III kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2017/2018

W sobote 7.10.2017 w Lublińcu rozegraliśmy trzecią kolejkę Śląskiej Ligi Młodziczek. Rywalizowaliśmy z zespołami STS Victoria Lubliniec oraz KSS Gumisie Pyskowice.

STS Victoria Lubliniec- KSS Gumisie Pyskowice 2:0 (25:12, 25:14)
Pewne zwycięstwo gospodyń turnieju.

UKS Tytan Ostrowy- KSS Gumisie Pyskowice 2:1 (25:17, 20:25, 15:10)
Początek pierwszego seta słaby w naszym wykonaniu. Przegrywamy 0:4 i 2:5. Doganiamy przeciwniczki przy wyniku 6:6. Od tego momentu zaczynamy grać swoją siatkówkę co przekłada się na wynik- obejmujemy prowadzenie 11:8, 15:11, 18:12. Gramy bardzo dobrze w przyjęciu oraz obronie. Do końca seta kontrolujemy wynik i pewnie zwyciężamy 25:17.

Druga partia to zacięta walka do wyniku po 11. Wygrywamy trzy kolejne akcje i prowadzimy różnicą trzech punktów (14:11). Przy wyniku 17:13 psujemy zagrywke i nasza gra dosłownie się załamuje. Tracimy pięć punktów z rzędu i przegrywamy 17:19. Mimo wielkich starań do końca seta nie potrafimy się odbudować i przegrywamy drugą partie 20:25. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny jest tie break.

Decydującego seta rozpoczynamy fatalnie. Przegrywamy 0:4. Bierzemy czas jednak po nim nasza gra nie ulega poprawie. Tracimy kolejne dwa punkty i jest już 0:6. Po długiej akcji w końcu zdobywamy pierwszy punkt i robimy przejście. Zagrywamy i zdobywamy kolejny punkt (2:6). Kolejna akcja to niesamowita walka- po ataku rywalek nasza zawodniczka broni piłkę w rzucie, druga również w rzucie podbija obronioną piłkę, trzecia w....rzucie przebija piłkę, która po taśmie przewija się na strone przeciwniczek. Cały zespół z Pyskowic w tym czasie stał już na środku boiska będąc pewnym, że po ich mocnym ataku nie przebijemy piłki. Na tablicy 3:6 i trener rywalek bierze czas. Po nim zdobywamy trzy punkty i doprowadzamy do remisu po 6. Walka punkt za punkt i znów remis (8:8). Zwyciężamy w czterech kolejnych akcjach i wypracowujemy sobie sporą zaliczkę (12:8). Dwie kolejne wymiany należą do Pyskowic i nasza przewaga stopniała do dwóch punktów (12:10). Wygrywamy bardzo ważną akcję i jest 13:10. Dwie końcowe akcje również rozstrzygamy na swoją korzyść i zwyciężamy 15:10 a w cały meczu 2:1

UKS Tytan Ostrowy- STS Victoria Lubliniec 2:0 (25:20, 25:20)
Bardzo dobrze rozpoczynamy to spotkanie. Najpierw walka punkt za punkt (4:4). Następnie za sprawą bardzo dobrej zagrywki z naszej strony prowadzimy 11:4. Rywalki nie odpuszczają i zbliżają się do nas na trzy punkty (12:9). Kilka wymian i nadal mamy trzy punkty przewagi (15:12, 16:13). Kolejny fragment naszej dobrej gry i odjeżdżamy na pięć punktów 20:15. Victoria bierze się do odrabiania strat i znów tylko dwa punkty przewagi naszego zespołu (21:19). Końcówka seta to nasza bezbłędna gra i zwycięstwo 25:20. Prowadzimy w meczu 1:0.

Drugi set bardzo podobny do pierwszego. Remisujemy przy wyniku 4:4. Odjeżdżamy na trzy punkty przewagi (8:5, 10:7, 11:8). Gramy bardzo dobrze w przyjęciu i obronie oraz potrafimy wyprowadzić skuteczne kontrataki z obronionych piłek. Zwiększamy przewagę do pięciu punktów (15:10). Rywalki nie dają za wygraną i zmniejszają dystans do dwóch punktów (18:16). Trzy kolejne akcje padają naszym łupem i jest 21:16. Niestety trzy kolejne wymiany dla Lublińca i znów mamy tylko dwa punkty przewagi (21:19). Końcówka tej partii należy całkowicie do nas. Gramy bezbłędnie i zwyciężamy 25:19 a w całym meczu 2:0 sprawiając ogromną niespodziankę.

Cały turniej graliśmy świetnie w obronie co pozwoliło nam na wyprowadzenie kontrataków a nie tylko oddawanie piłek za darmo na drugą stronę. Bardzo dobrze (w końcu) zagraliśmy w przyjęciu a co za tym idzie również rozegranie było skuteczne. Nieco słabiej zagrywaliśmy- nie popsuliśmy dużej ilości zagrywek jednak te popsute przydarzały się w bardzo newralgicznych momentach setów.

Zawodniczki w całym turnieju pokazały prawdziwą wolę walki i chęć zwycięstwa. Dzięki takiej postawie zwyciężyłiśmy z dużo silniejszymi fizycznie drużynami z Pyskowic i Lublińca.
Oby tak dalej dziewczyny!!!

Cały czas gramy w niepełnym składzie. W sobotę wróciła do gry jedna z kontuzjowanych zawodniczek jednak kolejna z powodu choroby nie mogła wziąść udział w zawodach.

Obecnie zajmujemy 5 miejsce w grupie.

Za tydzień ze względu na Turniej Nadzieji Olimpijskich wszystkie zespoły mają przerwę. Ostatni turniej pierwszego etapu (geograficznego) będzie rozgrywany 21.10.2017.

Turniej odbędzie się na naszej hali a będziemy w nim gościć zespoły UKS Gimnazjum Blachownia oraz lidera grupy UKS Gwiazda Tarnowskie Góry. Początek zawodów o godzinie 10.00.