IV kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2017/2018

W sobote 21.10.2017 na naszej hali odbył się czwarty (ostatni) turniej pierwszego etapu Śląskiej Ligi Młodziczek. Gościliśmy zespoły UKS Gimnazjum Blachownia oraz UKS Gwiazda Tarnowskie Góry.

UKS Tytan Ostrowy- UKS Gimnazjum Blachownia 2:0 (25:22, 25:11)
Było to bardzo...dziwne spotkanie. Rozpoczynamy bardzo dobrze od prowadzenia 4:1, 8:4 i 12:4. Przy stanie 17:7 dla nas drużyna poczuła się zbyt pewnie na skutek czego popełniła cztery proste niewymuszone błędy (17:11). Bierzemy czas a po nim zawodniczka gości psuje zagrywkę (18:11). Niestety w dalszym ciągu nie możemy wrócić do swojej dobrej gry z początku seta. Nie potrafimy przyjąć zagrywki rywalek w konsekwencji czego Blachownia zmniejsza straty do dwóch punktów (18:16). Kolejny czas dla naszej drużyny. Obraz naszej gry nie ulega zmianie i tracimy kolejne punkty (18:19). Wygrywamy bardzo ważną akcje (19:19). W końcówce prowadzenie zmienia się jak w kalejdoskopie do wyniku po 22. Zwyciężamy trzy kolejne wymiany z rzędu i wygrywamy seta 25:22.

Początek drugiej partii bliźniaczo podobno do pierwszej. Szybko budujemy bezpieczną przewagę 10:2, 13:5. Przy wyniku 16:6 przeciwniczki biorą czas. Tym razem nie powtarzamy błędów z inauguracyjnego seta i powiększamy prowadzenie o pięć punktów (21:6). Sama końcówka toczona punkt za punkt kończy się naszym zwycięstwem 25:11. Zwyciężamy w całym spotkaniu 2:0.

UKS Gimnazjum Blachownia- UKS Gwiazda Tarnowskie Góry 0:2 (7:25, 16:25)
Pewne zwycięstwo Tarnowskich Gór w pierwszym secie. Druga partia znacznie lepsza w wykonaniu Blachowni co spowodowało ugranie 16 "oczek".

UKS Tytan Ostrowy- UKS Gwiazda Tarnowskie Góry 1:2 (7:25, 25:22, 6:15)
Pierwszy set bez historii. Rywalki dysponujące świetną zagrywką nie dały żadnych szans naszemu zespołowi. Przegrywamy gładko 7:25.

Druga odsłona zupełnie inna. Robimy zmiany w składzie i rozpoczynamy seta z trzema nowymi zawodniczkami. Prowadzimy 5:0 jednak przeciwniczki biorą się za odrabianie strat i doprowadzają do remisu przy stanie 6:6. Wygrywamy trzy akcje z rzędu i odskakujemy na wynik 9:6. Tarnowskie Góry doganiają nas przy wyniku po 12 a po kolejnych dwóch akcjach przegrywamy 12:14. Prosimy o czas. Po nim wychodzimy na prowadzenie 15:14. W dalszej fazie toczy się walka zacięta walka punkt za punkt. Przy stanie 17:18 tracimy trzy punkty z rzędu i nasza sytuacja staje się bardzo trudna (17:21). Wykorzystujemy ostani czas w tej odsłonie. Wygrywamy dwie akcje z rzędu i dajemy sobie nadzieje na całkowite odrobienie strat (19:21). Niestety przegrywamy ważną akcje i jest 19:22. Stawiamy wszytsko na jedną karte. Gramy odważnie w ataku i zagrywce. Zmuszamy przeciwniczki do błędów i skutecznie wykorzystujemy kontrataki. Zwyciężamy sześć kolejnych akcji i... wygrywamy seta 25:22.
W meczu jest remis 1:1.

Tie break rozpoczynam bardzo źle. Podobnie jak w secie pierwszym nie potrafimy przyjąć trudnej zagrywki rywalek na skutek czego przegrywamy 0:7. W dalszej części seta pomimo ambitnych prób nie potrafimy odrobić start z początku i przegrywamy 6:15 a cały mecz 1:2.

Pierwszy mecz sobotniego turnieju pomimo tego, że zwyciężyliśmy nie mogliśmy być zadowoleni z naszej gry. Popełniliśmy zbyt dużo błędów własnych dzięki czemu przeciwniczki zdołały odrobić bardzo duże starty.
Drugie spotkanie (poza pierwszym setem) zagraliśmy bardzo dobrze. Przede wszystkim pokazaliśmy charakter i wole walki dzięki czemu zdołaliśmy odrobić sporą stratę w końcówce seta.

Pierwszy etap (geograficzny) kończymy z czterema zwycięstwami i trzema porażkami co daje nam w konsekwencji wysokie 4 miejsce w grupie.

W dniu jutrzejszym (25.10.2017) dowiemy się w której grupie i z jakimi zespołami przyjdzie nam się zmierzyć w drugim etapie. Będziemy również wiedzieć kiedy i gdzie rozegramy cztery kolejne turnieje.
Wszystkie informacje ukażą się oczywiście na naszej stronie.