VII kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2017/2018

W sobote 18.11.2017 rozgrywaliśmy spotkania VII kolejki Śląskiej Ligi Młodziczek. Na naszej hali podejmowaliśmy zespoły UKS Spartakus Zabrze oraz GS UKS Krzanowice.

UKS Tytan Ostrowy- UKS Spartakus Zabrze 2:1 (25:16, 17:25, 15:7)
Cały pierwszy set spotkania był pod naszą kontrolą. Rozpoczynamy od prowadzenia 5:2, następnie powiększamy swoją przewagę do sześciu punktów (12:6). Konsekwentna gra pozwala nam na spokojne zwycięstwo w tej odsłonie 25:16.

Druga partia bardzo słaba w naszym wykonaniu. Walka punkt za punkt toczy sie tylko do wyniku po 4. Na skutek naszych prostych błędów tracimy pięć punktów z rzędu (4:9). Kilka akcji punkt za punkt i przegrywamy 6:12. Bierzemy czas jednak po nim nasza gra niestety nie ulega zmianie (7:14). Zwyciężamy cztery wymiany z rzędu i nasza starta wynosi trzy punkty (11:14). Niestety znów przydarza nam się seria błędów i tracimy do rywalek osiem punktów (11:19). Ostatecznie goście wygrywają drugą partie 25:17 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny jest tie break.

Trzeciego seta zaczynamy maksymalnie skoncentrowani co przekałada się nawynik. Prowadzimy 4:1 a przy zmianie stron 8:4. Zabrze wygrywa dwie akcje z rzedu i zbliża się do nas na dwa punkty (8:6). Prosimy o przerwe a po niej zdobywamy sześć punktów z rzędu i mamy piłkę meczową przy wyniku 14:6. Tie breaka wygrywamy 15:7 i całe spotkanie 2:1.
Pomimo zwycięstwa obiektywnie należy stwierdzić, że było to słabe widowisko w wykonaniu obu drużyn. Zarówno Zabrze jak i nasz zespół potrafi znacznie lepiej grać siatkówkę. Tego dnia jednak obydwa zespoły zagrały poniżej swojego poziomu.

UKS Spartakus Zabrze- GS UKS Krzanowice 0:2 (18:25, 13:25).
Kolejne spotkanie, które obfitowało w dużą ilość błędów. Pewny zwycięstwo Krzanowic.

UKS Tytan Ostrowy- GS UKS Krzanowice 1:2 (18:25, 25:23, 15:17).
Najbardziej zacięte spotkanie tego dnia. Początek to walka na przysłowiowym styku (4:4, 6:6). W dalszej fazie na skutek naszych prostych błędów goście zaczynają budować swoją przewage. Przegrywamy 8:12 i bierzemy pierwszy czas. Po przerwie gra toczy się punkt za punkt do stanu 11:15. Wygrywamy trzy akcje z rzędu i zbliżamy się do rywalek na jeden punkt 14:15. Niestety chwile później tracimy to co udało nam się odrobić i znów przegrywamy różnicą czterech punktów (15:19). Prosimy o przerwe jednak nic nam to nie daje i przegrywamy seta 17:25.

Drugi set rozpoczynamy bardzo dobrze. Prowadzimy 4:0, 7:4, 10:5 i 13:7. Krzanowice jednak nie odpuszczają i walczą ambitnie dzięki czemu zwyciężają w pięciu akcjach z rzędu i jest tylko 13:12. Dalsza część seta to walka punkt za punkt. Przy wyniku 17:15 przeciwniczki wygrywają trzy akcje z rzędu i prowadzą jednym punktem (17:18). Kolejny raz mecz toczy się punkt za punkt tym razem do wyniku po 21. Rozstrzygamy na swoją korzyść dwie akcje z rzędu i prowadzimy 23:21. Ostatecznie po wielkich emocjach zwyciężamy 25:23 i po raz drugi w tym dniu będzimy rozgrywać tie breaka.

Trzecią odsłone tego spotkania rozpoczynamy fatalnie. Przegrywamy 1:5 i prosimy o przerwe. Po niej zdobywamy dwa punkty (3:5). Kolejne trzy akcje padają łupem gości i jest 3:8. Po zmianie stron zdobywamy cztery punkty z rzędu i zmniejszamy strate (7:8). Czas dla Krzanowic. Po przerwie tracimy trzy punkty i jest 7:11. Tym razem to my prosimy o czas dla drużyny. Po wejściu na boisko wygrywamy cztery z pięciu akcji i jest 11:12. Ostatni czas dla rywalek. Wygrywamy ważną akcje i doprowadzamy do remisu po 12. Po chwili przegrywamy 12:14 i przeciwniczki mają pierwszą piłkę meczową. Zdobywamy punkt atakiem (13:14) a następnie po własnej zagrywce blokiem zdobywamy punkt i jest po 14. Krzanowice zdobywają punkt w pierwszej akcji (14:15). Nasz zespół blokuje drugi raz z rzędu i znów remis (15:15). Po raz kolejny goście zdobywają punkt atakiem i mają kolejną piłkę meczową (15:16). Niestety tym razem nie udaje nam się dobrze przyjąć serwisu i pomimo ambitnej walki i pogoni za piłką w tej akcji nie przebijamy piłki na drugą strone siatki. Przegrywamy tie breaka 15:17 i całe spotkanie 1:2.

Bardzo emocjonujące spotkanie. Mecz zdecydowanie lepszy w naszym wykonaniu niż spotkanie z Zabrzem. O porażce zdecydowały proste nie wymuszone błędy własne naszego zespołu. Pomimo porażki należy pochwalić dziewczyny za dużą wolę walki i determinacje zwłaszcza w końcówce trzeciego seta.

Za tydzień udajemy się do Mysłowic żeby rozegrać ostatni turniej drugiego etapu. Walczymy o utrzymanie w grupie III- ciej. Silnie obsadzony turniej na którym zagramy z drużynami Silesia Volley MSK Mysłowice oraz UKS Centrum przy POSiR Pszczyna.

Trzymamy kciuki za naszą żeńską drużynę!!!