VIII kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2017/2018

W ubiegłą sobote 25.11.2017 rozgrywaliśmy ostani turniej drugiego etapu Śląskiej Ligi Młodziczek. Zawody odbyły się w Mysłowicach gdzie mierzyliśmy się z zespołami Silesia Volley MSK Mysłowice oraz UKS Centrum przy POSiR Pszczyna.

Silesia Volley MSK Mysłowice- UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 0:2 (19:25, 19:25)

UKS Tytan Ostrowy- UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 0:2 (9:25, 14:25)
Było to jedno z najsłabszych spotkań w naszym wykonaniu w obecnym sezonie. Od początku pierwszego seta nasza gra wyglądała bardzo źle. Proste błędy w przyjęciu a co za tym idzie brak możliwości regularnego ataku sprawiły, że rywalki robiły co chciały na siatce. Seta przegrywamy 9:25.

Druga partia zdecydowanie lepsza ale tylko do połowy jej trwania. Początek to walka z naszej strony co skutkuje wynikami 3:3 oraz 6:6. Z biegiem czasu przeciwniczki zaczynają nam odjeżdżać (8:10, 10:14, 11:16). Ostatecznie przegrywamy drugą partie 14:25 i całe spotkanie 0:2.

UKS Tytan Ostrowy- Silesia Volley MSK Mysłowice 1:2 (25:14, 20:25, 12:15)
Drugie spotkanie zaczynamy znacznie lepiej niż poprzednie. Zespół gra odważnie w ataku oraz walczymy w obronie. Prowadzimy 6:3, 10:5, 13:7. Gramy swoją siatkówkę i popełniamy bardzo mało błedów własnych. Seta wygrywamy pewnie 25:14.

Drugą partie rozpoczynamy znakomicie. Prowadzimy 5:2. Gospodynie proszą o przerwe jednak po niej wygrywamy cztery kolejne akcje i jest 9:2. W tym momencie (nie wiedzieć dlaczego) przydarza nam się przestój w grze. Najpierw psujemy zagrywkę (9:3) a następnie zawodniczka z Mysłowic wykonuje dziewięć bardzo mocnych zagrywek, z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Efekt jest taki, że trwonimy wypracowaną wcześniej przewagę i przegrywamy 9:12. Do końca seta próbujemy dogonić rywalki jednak zbliżamy się maksymalnie na jeden punkt (16:17) po czym znów tracimy kilka punktów w serii. Przegrywamy drugą partie 20:25 i będziemy grali tie breaka.

Początek trzeciego seta to znów nasze błędy własne. Przegrywamy 1:4 i prosimy o przerwę. Po kolejne dwa błędy wałsne i jest już 1:6. Po raz kolejny musimy odrabiac starty. Wygrywamy trzy wymiany z rzędu i jest 4:6. Kilka akcji punkt za punkt i nadal tracimy dwa punkty 6:8. Gospodynie zwyciężają w kolejnych dwóch akcjach i znów przegrywamy różnicą czterech oczek 6:10. Przy wyniku 8:12 gramy bardzo dobrze zagrywką co pozwala nam na wyrównanie stanu meczu (12:12). Trzy ostatnie akcje to bardzo proste błędy własne. Najpierw nie bronimy łatwej piłki, następnie nie podbijamy dwóch kolejnych łatwych piłek, które udało nam się obronić w konsekwencji przegrywamy 12:15 tie breaka a cały mecz 1:2. Porażka ta jest o tyle bolesna, że na jej skutek zajmujemy 7 miejsce w grupie co wiąże się z faktem iż notujemy spadek z grupy 3.

8 2 10 7:14 384:422

W trzecim etapie będziemy rywalizować w grupie 4 czyli o miejsca 28-36. Po czterech turniejach trzeciego etapu będziemy mieli jeszcze możliwość awansu do grupy 3 pod warunkiem, że zajmiemy miejsce w pierwszej trójce grupy 4.