18.02.2017 gościliśmy w Rudzie Śląskiej gdzie rozgrywaliśmy spotkania w ramach XV kolejki Śląskiej Ligi Młodziczek. Niestety nie był to dla nas pomyślny turniej. Ponieśliśmy dwie porażki z drużynami ze Szczyrku oraz Halemby.

Zawody rozgrywane były w Rudzie Śląskiej. Na hali, na dwóch boiskach toczyły się równocześnie dwa turnieje młodziczek.

KPKS Halemba II- UKS COS Olimp Szczyrk 2:0 (25:22, 22:18)
Całe spotkanie pod kontrolą  gospodyń.

UKS Tytan Ostrowy- UKS COS Olimp Szczyrk 1:2 (28:26, 25:16, 13:15)
Wypracowujemy sobie przewagę od początku seta (5:1, 7:2). Rywalki doprowadzają do wyrównania przy stanie 11:11. Po kilku akcjach prowadzimy dwoma punktami (17:15 i 20:18). W samej końcówce udaje nam się tą przewagę powiększyć do czterech punktów (23:19). Niestety zamiast spokojnie zwyciężyć seta najpierw psujemy zagrywkę a następnie przegrywamy cztery akcje z rzędu i to Szczyrk ma pierwszą piłkę setową. Wygrywamy dwie wymiany z rzędu i to my mamy szanse na zakończenie seta (25:24). Kolejne dwa punkty z rzędu należą do przeciwniczek, które mają drugą piłkę setową w tej partii. Nasz zespół wytrzymuje psychicznie. Najpierw doprowadzamy do remisu po 26 a później wygrywamy dwie wymiany i po wielkich emocjach wygrywamy 28:26.

Druga partia rozpoczęła się po naszej myśli bo od prowadzenia 4:1. Przeciwniczki doganiają nas przy wyniku po 8. Kolejne akcje to walka punkt za punkt do stanu po 11. Od tego momentu incjatywe przejmuje Szczyrk, który zdobywa pięć punktów z rzędu (niestety czas, który bierzemy przy stanie 13:11 dla rywalek nie przynosi rezultatu). Przełamujemy złą serie ale przegrywamy 12:16. Do końca seta nic się nie zmieniło i przegrywamy 16:25. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebny był tie break.

Decydującego seta zaczynamy bardzo źle (0:3). Przy wyniku 2:4 ma miejsce jedna z najdłuższych akcji tego spotkania. Niestety po wielu obronach i kontraatakach to przeciwniczki zdobywają punkt. Przegrywamy 2:5 i bierzemy czas. Po nim nadal nie potrafimy zrobić przejścia. Podbijamy bardzo trudne piłki w obronie jednak brak komunikacji sprawia, że piłka spada w środek boiska. Przy zmianie stron przegrywamy 2:8. W kolejnych kilku akcjach bronimy dwa silne ataki jednak znów nie ma kto rozegrać piłki. Efekt jest taki, że przegrywamy 6:12. Wygrywamy cztery wymiany z rzędu i łapiemy kontakt z przeciwniczkami (10:12). Trzy kolejne akcje do jeden punkt dla nas i dwa dla rywalek. Przy wyniku 14:11 Szczyrk ma trzy piłki setowe. Bronimy pierwsze dwie (14:13). Ostatnia słowo należy jednak do przeciwniczek, które zwyciężają 15:13 i w całym spotkaniu 2:1.

UKS Tytan Ostrowy- KPKS Halemba II 0:2 (23:25, 13:25)
Drugie spotkanie graliśmy z jeszcze bardziej wymagającym rywalem. Drużyna KPKS Halemba dysponowała bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. Nasze zawodniczki jednak nie przestraszyły się i zagrały swoją siatkówkę.
Początek seta to nasza świetna zagrywka, która odrzuciła przeciwniczki od siatki dzięki czemu wyszliśmy na prowadzenie 9:2. Halemba jednak szybko się otrząsnęła i zdobyła pięć punktów z rzędu (9:7). Kolejne akcję bardzo zacięte obfitujące w mnóstwo obron oraz kontrataków z onu stron. Pierwszy remis był przy stanie 16:16. Dalej to walka punkt za punkt. Odjeżdżamy rywalkom na trzy punkty 21:18 oraz 23:20. Przy stanie 23:22 bierzemy czas. Po nim zawodniczka zagrywająca z Halemby przekracza stopą linie końcową boiska jednak sędzia uznaje, że wszystko przebiegło prawidłowo. Przegrywamy tą akcję oraz kolejną i Halemba ma piłkę setową. Przyjmujemy zagrywkę jednak nasz atak zostaje obroniony a w kontrze dotykamy piłkę, która leci w aut. Pomimo prowadzenia w końcówce 23:20 ponosimy porażkę 23:25.

Drugi set od samego początku bardzo zacięty (5:5, 7:7). Następnie przegrywamy 10:12. Cztery kolejne akcję to bardzo długie wymiany. Świetne obrony, które pozwalają na wyprowadzenie mocnych ataków z obu stron. Niestety wszystkie akcje wygrywają rywalki, które odskakują na wynik 16:10. To był przełomowy moment tej partii. Końcówka seta należała do Halemby, ktora zwyciężyła 25:13 i w całym meczu 2:0.

Dwa mecze i dwie porażki to bilans tego turnieju. Przełomowym momentem sobotnich zawodów była sytuacja w pierwszym secie pierwszego meczu w którym prowadziliśmy 23:19. Gdybyśmy wygrali go zdecydowanie to drugi set wyglądałby zupełnie inaczej. Drugie spotkanie zagraliśmy bardzo dobrze, odważnie i ambitnie. Halemba dysponowała zdecydowanie większym potencjałem fizycznym niż my jednak nasze dziewczyny zagrały bez kompleksów i kto wie co by się wydarzyło gdybyśmy wygrali pierwszą partie.

Brawo za walkę dziewczyny!!!

Za tydzień udajemy się do Jaworzna gdzie będziemy walczyć o kolejne punkty z zespołem MUKS Sari Żory II oraz gospodarzem MCKiS Jaworzno.

Trzymamy kciuki za nasz zespół!!!
Tabela grupa 4: IV etap, III turniej. Trzy najlepsze zespoły po zakończeniu tego etapu awansują do grupy 3. Trzy najsłabsze spadają do grupy 5.

L.p. Zespół Mecze Punkty Zwycięstwa Sety Małe pkt.