IX kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2018/2019

W sobote 8.12.2018 rozpoczeliśmy trzeci etap Śląskiej Ligi Młodziczek. W dziewiątej kolejce udaliśmy się do Czeladzi by rozegrać spotkania z drużynami JKS SMS Jastrzębie II oraz MCKS Czeladź.

MCKS Czeladź- JKS SMS Jastrzębie II 1:2 (15:25, 25:15, 10:15)

UKS Tytan Ostrowy- JKS SMS Jastrzębie II 2:0 (25:20, 25:15)
Od samego początku spotkania walka toczyła siępunkt za punkt aż do wyniku 7:7 wtedy wygrywamy trzy akcje z rzędu i obejmujemy prowadzenie 10:7. Na skutek naszej dobrej gry rywalki proszą o czas. Po nim w dalszym ciągu utrzymujemy trzy punktową przewagę do stanu 15:12. Po naszym chwilowym przestoju Jastrzębie doprowadza do remisu po 15. W dalszej części seta powracamy do naszej dobrej gry i znów odskakujemy na trzy punkty (10:17). Druga przerwa dla przeciwniczek. Po nim tracimy dwa punkty z rzędu i jest 20:19. Sama końcówka pierwszej partii to nasza świetna gra w każdym elemencie dzięki czemu wygrywamy 25:20 i obejmujemy prowadzenie w meczu 1:0.

Druga odsłona zacięta ale tylko na początku. Przy stanie 5:5 wygrywamy trzy wymiany z rzędu i rywalki proszą o czas (8:5). Po przerwie nadal kontynuujemy swoją dobrą gre i zwiększamy prowadzenie (12:6 i 15:7). Po drugiej przerwie dla przeciwniczej tracimy trzy punkty z rzędu i tym razem to my prosimy o czas (15:10). Po nim nasza gra wygląda jeszcze lepiej niż dotychczas co skutkuje powiększaniem przewagi (17:12, 19:13, 23:14). Ostatecznie drugiego seta wygrywamy bardzo wyraźnie 25:15 i całe spotkanie 2:0.

UKS Tytan Ostrowy- MCKS Czeladź 0:2 (22:25, 17:25)
Po świetnym pierwszym meczu z Jastrzębiem bardzo źle rozpoczynamy spotkanie z gospodyniami turnieju. Przegrywamy 1:3 by po chwili dogonić rywalki przy wyniku 5:5. Kolejne akcje bardzo nerwowe z naszej strony. Brakuje komunikacji a co za tym idzie popełniamy bardzo proste niewymuszone błędy. Tracimy cztery punkty z rzędu i prosimy o pierwszy czas (7:11). Niestety po nim nasza gra nie ulega poprawie. Drugą przerwe wykorzystujemy przy stanie 8:16. Zrywamy się do walki i zdobywamy sześć punktów z rzędu (14:16). Kolejny fragment seta to akcje punkt za punkt. Doganiamy gospodynie przy stanie po 19. Kilka akcji punkt za punkt i znów remis (22:22). Przy tym wyniku psujemy piłkę przechodzącą na naszą strone i przegrywamy 22:23. Ostatnie dwie akcje to nasze proste błędy i w konsekwencji ulegamy w pierwszej partii 22:25.

Początek drugiego seta to katastrofalna gra z naszej strony. Zawodniczki ewidentnie były jeszcze myślami przy końcówce pierwszej partii. Proste błędy po raz kolejny wynikające z braku komunikacji i bardzo szybko tracimy cztery punkty (0:4). Szybko prosimy o przerwe. Po niej nasza gra nie ulega poprawie. W bardzo głupi sposób tracimy kolejne punkty i nasze straty powiększają się (3:8, 4:11, 5:14). Rywalkom w tym fragmencie gry wychodzi każda akcja a my niestety nie potrafimy się temu przeciwstawić. W dalszej części seta nasza gra nie ulega poprawie. W samej końcówce zrywamy się do walki i odrabiamy częśćstrat (17:22). Jednak to wszystko na co było nas stać w tym meczu. Gospodynie wygrywają trzy wymiany z rzędu i zasłużenie wygrywają 25:22 a całe spotkanie 2:0.

Skład zespołu: Król W (k), Zielonka O, Przewoźnik W, Pikuła O, Świąć P, Kupka O oraz Owczarek N.

Po bardzo dobrym pierwszym meczu z drużyną z Jastrzębia nie wiedzieć dlaczego nasz zespół w drugim spotkaniu nie zaprezentował nawet połowy swoich umiejętności. Brakowało przede wszystkim komunikacji co powodowało ogromny chaos na boisku. Duża nerwowość w zespole sprawiała, że popełnialiśmy proste, niewymuszone błędy co działało jak woda na młyn dla gospodyń zawodów. Dodatkowo po raz kolejny graliśmy na bardzo małej i niskiej sali co jeszcze bardziej utrudniało przeprowadzanie akcji w obronie.
Obecnie w klubie mamy prawdziwy "szpital". Dużo zawodniczek jest chorych przez co na sobotni turniej pojechaliśmy w zaledwie siedmioosobowym składzie.

W następną sobote (15.12.2018) rozgrywamy kolejny cięzki turniej. Wyjeżdżamy do Dąbrowy Górniczej by zagrać ostatnie zawody w kategorii młodziczek w tym roku. Będziemy rywalizować z zespołami BKS Stal Bielsko Biała oraz UKS Dąbrowiak.

Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny!!!

Dziękujemy wszystkim rodzicom za wspólny wyjazd oraz gorący doping podczas całego turnieju!!!

Tabela po I-szym turnieju, III-go etapu.