III kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2018/2019

W dniu dzisiejszym 20.10.2018 odbył się trzeci turniej pierwszego etapu Śląskiej Ligi Młodziczek. W Częstochowie rywalizowaliśmy z gospodyniami zawodów SPS-em Politechnika Częstochowa oraz KS Częstochowianka II.

UKS Tytan Ostrowy- SPS Politechnika Częstochowa 2:0 (25:12, 25:13)
Połowa pierwszego seta bardzo nerwowa w wykonaniu obu zespołów. Dużo akcji kończyło się na skutek błędów z obu stron. Poćzatek partii zacięty 3:3, 5:5, 11:11. Od wyniku 12:11 zaczynamy odjeżdżać przeciwniczkom i zdobywamy czteropunktową przewagę (17:13). Gospodynie proszą o przerwę. Po niej wygrywmay kolejne cztery akcje z rzędu i rywalki po raz drugi proszą o czas (21:13). Po nim nie zwalniamy tempa i spokojnie wygrywamy 21:13.

Druga odsłona również zacięta mniej więcej do połowy jej trwania 3:3, 7:7, 8:8. Wygrywamy trzy wymiany z rzędu i prowadzimy 11:8. Przy wyniku 15:10 rywalki wykorzystują ostatnią przerwę na żądanie. Na niewiele się to zdaje ponieważ w tym fragmencie seta gramy praktycznie bezbłędnie i zwyciężamy 25:12 a w całym spotkaniu 2:0.

UKS Tytan Ostrowy- KS Częstochowianka 2:0 (25:20, 25:7)
Cały pierwszy set to duża nerwowość w naszej grze. Popełniamy proste, niewymuszone błędy na zagrywce oraz w przyjęciu. Wynik oscyluje w okolicach remisu 3:3, 5:5. Pierwszą wyraźną przewagę uzyskujemy przy wyniku 11:7. Przeciwniczki proszą o przerwe. Po niej w dalszym ciągu utrzymujemy trzy- czteropunktową przewagę 12:9, 16:12, 18:14, którą dowozimy do końca partii i wygrywamy 25:20.

Druga odsłona to absolutna dominacja naszego zespołu. Od początku skutecznie zagrywamy dzięki czemu prowadzimy 6:1. Pierwszy czas dla rywalek. Po nim w dalszym ciągu nie mylimy się w polu serwisowym i przy stanie 11:1 przeciwniczki wykorzystują drugą przerwę. Po niej w dalszym ciągu kontynujemy swoją dobrą zagrywkę i po chwili prowadzimy już 17:1. Ostatecznie zwyciężamy 25:7 i całe spotkanie 2:0.

SPS Politechnika Częstochowa- KS Częstochowianka II 2:1 (20:25, 25:15, 15:5)

Skład zespołu: Król W (k), Zielonka O, Przewoźnik W, Pikuła O, Wolna M, Świąć P oraz Konieczna A, Kupka O, Krawczyk O, Owczarek N.

Wygrywając dwa spotkania z Częstochowskimi drużynami po raz pierwszy w tym sezonie zwyciężamy cały turniej. Porównując poziom gry jaki zawodniczki prezentują na treningach do poziomu dzisiejszych zawodów można śmiało stwierdzić, że zagraliśmy dziś na 30% swoich możliwości. Przede wszystkim trzeba odblokować sfere psychiczną bo umiejętności wszystkich dziewczyn są znacznie wyższe niż to dzisiaj zaprezentowały.

Za tydzień gramy nie typowo bo w niedziele. W tym dniu udajemy się do Tarnowskich Gór gdzie będziemy rywalizować z gospodyniami UKS Gwiazda Tarnowskie Góry I oraz obecną rewelacją rozgrywek zespołem MKS Dwójka Zawiercie II.