VI kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2018/2019

W sobote 17.11.2018 rozgrywaliśmy szóstą kolejkę Śląskiej Ligi Młodziczek. Był to drugi turniej drugiego etapu tych rozgrywek. W Tychach rywalizowaliśmy z gospodyniami drużyną MOSM Tychy II oraz ekipą UKS COS Olimp Szczyrk.

MOSM Tychy II- UKS COS Olimp Szczyrk 0:2 (17:25, 8:25)

UKS Tytan Ostrowy- UKS COS Olimp Szczyrk 2:0 (25:7, 25:17).
Bardzo rozpoczynamy to spotkanie. Dzięki świetnej zagrywce wypracowujemy sobie sporą przewage 5:1, 8:2. Do końca seta sytuacja się nie zmienia- dobra zagrywka po której albo bezpośrednio zdobywamy punkt albo rywalki muszą oddać nam piłkę "za darmo" a my wyprowadzamy skuteczne kontry. Wygrywamy 25:7 i obejmujemy prowadzenie w meczu 1:0.

Przez większą część drugiej parti sytuacja wygląda bardzo podobnie jak w pierwszej. Szybko zdobywamy kilkupunktową przewage i kontrolujemy przebieg gry 9:2, 13:3, 18:5. Przy wyniku 21:11 na skutek dekoncentracji przydarza nam się krótki przestój i przeciwniczki zdobywają kilka punktów z rzędu. Po chwili jednak wracamy do swojej gry i zwyciężamy 25:17 a w całym meczu 2:0.

UKS Tytan Ostrowy- MOSM Tychy II 2:0 (25:8, 25:11).
Bardzo dobry cały mecz w wykonaniu naszej drużyny. Pierwszą partie gramy bardzo mądrze w obronie i kontrze. Naszym najsłabszym elementem jest zagrywka. Psujemy aż pięć serwisów a seta wygrywamy 25:8.

Druga odsłona to po raz kolejny nasza dobra gra we wszystkich elementach. Psujemy tylko jedna zagrywke i po raz kolejny zwyciężamy bardzo wysoko, tym razem 25:11. Warto dodać, że od połowy partii na boisku znajdowały się trzy zawodniczki rezerwowe, które pokazały się z dobrej strony. Ponownie wygrywamy w tym dniu 2:0.

Skład zespołu: Król W (k), Zielonka O, Przewoźnik W, Pikuła O, Świąć P, Wolna M oraz Kupka O, Ciesielska M, Owczarek N, Krawczyk O.

Bardzo dobry turniej w naszym wykonaniu. Zagraliśmy bardzo mądrze w każdym siatkarskim elemencie. Nie daliśmy rywalkom narzucić swojego stylu gry. Były to kolejne zawody, w których każda zawodniczka dostała szanse gry.
Dzięki tym zwycięstwom utrzymaliśmy pozycje lidera w naszej grupie.

W przyszłą sobote czeka nas ciężki turniej. W Czeladzi zagramy z wiceliderem grupy drużyną MCKS Czeladź oraz zespołem, który obecnie zajmuje trzecie miejsce czyli BKS Stal Bielsko- Biała. Dodatkowym atutem gospodyń będzie bardzo mała sala z niskim sufitem.

Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny!!!

Dziękujemy rodzicom za wspólny wyjazd oraz gorący doping podczas całego turnieju!!!