II kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2017/2018

WYDARZENIA » Młodziczki
II kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2017/2018

W sobote 30.09.2017 rozgrywaliśmy II-gą kolejkę spotkań w ramach Sląskiej Ligi Młodziczek. Tym razem udaliśmy się do Częstochowy aby rozegrać jeden mecz z tamtejszym SPS-em Politechniką Częstochowską ponieważ drugi przeciwnik MTS As Myszków wycofał się z ligi.

UKS Tytan Ostrowy- SPS Politechnika Częstochowa 2:0 (26:24, 25:21)
Spotkanie rozpoczynamy bardzo nerwowo przez co przegrywamy 0:4 oraz 3:8. Na skutek braku komunikacji popełniamy mnóstwo prostych błedów co ma bezpośredni wpływa na wynik (5:12). Prosimy o czas. Po nim nasza gra zaczyna wyglądać troszke lepiej. Odrabiamy część strat. Nadal przegrywamy ale już tylko różnicą czterech punktów (9:13). Czas dla Politechniki. Po nim kolejnych kilka akcji to walka punkt za punkt. Gospodynie utrzymują czteropunktową przewagę przy stanie (14:18). Przy tym wyniku poprawiamy znacznie swoją gre zwłaszcza w elemencie zagrywki. Najpierw doprowadzamy do remisu po 19 a następnie wychodzimy na jednopunktowe prowadzenie (20:19). Kilka dłuższych akcji i znów remis (21:21). Zwyciężamy dwie wymiany z rzędu i prowadzimy 23:21. Niestety psujemy zagrywkę oraz przegrywamy dwie kolejne akcje i to rywalki mają pierwszą piłkę setową. Bronimy atak oraz wyprowadzamy kontre (24:24). Ostatnie dwie akcje to długie wymiany zakończone na naszą korzyść. Wygrywamy 26:24 i prowadzimy w meczu 1:0.

Druga partia zdecydowanie różniła się od pierwszej. Przegrywamy trzy pierwsze akcje (0:3) żeby wygrać dziewięć kolejnych (9:3). Gdy wydawało się, że kontrolujemy tego seta tracimy serie punktów na skutek świetnej zagrywki Politechniki i przegrywamy 10:13. Doprowadzamy do remisu (13:13) i walka toczy się punkt za punkt do stanu po 20. Tym razem to my bardzo dobrze zagrywamy i mamy pierwszą piłkę meczową przy wyniku 24:20. Przegrywamy długą wymianę i jest 24:21 a w zepole rywalek na zagrywkę idzie najlepsza zawodniczka. Przyjmujemy trudny serwis i po kolejnej długiej wymianie wygrywamy akcje na siatce dzięki czemu zwyciężamy w całym spotkaniu 2:0 i odnosimy pierwsze historyczne zwycięstwo z zespołem z Częstochowy w kategorii młodziczek.

Obiektywnie trzeba przyznać, że mecz nie był porywającym widowiskiem. Gra obu drużyn falowała zwłaszcza w drugim secie. Zwycięstwo jednak bardzo cieszy tym bardziej, że w dalszym ciągu gramy bardzo młodym składem na skutek kontuzjowanych starszych koleżanek.
Gratulacje dziewczyny!!!

W najbliższą sobotę 7.10.2017 udajemy się na bardzo cięzki turniej do Lublińca gdzie będziemy mierzyć się z gospodarzem STS Victoria Lubliniec oraz KSS Gumisie Pyskowice.

Komentarze
Brak komentarzy...
Autor:
E-mail:
Strona WWW (bez http://):
Komentarz:
Pola oznaczone gwiazdką muszą być wypełnione.