I kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2017/2018

WYDARZENIA » Młodziczki
I kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2017/2018

W sobote 23.09.2017 rozpoczeliśmy zmagania w Śląskiej Lidze Młodziczek. Pierwszy turniej w tym sezonie odbył się na naszej hali a gościliśmy drużyny KS Częstochowianka oraz MKS Dwójka Zawiercie.

UKS Tytan Ostrowy- KS Częstochowianka 0:2 (13:25, 16:25)
Od początku spotkania rywalki obejmują prowadzenie (6:2) i spokojnie kontrolują gre. W dalszej fazie seta przegrywamy 7:14 i 11:20. Jak zwykle gramy dobrze w obronie jednak nie jesteśmy w stanie wyprowadzić skutecznego kontrataku. Ostatecznie przegrywamy 13:25.

Druga partia podobna do pierwszej- szybkie odskocznie Częstochowianek na bezpieczną przewagę (11:5) i utrzymywanie dystansu punktowego. Przy wyniku 21:11 dla przeciwniczek wygrywamy pięć akcji z rzedu i zmniejszamy straty. Niestety cztery kolejne, długie wymiany należą do rywalek, które wygrywają 25:16 i całe spotkanie 2:0. 
W całym meczu zagraliśmy bardzo dobrze w obronie jednak dużo słabiej wyglądał element przyjęcia co uniemożliwiło nam skuteczne wyprowadzanie ataków.

KS Częstochowianka- MKS Dwójka Zawiercie 0:2 (9:25, 13:25)
Zdecydowanie zwycięstwo drużyny z Zawiercia.

UKS Tytan Ostrowy- MKS Dwójka Zawiercie 0:2 (4:25, 9:25)
Jednostronne spotkanie. Dominacja drużyny gości w każdym elemencie. Pomimo wielkiego zaangażowania i ogromnej woli walki nie potrafiliśmy się przeciwstawić świetnej grze zespołu z Zawiercia.

Tak jak pisaliśmy poprzednio- drużyna jest w znacznym stopniu przebudowana w porównaniu do zeszłego sezonu. Dwie zawodniczki nadal są w trakcie leczenia kontuzji. Pomimo tych niedogodności nasz zespół dzielnie walczył w każdym spotkaniu. 

Warto dodać, że ekipa MKS-u w poprzednim sezonie zajęła IV miejsce w finale Mistrzostw Polski w tej kategorii. Obecnie w zespole tym występuje Reprezentantka Polski.

Nastepną kolejkę rozegramy w Częstochowie gdzie będziemy się mierzyć z gospodyniami drużyną SPS Politechnika Częstochowska oraz MTS As Myszków.

Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny!!!

Komentarze
Brak komentarzy...
Autor:
E-mail:
Strona WWW (bez http://):
Komentarz:
Pola oznaczone gwiazdką muszą być wypełnione.