XIV kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2017/2018

W sobote 24.02.2018 oprócz turniejów Kinder + Sport rozgrywana była czternasta kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Tym razem swoje mecze graliśmy w Katowicach gdzie mierzyliśmy się z gospodyniami UKS Źródełko Katowice oraz MUKS Sari Żory.

Kontuzje oraz choroby to dwie główne przyczyny tego, że na turniej do Katowic pojechaliśmy w siedmioosobowym składzie w tym dwie zawodniczki z klasy piątej szkoły podstawowej.

UKS Tytan Ostrowy- UKS Źródełko Katowice 0:2 (22:25, 22:25)
Pomimo kadrowych problemów spotkanie rozpoczynamy bardzo dobrze. Najpierw gra toczy się przy wyniku remisowym 2:2, 5:5. Następnie odnotowujemy bardzo dobrą serie jedynastu wygranych akcji z rzędu dzięki czemu prowadzimy wyraźnie 16:5. Po kilku kolejnych wymianach jest 20:8 dla nas. Gdy wydawało się, że ten wynik dowieziemy bezpiecznie do końca seta przydarza nam się prierwszy przestój i tracimy pięć punktów z rzędu 20:13. W końcu udaje nam się wygrać akcje i zrobić przejście (21:13). Przegrywamy wymiane (21:14) i na zagrywkę w drużynie Źródełka wędruje zmienniczka z ławki rezerwowej. Świetny serwis powoduje ogromne problemy z przyjęciem z naszej strony. Nawet gdy udaje nam się w miarę poprawnie podbić piłkę nie można z niej wyprowadzić regularnego ataku. Musimy oddawać piłki za darmo a przeciwniczki nie myla się w kontrach. Efekt jest taki, że przegrywamy 21:22. Przłamujemy złą passe i wygrywamy ważną akcje (22:22). Ostatnie trzy wymiany to przede wszystkim nasze błędy własne i przegrywamy pierwszego seta 22:25.

Drugą partie zaczynamy słabo. W głowach zawodniczek cały czas przewijała się sytuacja z pierwszej odsłony. Popełniamy proste błędy tracimy kontakt z rywalkami 0:2, 5:8, 6:12, 9:15. Od wyniku 11:16 zaczynamy stopniowe odrabianie strat. Trzy dobre akcje z naszej strony i jest 14:16. Gospodynie jednak nie odpuszczają i tym razem to One zdobywają cztery punkty z rzędu (14:20). Kolejna punktowa seria należy do nas i zmnieszamy starte do dwóch punktów (18:20). W samej końcówce udaje nam się doprowadzić do remisu 21:21 i po 22. Niestety powtarza się sytuacja z pierwszego seta i w ostatnich trzech akcjach popełniamy proste, niewymuszone błędy i znów przegrywamy 22:25 a całe spotkanie 0:2.

UKS Tytan Ostrowy- MUKS Sari Żory 0:2 (22:25, 14:25)
Pierwszy set drugiego spotkania rozpoczynamy bardzo słabo. Od samego początku rywalki narzucają nam swój styl gry. Przegrywamy 2:6, 3:10. Po raz kolejny musimy odrabiać straty. Od wyniku 4:11 zdobywamy pięć punktów z rzędu i zmniejszamy straty do dwóch punktów (9:11). Kolejny słabszy fragment gry z naszej strony i znów rywalki budują przewage 11:17. Po raz kolejny w tym dniu musimy odrabiać znaczną strate. Po kilku akcjach zbliżamy się do przeciwnika na dwa punkty (19:21). W końcowych fragmentach partii doprowadzamy do remisu po 22. Niestety trzeci raz w tym dniu popełniamy w końcówce proste błędy i znów przegrywamy 22:25.

Drugi set bez historii. Od samego początku nasza gra wygląda słabo. Nie potrafimy się pozbierać po poprzedniej partii. Przegrywamy 1:7, 4:10, 8:17. Ostatecznie przegrywamy 14:25 a całe spotkanie 0:2.

MUKS Sari Żory- UKS Źródełko Katowice 2:1 (25:15, 20:25, 15:10)
Spotkanie stojące na bardzo dobrym poziomie. Ostatecznie górą goście z Żor.

Dwa spotkania i dwie porażki to bilans tego turnieju. Bardzo duży wpływ na takie wyniki miały kontuzje oraz choroby kilku zawodniczek. Pozytywnym zjawiskiem jest fakt, że pomimo braków kadrowych cała drużyna nie poddała się i walczyła w każdym spotkaniu. Dodatkowym plusem jest świetna postawa zawodniczek z klasy piątek szkoły podstawowej, które nie mają doświadczenia gry na pełnowymiarowym boisku a mimo tego zagrały bardzo dobre spotkania.
Obie drużyny były w naszym zasięgu jednak zmienniczkom zabrakło doświadczenia bo charakteru i woli walki na pewno nie można im odmówić.

DZIĘKUJEMY DZIEWCZYNY!!!

Kolejny turniej w najbliższą sobote 10.03.2018 w Jaworznie. Zmierzy się z gospodyniami MCKiS Jaworzno oraz GS UKS Krzanowice.

Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia wszystkich naszych zawodniczek!!!