XVII kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek (V Etap)

W sobotę 11.03.2017 rozpoczeliśmy rywalizację w V etapie Śląskiej Ligi Młodziczek. Niestety turniej w Bytomiu nie był dla nas udany. Przegraliśmy z zespołami MKS Zorza Wodzisław oraz UKS MOSM Bytom.

UKS MOSM Bytom- MKS Zorza Wodzisław 2:0 (25:17, 25:22)
Całe spotkanie pod dyktando Bytomia. W końcówce drugiego seta gospodynie prowadziły 24:16 jednak ambitna postawa Zorzy pozwoliła na doprowadzenie do wyniku 25:22.

UKS Tytan Ostrowy- MKS Zorza Wodzisław 0:2 (21:25, 12:25)
Bardzo słabo rozpoczynamy spotkanie. Świetna zagrywka rywalek, z którą nie potrafimy sobie poradzić i niestety przegrywamy 1:10. Kolejne akcje nie przynoszą poprawy w naszej grze i nadal przegrywamy dużą różnica punktów (8:16). Fragment lepszej gry z naszej strony dzięki czemu zbliżamy się do przeciwniczek na dwa punkty (16:18). Proste błędy po naszej stronie i Zorza odjeżdża na sześć punktów (16:22). W końcówce jeszcze walczymy jednak przegrywamy pierwszego seta 21:25.

Druga partia jeszcze słabsza w naszym wykonaniu. Przegrywamy 3:7 a następnie 5:10. Popełniamy banalne błędy w przyjęciu, nie kończymy swoich ataków co bez problemu wykorzystują nasze przeciwniczki (8:16). Końcówka nie przynosi żadnych zmian i przegrywamy gładko 12:25 a cały mecz 0:2.

UKS Tytan Ostrowy- UKS MOSM Bytom 0:2 (17:25, 16:25)
Drugie spotkanie podobnie jak pierwsze rozpoczynamy bardzo słabo (3:12). Mamy lepsze przyjęcie niż z Wodzisławiem Śląskim ale popełniamy mnóstwo błędów w ataku. Nie pomagają przerwy na nasze żądanie oraz zmiany w składzie. Bytom kontroluje przebieg pierwszej partii i spokojnie wygrywa 25:17.

Połowa drugiego seta to zdecydowanie lepsza gra z naszej strony. Walczymy i utrzymujemy kontakt punktowy z przeciwnikiem. Przy wyniku 8:12 ponownie zaczynają się problemy w naszej grze. Nie przyjmujemy zagrywek, nie bronimy prostych piłek. W konsekwencji tracimy do rywalek dziewięć punktów (11:20). Seta przegrywamy 16:25 i cały mecz 0:2.

Tego dnia nie byliśmy sobą. Zagraliśmy bardzo słaby turniej chyba najsłabszy od początku rozgrywek. W każdym spotkaniu nasza gra w ogóle się nie kleiła. Obydwa zespoły zdecydowanie były w naszym zasięgu i gdybyśmy zagrali na swoim poziomie to wynik mógłby wyglądać zupełnie inaczej.

Do zakończenia ligi pozostały trzy turnieje. Poniżej prezentujemy szczegółowy terminarz rozgrywek.

25.03.2017 Łaziska Górne (około 120 km)
Polonia Łaziska Górne
KPKS Halemba
UKS Tytan Ostrowy

1.04.2017 Krzanowice (około 200 km) najdłuższy wyjazd na zawodoy młodziczek w tym sezonie.