IV kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2018/2019

W niedziele 28.10.2018 rozegraliśmy ostatni tutniej pierwszego etapu Śląskiej Ligi Młodziczek. W Tarnowskich Górach rywalizowaliśmy z drużynami MKS Dwójka Zawiercie II oraz UKS Gwiazda Tarnowskie Góry I.

UKS Gwiazda Tarnowskie Góry I- MKS Dwójka Zawiercie II 2:0 (25:14, 27:25)

UKS Tytan Ostrowy- MKS Dwójka Zawiercie II 0:2 (16:25, 16:25)
Początek spotkania to równorzędna walka 3:3, 7:7. Od stanu 10:10 zaczeła zarysowaywać się przewaga rywalek. Prosimy o czas przy stanie 10:14. Po nim wygrywamy akcje jednak w dalszym ciągu nie możemy dogonić przeciwniczek. Drugą przerwe bierzemy przy wyniku 11:18. Zrywamy się do walki i zmniejszamy straty do czterech punktów (15:19). Końcówka seta zdecydowanie należy do Zawiercia, które wygrywa 25:16.

Drugi set bliźniaczo podobny do pierwszego. Od początku toczyła się zacięta walka 5:5, 9:9. Kilka udanych akcji rywalek i przegrywamy trzema punktami (9:12). Bierzemy pierwszy czas. W dalszej części tej partii niwelujemy straty do dwóch punktów (11:13) by po chwili przegrać trzy akcje z rzędu (11:16). Prosimy o drugą przerwe. Po niej znów zbliżamy się do rywalek na trzy punkty (16:19) jednak końcówka po raz kolejny została zdominowana przez rywalki i znów przegrywamy 16:25 a całe spotkanie 0:2.

UKS Tytan Ostrowy- UKS Gwiazda Tarnowskie Góry I 1:2 (18:25, 25:19, 0:15)
Bardzo słaby początek meczu w naszym wykonaniu. Przegrywamy 3:8 i wykorzystujemy pierwszy czas. Po nim pomimo ambitnej walki nie możemy załapać swojego rytmu gry. Drugą przerwe bierzemy przy wyniku 5:15. Po czasie w końcu nasza gra zaczyna się "kleić". Zdobywamy punkty serią i zmniejszamy starty do czterech oczek (16:20). W końcówce znów zbyt dużo błędów własnych i przegrywamy 18:25.

Druga odsłona zupełnie inna od poprzedniej. Wypracowujemy sobie sześciopunktową przewage (8:2) i rywalki proszą o czas. Na skutek bardzo dobrej zagrywki przeciwniczek tracimy punkty serią i jest remis po 10. Trzy wygrane akcje z rzędu i znów prowadzimy (13:10). Niestety kolejne cztery wymiany przegrywamy i jest 13:14. Kolejny okres świetenj gry z naszej strony i wychodzimy na prowadzenie 17:14, 19:15, 20:16. Ostatecznie seta wygrywamy 25:19 doprowadzając do remisu w meczu.

Po fantastycznej drugiej partii nic nie zapowiadało tragedi jaka się wydarzyła w tie breaku. Silna i przede wszystkim kierunkowa zagrywka nie pozwala nam na dokładne przyjęcie piłki. Nie pomogły przerwy na żądanie oraz zmiany personalne. Zawodniczka rywalek zagrywa mocno i bezbłędnie. W konsekwencji przegrywamy trzecią partie 0:15. a całe spotkanie 1:2.

Skład zespołu: Król W (k), Zielonka O, Przewoźnik W, Pikuła O, Świąć P, Konieczna A oraz Kupka O, Ciesielska M, Krawczyk O.

Największym paradoksem tego turnieju jest fakt, że pomimo dwóch porażek zagraliśmy najlepsze spotkania w tym sezonie.
Główną przyczyną porażek były niesamowicie mocne i kierunkowe zagrywki rywalek a co za tym idzie nasze słabsze przyjęcie.
Nasz zespół z kolei wykazał się dobrą zagrywką, świetną grą w obronie i mnóstwem ataków, które w większości były wykonywane z piłek sytuacyjnych. Dołożyliśmy również kilka punktów blokiem.

Zajmujemy piąte miejsce na zakończenie pierwszego etapu i trafiamy do silnie obsadzonej grupy czwartej w kolejnym etapie.

Dziękujemy rodzicom za wspólny wyjazd oraz gorący doping podczas całego turnieju!!!