XX kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek (V Etap)

W sobote 8.04.2017 na naszej hali rozgrywaliśmy ostatni turniej Śląskiej Ligi Młodziczek w sezonie 2016/2017. Gościliśmy zespoły Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice oraz SV MOSiR Zabrze.

UKS Tytan Ostrowy- Silesia Volley MSK Mysłowice 0:2 (24:26, 19:25)
Początek pierwszego seta to nasza świetna gra zwłaszcza w elemncie zagrywki dzięki czemu odrzuciliśmy przeciwniczki od siatki (9:3). W miarę trwania seta rywalki zaczeły odrabiać straty (11:8), żeby doprowadzić do remisu przy wyniku 14:14. Kolejne cztery akcję i znów remis tym razem po 16. Przegrywamy pięć wymian z rzędu (16:21). Gdy wydawało się, że goście pewnie zmierzają do zwycięstwa nasz zespół zrywa się do walki i odrabia straty doprowadzając do remisu po 22. Cztery akcje grane punkt za punkt i znów remis w tym secie (24:24). Dwie ostatnie długie akcje na korzyść przyjezdnych i to Mysłowice obejmują prowadzenie w meczu 1:0.

Druga partia bliźniaczo podobna do pierwszej. Prowadzimy od samego początku 5:1, 9:4. Silesia odrabia straty i doprowadza do remisu 11:11. Po kilku kolejnych akcjach przegrywamy 13:15 oraz 15:19. Znów zrywamy się do walki jednak tym razem jest za późno i przeciwniczki nie dają sobie odebrać zwycięstwa w tej odsłonie. Przegrywamy 19:25 i całe spotkanie 0:2.
Najbardziej szkoda, że roztrowoniliśmy przewagę z początków obudwóch setów. Zespół z Mysłowic był jak najbardziej w naszym zasięgu.

Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice- SV MOSiR Zabrze 2:1 (25:17, 17:25, 17:15)
Pierwszy set zdecydowanie dla Mysłowic. Druga odsłona to zdecydowanie lepsza gra Zabrza i zwycięstwo w tym samym stosunku punktowym. Najwięcej emocji przyniósł tie break. W nim Silesia miała piłkę meczową przy stanie 14:9 jednak ambitnie walczące zawodniczki Zabrza zdołały najpierw doprowadzić do remisu po 14 a następnie wygrały akcję i to One miały piłkę meczową. Po popsutej zagrywce było 15:15. Dwie decydujące wymiany na korzyść Mysłowic, które zwyciężają 17:15 i tym samym wygrywają całe spotkanie 2:1.

UKS Tytan Ostrowy- SV MOSiR Zabrze 2:1 (25:19, 25:27, 15:13)
Od samego początku pierwszego seta przejmujemy kontrole. Bardzo dobrze zagrywamy a z piłek dostarczonych "za darmo" budujemy skuteczne kontry. Efektem jest nasze wysokie prowadzenie 9:4, 15:5, 20:9. Przy stanie 23:11 zdarza nam się przestój i przeciwniczki zdobywają pięć punktów z rzędu (23:16). Ostatecznie wygrywamy tą partie 25:19.

Druga odsłona zdecydowanie bardziej zacięta. Prowadzimy 3:0 żeby po chwili remisować 7:7. Dalsza część seta to zażarta walka 10:10, 14:14, 17:17. W samej końcówce uzyskujemy trzy punkty przewagi (22:19). Psujemy zagrywkę a rywalki dokładają asową zagrywkę i prowadzimy tylko 22:21. Wygrywamy ważną akcję (23:21). Kolejne dwie wymiany na korzyść Zabrza i jest remis po 23. Po długiej wymianie mamy pierwszą piłkę setową (24:23). Goście z Zabrza znów doprowadzają do remisu (24:24). Przegrywamy akcje i tym razem to przeciwniczki mają pierwszą piłkę setową (24:25). Zdobywamy punkt i jest po 25. Niestety dwie kolejne akcje padają łupem gości (25:27) i do rozstrzygniecia potrzebny będzie tie break.

Trzecia partia była najbardziej zacięta w całym spotkaniu. Dwie pierwsze akcje dla Zabrza (0:2). Dwie kolejne dla nas (2:2). Następnie 4:4, 7:7. Wygrywamy trzy akcje z rzedu i budujemy przewagę (10:7). Cztery kolejne wymiany "punkt za punkt" i jest 12:9. Pierwszą piłkę meczową mamy przy wyniku 14:11 jednak Zabrzanki nie dają za wygraną i doprowadzają do stanu 14:13. Bierzemy czas a po nim zdobywamy decydujący punkt w pierwszej akcji i zwyciężamy 15:13 a w całym meczu 2:1.
Wygrywamy ostatni mecz Śląskiej Ligi Młodziczek sezonu 2016/2017.

Po dwudziestu turniejach i rozegraniu czterdziestu spotkań kończymy debiutancki sezon w Śląskiej Lidze Młodziczek na 33 lub 34 miejscu na 68 startujących drużyn (czekamy na wyniki ostatniego turnieju w Bielsku Biłej, który odbędzie się 4.05.2017).

Szczegółowe podsumowanie całych rozgrywek w wykonaniu naszej drużyny oraz tabela po V etapie ukaże się w przyszłym tygodniu po rozegraniu zaległego turnieju pomiędzy drużynami Bielsko Białej, Bytomia oraz Halemby.