VII kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2018/2019

W sobote 24.11.2018 odbyła się siódma kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Tym razem udaliśmy się do Czeladzi gdzie rozegraliśmy turniej z drużynami BKS Stal Bielsko Biała oraz gospodarzem zawodów ekipą MCKS Czeladź.

MCKS Czeladź- BKS Stal Bielsko Biała 0:2 (17:25, 22:25)

UKS Tytan Ostrowy- BKS Stal Bielsko Biała 0:2 (20:25, 24:26)
Spotkanie rozpoczynamy od bardzo dobrej zagrywki dzięki czemu szybko obejmujemy prowadzenie 4:0. W dalszej fazie seta udaje nam się utrzymać trzy- cztery punkty przewagi nad rywalkami. W połowie seta jest remis 12:12. Od tego momentu akcje toczą się punkt za punkt. Od stanu po 16 zaczyna się zarysowywać delikatna przewaga Bielska, które odskakuje na czteropunktową przewage. Pomimo dużych starań z naszej strony nie udaje nam się dogonić przeciwniczek i przegrywamy pierwszego seta 20:25.

Druga partia od samego początku bardzo zacięta. Akcje toczone punkt za punkt 2:2, 6:6, 8:8. Wygrywamy pięć kolejnych wymian z rzędu dzięki czemu wypracowujemy sobie bezpieczną przewage (13:8). Niestety po chwili przydarza nam się przestój i rywalki doprowadzają do wyrównania (14:14). Kolejny nasz zryw i ponownie wychodzimy na prowadzenie (20:17). Przegrywamy trzy akcje z rzędu i znów remis (20:20). W samej końcówce trwała zażarta walka. Najpierw jest remis po 23. Następnie po dramatycznie akcji bronimy piłkę meczową i znów jest remis (24:24). W kolejnej akcji mamy trzy piłki w górze na wynik (25:24) jednak żadnej nie wykorzystujemy i to Bielsko ma drugą piłkę meczową, którą wykorzystuje w pierwszej akcji. Przegrywamy po walce 24:26 a całe spotkanie 0:2.

UKS Tytan Ostrowy- MCKS Czeladź 2:0 (25:20, 25:22)
Mecz z gospodyniami rozpoczynamy od znakomitej serii na zagrywce dzięki czemu prowadzimy 5:0. Kolejny fragment seta średni w naszym wykonaniu- kilka dobrych akcji przeplatamy prostymi błędami. W konsekwencji remisujemy 9:9. W kolejnych wymianach prezentujemy się znacznie lepiej dzięki czemu zaczynamy odjeżdżać rywalkom (14:11, 16:12, 20:12). W samej końcówce przydarza nam się przestój (20:16) jednak po przerwie na żądanie utrzymujemy przewage i wygrywamy seta 25:20 obejmując w ten sposób prowadzenie w meczu 1:0.

Druga odsłona tylko na początku zacięta. Os stanu 3:3 przejmujemy kontrolę nad setem i spokojnie powiększamy swoją przewage 7:3, 9:5, 15:9, 20:13. Wysoka różnica punktów nieco uśpiła nasz zespół, który w końcówce zaczął popełniać proste błędy. Nasza przewaga zmalała do pięciu punktów (24:19). Rywalki obroniły trzy piłki setowe i doprowadziły do wyniku 24:22. Ostatnią akcje kończymy pewnym atakiem i wygrywamy 25:22 a całe spotkanie 2:0.

Skład zespołu: Wolna M (k), Świąć P, Zielonka O, Owczarek N, Przwoźnik W, Pikuła O oraz Kupka O, Skrzypczyk J, Konieczna A, Krawczyk O, Ciesielska M.

Zwycięstwo i porażka to bilans sobotniego turnieju. Nasza drużyna zagrała dobry turniej jednak największym naszym przeciwnikiem okazała się.....sala na której rozgrywane były zawody- mała i z bardzo niskim sufitem. Taki stan rzeczy nie pozwolił nam skutecznie grać w obronie oraz znacznie utrudniał przyjmowanie mocnych zagrywek przeciwniczek. Obie drużyny były całkowicie w naszym zasiegu i na dużym obiekcie wynik zawodów mogłbyć jeszcze lepszy dla naszego zespołu.

Trzeba również zaznaczyć, że w sobote nie mogła z nami zagrać bardzo doświadczona zawodniczka, kapitan drużyny Wiktoria Król, która nabawiła się dzień wcześniej kontuzji na zawodach szkolnych.
Wiki życzymy Ci jak najszybszego powrotu do zdrowia oraz do drużyny.

Utrzymujemy pozycje lidera w naszej grupie. W kolejną sobote 1.12.2018 udajemy się do Mysłowic na ostatni turniej tego etapu, który zdecyduje o naszym awansie do grupy 3 lub pozostaniu w grupie 4. Zmierzymy się z ekipą GS UKS Krzanowice oraz gospodarzem zespołem Silesia Volley MSK Mysłowice.

Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny!!!

Dziękujemy rodzicom za wspólny wyjazd oraz gorący doping podczas całego turnieju!!!

Tabela po III-cim turnieju, II-go etapu.