XVI kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek (IV Etap)

Wczoraj 25.02.2017 w Jaworznie rozgrywaliśmy XVI kolejkę Śląskiej Ligi Młodziczek. Bardzo ważny turniej , który miał odpowiedzieć na pytanie czy przedłużamy swoje szanse na pozostanie w grupie 4 czy definitywnie tych szans sie pozbywamy.

Przed zawodami mieliśmy zaledwie jedno zwycięstwo na swoim koncie i zajmowaliśmy 8 miejsce w tabeli czyli znajdowaliśmy się w strefie spadkowej. Potrzebne nam były dwa zwycięstwa żeby móc myśleć o utrzymaniu się w grupie 4.

MCKiS Jaworzno- MUKS Sari Żory II 2:0 (25:8, 25:16).
Pierwszy set gładko wygrany przez drużynę gospodyń. W drugim Żory znacznie lepiej się zaprezentowały jednak nie na tyle dobrze żeby móc zagrozić dobrze dysponywanym rywalkom.

UKS Tytan Ostrowy- MUKS Sari Żory II 2:0 (25:13, 25:23)
Pierwszy set rewelacyjny w naszym wykonaniu. Bardzo szybko odskakujemy rywalkom na czetry punkty (8:4). W dalszej fazie powiększamy przewagę, która w pewnym momencie wynosi nawet dwanaście punktów 17:5. Pewnie zwyciężamy 25:13.

Druga partia przyniosła zdecydowanie więcej emocji. Rozpoczynamy ją słabo bo przegrywamy 1:4. Jednak z akcji na akcje odzyskujemy kontrole nad setem. Najpierw doprowadzamy do remisu przy stanie 5:5 a następnie wychodzimy na prowadzenie 10:6. Rywalki wygrywają dwie akcje z rzędu i jest 10:8. Bardzo dobry fragment naszej gry powoduje, że odjeżdżamy na sześć punktów przewagi (15:9). Niestety za chwile popełniamy proste błędy i Żory doprowadzają do remisu po 15. Od tego momentu zaczyna się zacięta walka praktycznie punkt za punkt. W końcówce udaje nam się odskoczyć na dwa punkty różnicy (21:19) jednak po dwóch kolejnych wymianach znów remisujemy (21:21). Cztery kolejne akcje i remisujemy po 23. Niezbyt dobrze przyjmujemy zagrywkę rywalek jednak odważnie atakujemy i zdobywamy punkt na wagę piłki setowej (24:23). W ostatniej akcji rywalki popełniają błąd w ataku i zwyciężamy 25:23 a w całym spotkaniu 2:0.

Warto dodać, że w drużynie z Żor grała zawodniczka z rocznika 2003, która mierzyła...183cm wzrostu i obecnie jest powołana do kadry Śląska.

UKS Tytan Ostrowy- MCKiS Jaworzno 2:1 (19:25, 25:21, 15:11)
Przed tym spotkaniem patrząc na wyniki poprzednich rozgrywek, miejsce w tabeli oraz na warunki fizyczne zawodniczek z Jaworzna były one bezdyskusyjnym faworytem meczu.
Początek pierwszej partii potwierdził te przypuszczenia. Mocna zagrywka oraz silne ataki spowodowały, że przegrywaliśmy 4:8. Po kilku akcjach doprowadzamy do remisu po 8. Dalsza faza seta to 2-3 punktowa przewaga gospodyń i nasza pogoń za nimi. Przy stanie 14:13 dla rywalek nasza gra pogarsza się. Gramy słabiej w przyjęciu i obronie. Nie wykorzystujemy również swoich szans w ataku. Skutek jest taki, że przegrywamy 15:20. Końcowa faza seta nie przynosi żadnej poprawy i przegrywamy 19:25.

Drugi set rozpoczął się dla nas pomyślnie. Prowadzimy 5:3 oraz 8:6. Przeciwniczki doprowadzają do remisu przy stanie 9:9. Konsekwentna i odważna gra z naszej strony sprawia, że odjeżdżamy na wynik 13:10. Utrzymujemy wypracowaną przewagę (16:13) a następnie powiększamy do sześciu punktów (20:14). Przy stanie 21:17 wygrywamy bardzo ważną (długą) akcję (22:17). Pierwszą piłkę setową mamy przy wyniku 24:19. Dopiero w trzeciej próbie kończymy tego seta zwyciężając 25:21. Doprowadzamy do tie breaka.

Decydująca partia rozpoczyna się dla nas znakomicie. Najpierw wygrywamy pierwszą bardzo długą akcję grając niesamowicie w obronie a następnie zdobywamy punkt bezpośrednio z zagrywki (2:0). Po kilku kolejnych wyminach prowadzimy 7:4. Przy zmianie stron jest 8:5 dla nas. Dokładamy kolejny punkt i prowadzimy 9:5. Trzy akcje z rzędu należą do gospodyń i jest 9:8. Udaje nam się przełamać złą passe. Zdobywamy punkt i robimy przejście (10:8). Psujemy zagrywkę a rywalki dokładają skuteczny serwis i jest remis 10:10. Dwie kolejne wymiany należą do nas (12:10). Jaworzno zdobywa punkt (12:11). Po nerwowej wymianie zdobywamy bardzo cenne "oczko" (13:11). Długa wymiana, którą wygrywamy doprowadza do pierwszej piłki meczowej przy stanie 14:11. Ostatnia akcja to kolejna długa wymiana- bardzo dobre ataki rywalek oraz nasze świetne obrony. W ostanim ataku zawodniczka Jaworzna atakuje piłkę w siatkę i wygrywamy 15:11 a w całym meczu 2:1 inkasując kolejne bardzo ważne 2 punkty do ligowej tabeli.

Pomimo znacznych osłabień (4 zawodniczki nie mogły zagrać w tym turnieju) dziewczyny pokazały charakter i wolę walki. Po raz kolejny w tym sezonie wygraliśmy z wyżej notowanymi zespołami. Najbardziej cieszą końcówki setów, które wytrzymaliśmy psychicznie. Poza tym zagraliśmy bardzo odważnie w ataku i to był klucz do zwycięstwa w całych zawodach.
Dzięki dwóm wygranym zachowujemy szanse na utrzymanie się w grupie 4.
Za tydzień 4.03.2017 w Gliwicach gramy zaległy turniej XIII kolejki. Zmierzymy się w nim z gospodyniami zespołem SiKReT Gliwice oraz drużyną MKS Zorza Wodzisław Śląski II.

Trzymamy kciuki za nasz zespół!!!

Tabela grupa 4: IV etap, IV turniej. Trzy najlepsze zespoły po zakończeniu tego etapu awansują do grupy 3. Trzy najsłabsze spadają do grupy 5.

L.p. Zespół Mecze Punkty Zwycięstwa Sety Małe pkt.