V kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2018/2019

W sobote 10.11.2018 rozpoczeliśmy drugi etap tegorocznej Śląskiej Ligi Młodziczek. W Tarnowskich Górach w ramach piątej kolejki zmierzyliśmy się z zespołami MOSM Tychy III oraz UKS Gwiazda Tarnowskie Góry II.

UKS Tytan Ostrowy- UKS Gwiazda Tarnowskie Góry II 2:0 (25:16, 25:15)
Od samego początku spotkania wypracowujemy sobie trzy punktową przewagę, którą utrzymujemy przez większość seta 6:3, 8:5, 11:8, 16:13. W tym fragmencie seta gramy poprawnie w zagrywce oraz ataku. Nasze przyjęcie również funkcjonuje na przyzwoitym poziomie. Końcówka parti to koncertowa gra naszego zespołu dzięki czemu zdobywamy siedem punktów z rzędu. Seta wygrywamy pewnie 25:16 i obejmujemy prowadzenie w meczu 1:0.

Druga odsłona bardzo podobna do pierwszej. Szybko obejmujemy prowadzenie 5:2, 7:3. Chwile później przydarza nam się przestój i rywalki doprowadzają do remisu po 7. Kolejny dobry okres naszej gry dzięki czemu odskakujemy gospodynią na sześć punktów (16:10). W dalszej części seta spokojnie kontrolujemy wynik i ostatecznie zwyciężamy 25:15 a całe spotkanie 2:0.

UKS Tytan Ostrowy- MOSM Tychy III 2:0 (25:4, 25:14)
Pierwszy set zupełnie bez historii. Zdobywamy punkty seriami i nie dajemy żadnych szans przeciwniczkom. Pewne zwycięstwo.

Druga partia tylko na początku zacięta. Przegrywamy 3:7 popełniając mase prostych błędów własnych. Po chwili doprowadzamy do remisu po 7 a następnie budujemy swoją przewagę. Przy wyniku 13:8 dla nas rywalki proszą o czas. Po przerwie nie zwalniamy tempa i w dalszym ciągu zwiększamy dystans punktowy 15:9, 18:10. W samej końcówce nic więcej się nie wydarzyło i pewnie wygrywamy 25:14 a cały mecz 2:0.

UKS Gwiazda Tarnowskie Góry II- MOSM Tychy III 2:0 (25:13, 25:19)

Skład zespołu: Król W (k), Zielonka O, Przewoźnik W, Pikuła O, ŚwiąćP, Wolna M oraz Kupka O, Cisielska M, Owczarek N, Krawczyk O

Pewnie wygrywamy dwa spotkania na sobotnim turnieju i inkasujemy bardzo ważne cztery punkty. Nasza gra nie wyglądała źle jednak po tym co zawodniczki prezentują na treningach można śmiało powiedzieć, że mamy jeszcze rezerwy i potrafimy grać lepiej.
Kolejną szansą na zaprezentowanie swoich umiejętności będzie przyszłotygodniowy turniej w Tychach w którym zmierzymy się z zespołami UKS COS Olimp Szczyrk oraz MOSM Tychy II.

Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny!!!

Dziękujemy rodzicom za wspólny wyjazd oraz gorący doping podczas całego turnieju!!!