XVI kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2017/2018

W sobote 17.03.2018 odbył się ostatni w tym sezonie turniej Śląskiej Ligi Młodziczek. Tym razem razem udaliśmy się do Mysłowic żeby zmierzyć się z zespołami Silesia Volley MSK Mysłowice oraz MKS Bielsko Biała.

Silesia Volley MSK Mysłowice- MKS Bielsko Biała 1:2 (25:27, 25:12, 13:15).
Bardzo emocjonujące spotkanie z nagłymi zwrotami akcji. W końcówce tie breaka więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki z Bielska i zasłużenie zwyciężyły.

UKS Tytan Ostrowy- MKS Bielsko Biała 2:1 (25:23, 15:25, 15:4)
Początek spotkania nie należał do udanych w naszym wykonaniu. Przegrywamy 0:2 i 3:7. Ambitnie walczymy w każdej akcji dzieki czemu doganiamy rywalki przy stanie 8:8. Kolejne siedem akcji z rzędu pada naszym łupem i prowadzimy wyraźnie 15:8. Niestety po tak dobrej serii notoujemy przestój i tym razem to Bielszczanki wygrywają....siedem akcji. Znów remis tym razem po 15. Od tego stanu spotkanie zrobiło się bardzo zacięte a prowadzenie drużyn zmieniało się jak w kalejdoskopie. Najpierw zdobywamy dwa punkty przewagi, które utrzymujemy przez krótki czas (17:15, 18:16, 19:17). Przeciwniczki wyrównują przy stanie po 19 a następnie zdobywają kolejne trzy punkty i przegrywamy 19:22. Kolejny fragment naszej bezbłędnej i mocno ryzykownej gry przynosi skutek w postaci zwycięstwa w czterech akcjach z rzędu i wyjścia na prowadzenie (23:22). Po chwili jest remis po 23. Ostatnie dwie akcje to niesamowita walka obu zespołów. Więcej zimnej krwi wykazują nasze zawodniczki, które zwyciężają 25:23 i obejmują prowadzenie w meczu 1:0.

Druga partia zacięta od samego początku. Przy wyniku 6:6 zwyciężamy w pięciu kolejnych wymianach i wychodzimy na prowadzenie 11:6. Czas dla Bielska. Po nim rywalki notują pięciopunktową serie i jest remis po 11. Prosimy o czas dla naszego zespołu. Po przerwie znów walka punkt za punkt do stanu po 15. W tym momencie coś zacina się w naszej grze. Nie potrafimy sobie poradzić z bardzo dobrą zagrywką przeciwniczek. Tracimy dzisięć punktów z rzędu i przegrywamy seta 15:25. Do rozstrzygnięcia potrzebny będzie tie break.

Decydującą odsłonę zaczynamy rewelacyjnie. Wygrywamy trzy pierwsze akcje i obejmujemy prowadzenie 3:0. Po kilku kolejnych akcjach jest 6:2 i Bielsko prosi o przerwe. Po niej zdobywamy kolejne dwa punkty i przy zmianie stron prowadzimy 8:2. Przy wyniku 11:3 rywalki wykorzystują drugi czas. Po nim tracimy punkt i jest 11:4. Końcówka seta nalezy do nas. Wygrywamy cztery akcje i pewnie zwyciężamy 15:4 a w całym meczu 2:1. Odnosimy bardzo cenne zwycięstwo w kontekście końcowej tabeli.

UKS Tytan Ostrowy- Silesia Volley MSK Mysłowice 0:2 (7:25, 23:25)
Katastrofa- to słowo najlepiej podsumowuje naszą gre w pierwszym secie drugiego meczu. Przegrywamy w kiepskim stylu aż 7:25. Decydującym elementem porażki była bardzo mocna zagrywka gospodyń, z którą nie mogliśmy sobie poradzić w żaden sposób.

Drugą partie rozpoczynamy od prowadzenia 5:2 jednak po przerwie na prośbę Mysłowic notujemy kolejny przestój. Tracimy siedem punktów z rzędu i przegrywamy 5:9. Dalsza faza seta to proste błędy w naszej grze i stopniowe powiększanie przewagi przez rywalki 6:10, 7:15, 11:16. Przy wyniku 12:19 stawiamy wszystko na jedną karte. Zaczynamy ryzykować na zagrywce, w ataku a także w końcu zaczynamy bronić na swoim poziomie. Dzięki tym wszystkim elementom systematycznie zmniejszamy straty. Przy wyniku 16:19 Mysłowice wykorzystują pierwszy czas, po którym zdobywają ważny punkt (16:20). Dwie kolejne wymiany należą do nas i jest 18:20. Cztery akcje toczone punkt za punkt daje wynik 20:22. Niestety przydarza nam się błąd w przyjęciu i nasza strata wynosi trzy punkty (20:23). Po dwóch kolejnych akcjach punkt za punkt rywalki mają piłkę setową (21:24). Nie poddajemy się i zdobywamy dwa punkty z rzędu (23:24). Najważniejsza akcja zostaje bardzo szczęśliwie wygrana przez gospodynie. Piłka po Ich ataku zachacza o górną taśme i całkowicie myli naszą zawodniczke ustawioną bardzo dobrze w obronie. Niestety przegrywamy po niesamowitej walce 23:25 i całe spotkanie 0:2.

Był to ostatni turniej Śląskiej Ligi Młodziczek w sezonie 2017/2018.
Niestety był to również ostatni turniej w tej kategorii dla naszych czterech zawodniczek- Kitrys Magdalena, Kowalczyk Weronika, Makles Kasia, Pełka Ewelina to dziewczyny które z racji wieku (2003 rocznik) w przyszłym sezonie nie będą mogły reprezentować barw naszego klubu w tej kategorii.
Dziękujemy dziewczyny!!!

W sezonie 2017/2018 zajmujemy 22 miejsce na 64 startujących drużyn w Śląskiej Lidze Młodziczek.