V kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2017/2018

W sobote 28.10.2017 rozgrywaliśmy V kolejkę Śląskiej Ligi Młodziczek. W Siemianowicach Śląskich naszymi przeciwnikami były zepoły MUKS Michałkowice oraz KS Siatkarz Beskid Skoczów.

UKS Tytan Ostrowy- MUKS Michałkowice 1:2 (17:25, 25:15, 10:15)
Bardzo słabo rozpoczynamy spotkanie bo od wyniku 1:4. Popełniamy bardzo dużo prostych błędów. Doganiamy przeciwniczki przy wyniku 5:5 jednak po chwili znów przegrywamy 5:9. Bierzemy pierwszy czas. Po nim nasza gra ulega znacznej poprawie dzięki czemy doprowadzamy do remisu po 11. Od tego momentu gra zaostrza sie. Obydwa zespoły grają bardzo dobrze w elemencie obrony dzięki czemu akcje są bardzo długie. Niestety większośc z nich przegrywamy i mamy cztery punkty straty do rywalek (13:17). Wykorzystujemy drugi czas jednak tym razem nic nam to nie daje. Tracimy kolejne punkty i przegrywamy gładko tego seta 17:25.

Drugą partie zaczynamy bardzo dobrze bo od prowadzenia 3:0. Po kilku kolejnych akcjach powiększamy przewagę do sześciu punktów (9:3 i 11:5). Psujemy zagrywkę i przydarza nam się przestój w grze, który wykorzystują Michałkowice i zmniejszają starty do trzech punktów (12:9). Prosimy o przerwe. Po niej wygrywamy cztery akcje z rzędu i znów mamy bezpieczną przewagę (16:9). Dalsza część seta nie przyniosła żadnych niespodzianek i tym razem to my wygrywamy pewnie 25:15. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny jest tie break.

Decydującą odsłone meczu zaczynamy bardzo źle. Proste błędy i przegrywamy 0:5. Bierzemy czas i znów zaczynam odrabiać straty. Doganiamy przeciwniczki przy wyniku 6:6. Kolejne dwa proste błędy powodują, że przy zmianie stron przegrywamy 6:8. Zdobywamy ważny punkt 7:8. Niestety znów przydarzają nam się dwa błędy i jest 7:10. Wykorzystujemy drugą przerwe po której tracimy dwa punkty (7:12). Pierwszą piłkę meczową Michałkowice mają przy wyniku 14:8. Zwyciężamy dwie kolejne akcje jednak po przerwie na żądanie rywalek psujemy zagrywkę i MUKS wygrywa 15:10 a cały mecz 2:1.

UKS Tytan Ostrowy- KS Siatkarz Beskid Skoczów 0:2 (21:25, 12:25)
Dobry początek spotkania w naszym wykonaniu. Prowadzimy 3:0, 7:4, 10:7. Niestety fragment naszej słabszej gry wykorzystują rywalki, które doprowadzają do remisu po 11. Dwie wygrane akcje z rzędu i prowadzimy 13:11. Kilka akcji punkt za punkt i prowadzimy 16:13. Kolejny przestój w naszej grze powoduje strate czterech punktów z rzędu i przegrywamy 16:17. Prosimy o czas. Po nim notujey fragment bardzo skutecznej gry dzięki czemu prowadzimy 20:19 i 21:20. Niestety w końcówce popełniamy trzy proste błędy z rzędu i nie jesteśmy w stanie odrobić strat. Przegrywamy 21:25.

Druga partia to zacięta walka punkt za punkt ale tylko do stanu 8:8. Na skutek bardzo mocnej zagrywki Skoczowa tracimy cztery punkty z rzędu i przegrywamy 8:12. Prosimy o przerwe jednak po niej nic się nie zmienia. W dalszym ciągu zawodniczka rywalek zagrywa mocno i bezbłędnie. Przerywamy serie dopiero przy wyniku 9:21. Kolejne akcje punkt za punkt i w konsekwencji przegrywamy 12:25.

KS Siatkarz Beskid Skoczów- MUKS Michałkowice 1:2 (25:17, 21:25, 13:15)

Przegrywamy dwa spotkania w pierwszym turnieju drugiego etapu.
Pomimo porażek obiektywnie należy stwierdzić, że nasza gra nie wyglądała źle oczywiście poza drugim setem ze Skoczowem. W pierwszym secie z tym zespołem popełniliśmy za dużo prostych błędów w końcówce partii.
O porażce w pierwszym meczu również zdecydowały błędy w końcówce tie breaka.
Obydwa zespoły były całkowicie w naszym zasięgu.

Kolejny turniej rozegramy 4.11.2017 w Rudzie Śląskiej gdzie zmierzymy się z zespołami KPKS Halemba II oraz VC Victoria MOSiR Cieszyn.