I kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2018/2019

W sobote 29.09.2018 rozpoczeliśmy zmagania w Śląskiej Lidze Młodziczek w sezonie 2018/2019. Nasza mocno przebudowana drużyna udała się do Częstochowy żeby zmierzyć się z zespołami KS Częstochowianka I oraz UKS Gwiazda Tarnowskie Góry II.

Początek sezonu nie jest dla nas sprzyjający. Powodem tej sytuacji są niedyspozycje kilku zawodniczek, które dołączą do nas w trakcie sezonu.

UKS Tytan Ostrowy- KS Częstochowianka I 0:2 (16:25, 22:25)
Początek spotkania to bardzo gra naszej drużyny. Wynik utrzymuje się na przysłowiowym "styku" (4:4, 7:7, 9:9). Gramy świetnie w przyjęciu oraz obronie. W ataku kończymy bardzo trudne piłki dzięki czemu wychodzimy na trzypunktowe prowadzenie (12:9). Przegrywamy kolejną akcje (12:10) i w pole serwisowe wędruje kapitan rywalek, która zagrywa perfekcyjnie i po chwili doprowadza do remisu (12:12). Prosimy o czas. Po nim niestety sytuacja powtarza się i tracimy kolejne punkty na skutek złego przyjęcia. Przegrywamy 12:16 i wykorzystujemy drugą przerwe. Pomimo tego nadal nie udaje nam się zrobić przejścia i tracimy kolejne punkty. Swoją nie moc przełamujemy przy wyniku 13:20. Na skutek tej serii końcówka seta przebiega bez emocji i przegrywamy 16:25.

Drugą partie rozpoczynamy bardzo źle bo od wyniku 0:5. Od razu reagujemy prosząc o pierwszą przerwe. Po niej zaczynamy odrabiać starty (4:7, 7:9). Po okresie naszej lepszej gry znów przydarza nam się przestój i przy wyniku 8:13 bierzemy drugi czas. Po nim zrywamy się do walki i sukcesywnie odrabiamy starty (11:15, 13:16, 15:16). Gdy mamy rywalki na wyciągnięcie ręki kolejny raz nie możemy sobie poradzić z zagrywką kapitan Częstochowianki. Znów przegrywamy różnicą czterech punktów (15:19). Pomimo niekorzystnego wyniku cały czas walczymy. Przegrywamy 19:24 jednak na skutek perfekcyjnej gry z naszej strony znów odrabiamy część strat. Przy wyniku 22:24 o czas prosi trenerka gospodyń. Po czasie rywalki skutecznie obijają nasz blok i zwyciężają 25:22 a w cały spotkaniu 2:0.

UKS Tytan Ostrowy- UKS Gwiazda Tarnowskie Góry II 2:1 (26:28, 25:10, 15:5)
Pierwszy set bardzo nerwowy z naszej strony. Rozpoczynamy od wyniku 0:3 by po chwili prowadzić 6:3. Kolejne kilka akcji to nasze proste i niewymuszone błędy na skutek których rywalki doprowadzają do remisu (8:8). Dlasza część seta to bardzo duża nerwowość z naszej strony zwłaszcza w elemencie przyjęcia. Prowadzimy 12:10, remisujemy 13:13 oraz przegrywamy 14:18. Prosimy przerwe po której zdobywamy sześć punktów i wychodzimy na prowadzenie 20:18 a następnie 21:19. W samej końcówce prowadzimy 23:21 i gdy wydaje się, że kontrolujemy sytuacje popełniamy trzy proste błędy i piłkę setową mają przeciwniczki (23:24). Dwie akcje z rzędu należą do nas i to my mamy piłke setową (25:24). Niestety nie wykorzystujemy szansy. Po raz kolejny przegrywamy dwie wymiany z rzędu i piłka setowa dla Tarnowskich Gór (25:26). Bronimy się i doprowadzamy do remisu (26:26). Dwa błędy z naszej strony powodują przegraną 26:28 i w kolejnej partii musimy odrabiać straty meczowe.

Druga odsłona to nasza absolutna dominacja. Rozpoczynamy bardzo dobrze bo od prowadzenia 9:0. W dalszej części seta stopniowo zwiększamy prowadzenie (11:4, 14:6, 18:9). Gramy bardzo dobrze w elemencie zagrywki oraz w kontrataku. Wygrywamy pewnie 25:10 i doprowadzamy do tie breaka.

Tie break podobnie jak poprzednia partia pod nasze dyktando. Bardzo dobra zagrywka z naszej strony ustawia większość akcji. Przy zmianie stron prowadzimy 8:3 a całego seta wygrywamy 15:5 odnosząc pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Śląskiej Ligi Młodziczek.

Skład zespołu: Król W (k), Owczarek N, Wolna M, Świąć P, Pikuła O, Przewoźnik W oraz Cisielska M, Krawczyk O.

KS Częstochowianka I- UKS Gwiazda Tarnowskie Góry II 2:0 (25:16, 25:17)

Pierwszy z szesnastu turniejów za nami. W Częstochowie zagraliśmy średnie zawody. Było dużo niedokładności. Główną przyczyną takiej sytuacji jest fakt, że mamy w 70% odmłodzony skład zespołu, który z biegiem czasu będzie zgrywał się ze sobą. Na dużą pochwałę zasługują zawodniczki z 2006 rocznika, które po wejściu na boisku nie przestraszyły się i udźwignęły ciężar gry.

W przyszłą sobote odpoczywamy ze względu na konsulatcje kadry wojewódzkiej młodziczek w Międzybrodziu Bialskim.

Kolejny turniej odbędzie się 13.10.2018 na naszej hali. Będziemy rywalizować z zespołami UKS Stars Volley Częstochowa oraz MKS Dwójka Zawiercie I. Początek zawodów godzina 10:00.