XV kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2017/2018

W sobote 10.03.2018 w Jaworznie rozgrywaliśmy XV kolejke spotkań w ramach Śląskiej Ligi Młodziczek. Naszymi przeciwnikami były zespoły MCKiS Jaworzno oraz GS UKS Krzanowice.

UKS Tytan Ostrowy- MCKiS Jaworzno 2:0 (25:18, 25:17)
Od samego początku pierwszego seta zbudowaliśmy sobie bezpieczną przewage punktową. Prowadzimy 8:3, 12:5, 17:6. Przy wyniku 20:11 na skutek błędów własnych przegrywamy pięć akcji z rzędu i jest 20:16. Prosimy o przerwe a po niej wygrywamy ważną akcje i jest 21:16. Sama końcówka bardzo dobra w naszym wykonaniu i pewnie wygrywamy 25:18.

Druga partia bliźniaczo podobna do pierwszej. Wygrywamy pięć pierwszych akcji i gospodynie proszą o czas (5:0). W dalszej fazie seta powiększamy naszą przewage 9:1, 10:3, 13:5, 20:10. Ostatecznie po raz kolejny pewnie zwyciężamy 25:17. Całe spotkanie wygrywamy 2:0 i inkasujemy bardzo ważne 2 punkty do ligowej tabeli.

UKS Tytan Ostrowy- GS UKS Krzanowice 2:0 (25:15, 25:20)
Na wstępie trzeba zaznaczyć że było to już trzecie spotkanie z Krzanowicami w tym sezonie. Do soboty bilans wynosił 1:1. W drugim etapie przegraliśmy na własnej hali 1:2 natomiast zrewanżowaliśmy się na zawodach w Katowicach wygrywając 2:0.

Tym razem notujemy bardzo słaby początek spotkania. Przegrywamy pięć pierwszych akcji i prosimy o przerwe (0:5). Niestety po niej nasza gra nie ulega poprawie i kolejne dwie akcje padają łupem rywalek (0:7). W końcu przełamujemy złą passe i zdobywamy pierwszy punkt (1:7). Bierzemy się do odrabiania strat. Wygrywamy kilka wymian i zmniejszamy straty do trzech punktów (6:9). Bardzo dobry okres naszej gry w obronie i skuteczne kontry powodują, że po chwili wychodzimy na prowadzenie 10:9. Czas dla Krzanowic. Po nim kontynuujemy swoją dobrą zdobywając kolejne trzy punkty (13:9). Po kilku kojenych akcjach prowdzimy 17:10 a następnie 20:14. Seta wygrywamy 25:15 i obejmujemy prowadzenie w spotkaniu 1:0.

Kapitalnie rozpoczynamy drugiego seta. Prowadzimy 5:1, 8:2, 12:5 i 13:7. Niestety przydarza nam się przestój i rywalki zmniejszają straty do dwóch punktów (13:11). Prosimy o czas. Wygrywamy ważną akcje (14:11) by za chwile popełnić trzy proste blędy i jest remis po 14. W tym fragmnecie seta gramy bardzo słabo. Popełniamy banalne błędy co bezpośrednio przekłada się na wynik. Niestety przegrywamy 15:18 i prosimy o drugą przerwe. Po niej zwyciężamy w dwóch wymianach i jest 17:18. Po chwili jest 19:19 a następnie po 20. Zabójcza końcówka w naszym wykonaniu. Gramy na maksymalnym ryzyku w zagrywce oraz ataku dzięki czemu zwyciężamy pięć akcji z rzędu i całego seta kończymy wynikiem 25:20. Wygrywamy drugie spotkanie w sobotnim turnieju 2:0.

GS UKS Krzanowice- MCKiS Jaworzno 0:2 (22:25, 19:25)
Pewne zwycięstwo drużyny z Jaworzna.

Dwa zwycięstwa bardzo cieszą jednak jest sporo rzeczy do poprawienia w naszej grze. Bardzo dobrze zagraliśmy w elemencie rozegrania oraz ataku. Zagrywka na dobrym poziomie. Najsłabiej zaprezentowaliśmy się w obronie. Wynikało to przede wszystkim z brakiem komunikacji na boisku. Bardzo dobrą informacją jest powrót do składu zawodniczek, które ostatnio były chore lub leczyły kontuzje.

W najbliższą sobote udamy się do Mysłowic żeby rozegrać ostatni turniej w tym sezonie. Na trudnym obiekcie (niski sufit oraz mało miejsca po bokach boiska na obrone piłki) zagramy z gospodyniami Silesia MSK Volley Mysłowice oraz MKS Bielsko- Biała.

Gratulujemy dziewczyny i trzymamy kciuki za ostatni turniej!!!