VI kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2017/2018

W ubiegłą sobote 4.11.2017 rozgrywaliśmy dwa spotkania w ramach Śląskiej Ligi Młodziczek. Tym razem udaliśmy się do Rudy Śląskiej gdzie rywalizowaliśmy z zespołami KPKS Halemba II oraz VC Victoria MOSiR Cieszyn.

UKS Tytan Ostrowy- KPKS Halemba II 1:2 (24:26, 25:13, 14:16)
Bardzo słabo rozpoczynamy to spotkanie. Nie radzimy sobie z przyjęciem zagrywki i przegrywamy 1:5. Stopniowo odrabiamy straty i doprowadzamy do remisu przy wyniku 7:7. Po kolejnych czterech akcjach jest po 9. Niestety w połowie seta przydarza nam się przestój na skutek którego nasza strata wynosi sześć punktów (11:17). Po raz kolejny musimy odrabiać straty. Doganiamy rywalki przy wyniku 22:22 i....psujemy zagrywke (22:23). Wygrywamy akcje i doprowadzamy do remisu po 23. Niestety psujemy drugą zagrywkę z rzędu i Halemba II ma pierwszą piłkę setową. Wygrywamy ważną wymiane i jest po 24. W dwóch ostatnich akcjach górą są rywalki i to One zwyciężają 26:24 obejmując prowadzenie w meczu 1:0.

Druga partia zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu. Szybko obejmujemy prowadzenie 6:0. W dalszej części seta stopniowo powiększamy swoją przewagę prowadząc 11:3, 16:6 i 19:11. Ostatecznie pewnie zwyciężamy 25:13.

Tie break zaczynamy jeszcze słabiej niż seta pierwszego. Po prostych błędach przegrywamy 0:4. Bierzemy czas jednak po nim nasza gra nie poprawia się i jest 0:7. Przełamujemy swoją niemoc i zdobywamy pięć punktów z rzędu (5:7). Po dwóch kolejnych wymianach jest 6:8. Notujemy kolejny przestój i tracimy cztery punkty z rzędu (6:12). Pomimo niekorzystnego wyniku nie spuszczamy głowy w dół i walczymy żeby odrobić straty. Doprowadzamy do wyniku 10:13. Halemba prosi o czas a po nim wygrywa ważną akcję i ma piłkę meczową (10:14). Cztery kolejne akcje to wojna nerwów, którą rozstrzygamy na swoją korzyść i jest remis po 14. Niestety w tak ważnym momencie psujemy zagrywke i rywalki mają kolejną piłke meczową. Skuteczny kontratak gospodyń sprawia, że pomimo ambitnej walki przegrywamy seta 14:16 i całe spotkanie 1:2.

UKS Tytan Ostrowy- VC Victoria MOSiR Cieszyn 2:0 (25:20, 25:22)
Spotkanie obfitowało w mnóstwo błędów z obydwóch stron. Do stanu 9:9 rywalizacja toczyła się systemem punkt za punkt. Wygrywamy trzy akcje z rzędu i prowadzimy 12:9. Rywalki proszą o przerwe jednak po niej nadal utrzymujemy przewagę. Ostatecznie wygrywamy pierwszego seta 25:20 jednak poziom gry dwóch zespołów w ogóle nie zachwycił.

Druga odsłona od początku nie układała się po naszej myśli. Przegrywamy 3:6, 6:9 i 11:15. Przy tym ostatnim wyniku bierzemy czas i po ostrej reprymendzie zespół odrabia czteropunktową strate (15:15). Dalsza część partii to walka punkt za punkt jednak jest to głównie zasługa dużej ilości błędów popełanianych przez obydwie strony. W samej końcówce zachowujemy więcej zimnej krwi i wygrywamy 25:22 i całe spotkanie 2:0.

VC Victoria MOSiR Cieszyn- KPKS Halemba II 2:1 (25:15, 16:25, 15:9)

Podsumowując cały turniej należy obiektywnie stwierdzić, że po raz kolejny nie zagraliśmy swojej siatkówki. Popełnialiśmy zbyt dużo prostych błędów. Szczególnie szkoda początku oraz końcówki pierwszego seta z zespołem Halemba II. Spotkanie z drużyną z Cieszyna pomimo wygranej nie było porywającym widowiskiem jednak najważniejsze, że odnieśliśmy zwycięstwo.
Naszą drużyne na pewno stać na dużo lepszą gre co już nie raz udowniła.

W kolejną sobote odpoczywamy od Ligi Młodziczek jednak nie od siatkówki ponieważ ruszają rozgrywki Kinder + Sport w kategorii "trójek" i "czwórek". Kolejny turniej w kategorii młodziczek rozegramy 18.11.2017 na własnej hali podczas, któego zmierzymy się z zespołami UKS Spartakus Zabrze oraz GS UKS Krzanowice.

Trzymamy kciuki za występy naszych zawodniczek!!!