XII kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2017/2018

Nietypowo bo w piątek 26.01.2018 rozgrywaliśmy ostatni turniej trzeciego etapu Śląskiej Ligi Młodziczek. Pierwotnie zawody miały się odbyć w sobote 20.01.2018 jednak ze względu na stan zdrowia naszych zawodniczek w tym czasie (5 zawodniczek było chorych) drużyny z Katowic oraz Krzanowic zgodziły się na zmianę terminu rozgrywek.

Turniej dla wszystkich drużyn miał duże znaczenie ponieważ wszystkie trzy ekipy miały na swoim koncie po 10 punktów. Zespół z Żor miał już zapewniony awans więc z naszego turnieju mogły awansować tylko dwie drużyny.

UKS Tytan Ostrowy- Mikrus Katowice 2:0 (25:18, 25:22)
Początek seta bardzo wyrównany 3:3, 5:5. Po kilku dobrych akcjach obejmujemy prowadzenie 9:5. Niestety po chwili tracimy aż osiem punktów z rzędu i jest 9:13. Wygrywamy cztery kolejne wymiany i doprowadzamy do remisu po 13. W dalszej części seta gra toczy się punkt za punkt do wyniku 16:16. Kolejny fragment gry to nasze świetne obrony a po nich wyprowadzamy skuteczne kontry dzięki czemu zdobywamy osiem punktów z rzędu i mamy pierwszą piłkę setową (24:16). Ostatecznie sety wygrywamy 25:18 i obejmujemy prowadzenie 1:0.

Druga partia na pewno przejdzie do historii jeśli chodzi o występy naszego zespołu w tegorcznej Lidze Młodziczek. Set rozpoczynamy od zaciętej walki punkt za punkt 3:3, 6:6. Przy stanie 8:8 popełniamy cztery błędy z rzędu i przegrywamy 8:12. Prosimy o czas jednak po nim nasza gra nie ulega poprawie i tracimy kolejne cztery punkty z rzędu (8:16). Wykorzystujemy kolejną przerwe jednak po wejściu na boisko znów przegrywamy dwie akcje (8:18) i nasza sytuacja staje się dramatyczna. Trzeba dodać, że w tym fragmencie gry nie wychodziło nam kompletnie nic. Zagrywka rywalek nie była trudna a mimo to nie potrafiliśmy rozstrzygnąć akcji na swoją korzyść. W końcu wygrywamy akcje i robimy przejście (9:18). Przy wyniku 12:20 trener rywalek prosi o przerwe. Po niej przegrywamy akcje i Katowicom brakuje czterech punktów do zwycięstwa w tym secie (12:21). Niesamowita gra naszego zespołu przynosi siedem punktów z rzędu (19:21) i "łapiemy" kontakt z przeciwniczkami. W tym fragmencie broniliśmy wszystkie piłki zarówno mocne ataki jak i kiwki. Drugi czas dla gospodyń turnieju. Po przerwie przegrywamy bardzo ważną wymiane i jest 19:22. Kolejna akcja pada naszym łupem (20:22). Świetna seria na zagrywce pozwala nam zdobyć pięć punktów z rzędu i zwyciężamy w drugiej partii 25:22 a w całym spotkaniu 2:0 robiąc ogromny krok w stronę awansu do trzeciej grupy.

UKS Tytan Ostrowy- GS UKS Krzanowice 2:0 (25:23, 25:21)
Pierwszy set toczył się w rytmie punkt za punkt do wyniku 11:11. Kilka dobrych akcji z naszej strony i odjeżdżamy rywalkom na wynik 17:11. Sześciopunktową przewagę utrzymujemy do stanu 23:17. Popełniamy proste, niewymuszone błędy i tracimy cztery punkty z rzędu (23:21). Bierzemy czas, który przynosi pozytywny skutek w postaci popsutej zagrywki przez rywalki (24:21). Na skutek prostych błędów przegrywamy dwie kolejne wymiany i jest 24:23. Ostatnia akcja należy do nas 25:23 i prowadzimy w meczu 1:0.

Od początku drugiej partii narzucamy przeciwniczkom swój styl gry. Prowadzimy 4:1, 7:4, 12:9. W dalszej części seta stopniowo powiększamy swoją przewagę 17:13, 19:14, 22:16. W końcówce ponownie przydarzają nam się banalne błędy jednak "dowozimy" wynik i wygrywamy seta 25:21 a całe spotkanie 2:0 pieczętując w ten sposób awans do grupy trzeciej gdzie w ostatnim etapie będziemy walczyć o miejsca 19-27.

GS UKS Krzanowice- UKS Mikrus Katowice 2:0 (25:21, 25:20)

Wielkie brawa należą się dla całej drużyny za ten turniej. Zawodniczki wykazały pełne zaangażowanie w obu spotkaniach. Przetrwały moment kryzysu w drugim secie pierwszego spotkania, nie poddały się i dzięki temu zwyciężyły.

W trzecim etapie wygrywamy sześć z ośmiu spotkań co najlepiej pokazuje, że zasłużenie awansowaliśmy do trzeciej grupy.

GRATULACJE DZIEWCZYNY!!!

Trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik w ostatnim etapie!!!

Dziękujemy drużynom UKS Mikrus Katowice oraz GS UKS Krzanowice za wyrażenie zgody na zmiane terminu turnieju!!!