XIX kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek (V Etap)

W sobotę 1.04.2017 nasza drużyna młodziczek udała do Krzanowic żeby rozegrać XIX kolejkę Śląskiej Ligi Młodziczek. Był to nasz najdłuższy wyjazd w tegorocznych rozgrywkach. W przedostatniej kolejce rywalizowaliśmy z zespołami BKS Stal Bielko- Biała II oraz GS UKS Krzanowice.

GS UKS Krzanowice- BKS Stal Bielkso- Biała II 0:2 (7:25, 14:25)
Mecz bez żadnych emocji. Dominacja gości nie podlegała żadnej dyskusji.

UKS Tytan Ostrowy- BKS Stal Bielsko- Biała II 0:2 (19:25, 22:25)
Od początku spotkania graliśmy bardzo nerwowo co przekładało się na nasze proste błędy. Przegrywamy 3:5, 5:10 oraz 7:12. Bierzemy czas a po nim zaczynamy grać zdecydowanie lepiej. Efektem tego jest zbliżenie się do rywalek na jedne punkt (12:13). Kolejne akcje padły łupem Bielska, które znów odskakuje nam na pięć punktów (12:17). Kolejny fragment naszej dobrej gry i zmniejszamy starte do dwóch punktów (18:20) Końcówa seta wyraźnie pod dyktando BKS-u, któy wygrywa 25:19.

W drugiej partii gramy zdecydowanie lepiej. Początek to walka na styku 3:3, 5:5, 7:7. Wygrywamy cztery kolejne akcje i odjeżdżamy na wynik 11:7. Rywalki jednak nie odpuszczają i doprowadzają do remisu przy wyniku 16:16. Niestety przydaża nam się przestój w wyniku, którego tracimy do Bielska sześć punktów (17:23). W samej końcówce zrywamy się jeszcze do odrabiania strat jednak jest już za późno i po ambitnej walce przegrywamy 22:25 a całe spotkanie 0:2.

UKS Tytan Ostrowy- GS UKS Krzanowice 2:0 (25:21, 25:13)
Kolejne bardzo zacięte spotkanie w naszym wykonaniu. Przez 2/3 seta toczymy walkę punkt za punkt. W końcówce za sprawą naszej dobrej gry odskakujemy gospodyniom na sześć punktów (22:16). Był to decydujący moment w tej partii, któy przesądził o naszym zwycięstwie 25:21.

Drugi set bardzo podobny ale tylko do wyniku po 8. W tym momencie zaczynamy zdobywać punkty seriami dzięki czemu pewnie zwyciężamy 25:13 i w całym meczu 2:0.

Z dalekiego wyjazdu przywozimy 3 punkty. Zagraliśmy zdecydowanie lepiej niż w ubiegłym tygodniu. Zawodniczki pomimo długiej podróży (prawie trzy godziny jazdy) pokazały charakter i ambicje. Nawet w przegranym spotkaniu z Bielsko Białą była walka i chęć zwycięstwa.
W meczu z Krzanowicamy wykazały się dużą odpornością psychiczną zwłaszcza w pierwszym secie. Na plus należy również zaliczyć fakt, że na zawody pojechaliśmy (nie licząc zawodniczek kontuzjowanych) w komplecie.

Gratulacje dziewczyny!!!

W najbliższą sobotę 8.04.2017 na naszej hali rozgrywamy ostatni turniej w tym sezonie. Naszymi przeciwnikami będą zespoły Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice oraz SV MOSiR Zabrze. Zapraszamy wszystkich sypmatyków siatkówki na hale sportową w Ostrowach nad Okszą. Zaczynamy o godzinie 10.00.

Tabela grupa 4: V etap, III turniej.

L.p. Zespół Mecze Punkty Zwycięstwa Sety Małe pkt.