IX kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2017/2018

W ubiegłą sobote 9.12.2017 rozpoczeliśmy trzeci etap tegorocznej Śląskiej Ligi Młodziczek. Na własnej hali podejmowaliśmy zespoły STS Victoria Lubliniec oraz UKS Sokół '43 Katowice.

UKS Tytan Ostrowy- STS Victoria Lubliniec 2:0 (25:14, 25:19)
Spotkanie rozpoczynamy bardzo dobrze. Prowadzimy 3:0, 5:1. Świetna gra w elemencie zagrywki powoduje, że rywalki muszą nam oddawać piłki za darmo a my wyprowadzamy skuteczne kontry. Kolejnym elementem, który świetnie funkcjonował to obrona.  Taki obraz gry utrzymuje się praktycznie przez cały pierwszy set, którego pewnie wygrywamy 25:14.

Początek drugiej partii do zacięta walka. Przegrywamy 1:3. Doprowadzamy do remisu przy stanie 5:5. W tym momencie zaczynamy powoli odjeżdżać rywalkom. Podobnie jak w pierwszym secie świetnie gramy w elemencie obrony i wygrywamy bardzo ważne kontry. Efektem tego jest prowadzanie 10:7, 15:8 oraz 18:11. W końcówce udaje nam się utrzymać bezpieczną przewagę i zwyciężamy 25:19 a całe spotkanie 2:0.

STS Victoria Lubliniec- UKS Sokół '43 Katowice 2:0 (25:19, 25:20)
Po emocjonującym i pełnym zwrotów akcji meczu górą zawodniczki z Lublińca.

UKS Tytan Ostrowy- UKS Sokół '43 Katowice 2:0 (25:13, 25:20)
Mecz bliźniaczo podobny do spotkania z drużyną z Lublińca.
Przejmujemy kontrole od początku pierwszego seta. Prowadzimy 8:3, 13:4, 15:7. Wszystko za sprawą zagrywki, która ustawiała kolejne akcje. Do tego znów świetnie funkcjonuje nasza obrona. Wszystko to złożyło się na pewne zwycięstwo 25:13. Obejmujemy prowadzenie w meczu 1:0.

Druga odsłona to powtórka pierwszej partii. Szybko odskakujemy przeciwniczkom na kilka punktów 8:2, 12:3, 14:7. Przy wyniku 16:8 przydarza nam się przestój. Tracimy cztery punkty z rzędu i jest 16:12. Prosimy o przerwe a po niej wygrywamy trzy kolejne wymiany i jest 19:12. W końcówce prowadzimy 23:14 i niestety znów coś się zacina w naszej grze i tracimy cztery punkty z rzędu (23:18). Wygrywamy ważną akcje i mamy pierwszą piłkę meczową (24:18). Seta wygrywamy 25:20 i całe spotkanie 2:0.

Dwa mecze, dwa zwycięstwa to bilans naszej drużyny po pierwszym turnieju trzeciego etapu. Wbrew wynikom poszczególnych setów nie był to dla nas łatwy turniej. Nasze przeciwniczki z obu drużyn prezentowały dobry poziom gry jednak nasz zespół stanął na wysokości zadania i rozegrał kapitalne spotkania.
Dzięki dwóm zwycięstwom obecnie jesteśmy liderem grupy 4.
W przyszły weekend udajemy się do Mikołowa na kolejny trudny turniej. Będziemy mierzyć się z zespołami UKS Trójka Mikołów oraz MUKS Sari Żory.

Trzymamy kciuki za kolejne dobre występy naszej drużyny!!!