XIII kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2017/2018

W ubiegłą sobote 17.02.2018 rozpoczeliśmy rozgrywki w czwartym (ostatnim) etapie tegorcznej Śląskiej Ligi Młodziczek. Na własnej hali podejmowaliśmy drużyny UKS MOSM Bytom oraz UKS Centrum przy POSiR Pszczyna.

UKS Tytan Ostrowy- UKS MOSM Bytom 2:0 (17:25, 27:25, 15:13)
Spotkanie rozpoczynamy bardzo słabo bo od wyniku 0:4. Po kilku kolejnych akcjach łapiemy kontakt z przeciwnikiem (4:5). Następne wymiany to zacięta walka i pierwszy remis przy wyniku po 14. Niestety w tym momencie coś zacina się w naszej grze. Tracimy trzy punkty z rzędu i przegrywamy 14:17. Pomimo wielkich starań nie udaje nam się dogonić przeciwniczek w tym secie i przegrywamy 17:25.

Druga partia od samego początku nie idzie po naszej myśli. Cały czas musimy "gonić" wynik 1:4, 4:7, 7:10. Przy wyniku 7:11 prosimy o pierwszy czas, który nie przynosi poprawy naszej gry. W najgorszym momencie seta przegrywamy siedmioma punktami (10:17). Wygrywamy trzy akcje z rzędu (13:17) i opiekunka Bytomia prosi o czas. Po nim kontynujemy swoją dobrą gre i zdobywamy kolejne trzy punkty z rzędu (16:17). Drugi czas dla przyjezdnych. Po nim przegrywamy ważną wymiane (16:18). Po raz kolejny w tym secie zwyciężamy w trzech akcjach z rzędu i pierwszy raz prowadzimy w tej partii (20:19). Sama końcówka to prawdziwy horror. Prowadzimy 21:20 by po chwili przegrywać 21:23. Wykorzystujemy ostatni czas dla drużyny. Po nim zdobywamy trzy punkty z rzędu i mamy piłkę setową (24:23). Psujemy zagrywke (24:24) a następnie rywalki zdobywają punkt (24:25). Nie kończymy swojej pierwszej akcji i przeciwniczki mają piłkę meczową w górze. Pomyłka w ataku najlepszej zawodniczki i znów remis (25:25). Kolejna akcja to nasz punkt i mamy piłkę setową (26:25). Emocjonującego seta kończymy asem serwisowym, zwyciężamy 27:25 i doprowadzamy do remisu w meczu 1:1.

Tie break bardzo zacięty. Prowadzimy 2:0 by po chwili przegrywać 4:6. Doprowadzamy do remisu przy wyniku 7:7. Dwie kolejne akcje na korzyść Bytomia (7:9). Bierzemy pierwszy czas. Po nim zdobywamy dwa punkty i znów remis tym razem po 9. Bytom prosi o czas. Przerwa wyraźnie posłużyła przyjezdnym, które zdobywają trzy punkty z rzędu (9:12). Wykorzystujemy drugą przerwę. Po dwóch kolejnych wymianach przegrywamy 10:13. Stawiamy wszystko na jedną karte i wygrywamy dwie akcje 12:13. Drugi czas dla Bytomia. Kolejna nasza zwycięska akcja i remis po 13. Asowa zagrywka z naszej strony (14:13). Bardzo długa akcja zakończona mocnym atakiem i zdobywamy ostatni punkt w tym meczu. Zwyciężamy 15:13 w tie breaku i wygrywamy mecz 2:1.

UKS MOSM Bytom- UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 2:1 (25:19, 22:25, 15:13)
Bardzo interesujące spotkanie stojące na dobrym poziomie. Ostatecznie górą po trzech partiach okazał się zespół z Bytomia.

UKS Tytan Ostrowy- UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 2:0 (25:12, 25:22)
Pierwsza partia zacięta tylko na początku. Od stanu 7:6 przejmujemy kontrole nad spotkaniem. Zdobywamy punkty seriami dzięki czemu powiększamy swoją przewage 11:7, 15:9, 21:9. Ostatecznie zwyciężamy 25:12.

Bardzo dobrze rozpoczynamy drugiego seta. Prowadzimy 3:0 a następnie 6:1. Przestój w grze z naszej strony powoduje, że po chwili jest remis po 7. Kolejne akcje to zacięta walka i stopniowe budowanie przewagi przez nasz zespół 13:10, 17:12. Przy prowadzeniu 21:12 znów przydarza nam się przestój. Tracimy cztery punkty z rzędu 21:16. W końcu przełamujemy złą passe i zdobywamy dwa "oczka" 23:16. Przy wyniku 23:17 w pole serwisowe udaje się najlepsza zawodniczka z Pszczyny i wykonuje bardzo mocne zagrywki, które przyjmujemy jednak nie na tyle dobrze żeby móć wyprowadzić po nich skuteczny atak. Prosimy o czas przy stanie 23:19. Po nim obraz naszej gry nie ulega zmianie. O drugą przerwę prosimy przy wyniku 23:22. Po niej w końcu udaje nam się zdobyć punkt i zrobić przejście 24:22. Ostatnią długą akcje kończymy skutecznym atakiem i drugą partie wygrywamy 25:22 odnosząc tym samym drugie zwycięstwo w sobotnim turnieju.

Tego dnia cała drużyna zagrała na bardzo dobrym poziomie. Pomimo niepełnego składu (choroby oraz kontuzje dziewczyn) każda z zawodniczek staneła na wyskości zdania. Wielkie brawa za charakter oraz walkę do końca pomimo wysokich strat w poszczególnych setach.

W najbliższą sobotę udajemy się na kolejny wymagający turniej. Jedziemy do Katowic żeby rozegrać spotkania z gospodarzem UKS Źródełko Katowice oraz ekipą MUKS Sari Żory.
Niestety po raz kolejny z różnych powodów będzimy grać w "okrojonym" składzie, jednak i tym razem nie zamierzamy się poddać i w każdym spotkaniu będziemy walczyć do ostatniej piłki.