X kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2018/2019

W sobote 15.12.2018 rozegraliśmy ostatni tegoroczny turniej Śląskiej Ligi Młodziczek. W Dąbrowie Górniczej rywalizowaliśmy z drużynami BKS Stal Bielsko Biała oraz UKS Dąbrowiak.

UKS Dąbrowiak- BKS Stal Bielsko Biała 0:2 (16:25, 19:25)

UKS Tytan Ostrowy- BKS Stal Bielsko Biała 1:2 (22:25, 25:14, 13:15).
Pełne emocji spotkanie, które przegraliśmy na własne życzenie- tak w skrócie można powiedzieć o tym co się stało w ubiegłą sobote, ale po kolei.
Początek pierwszego seta bardzo nerwowy z obu stron. Po prostych błędach przegrywamy 0:3 by po chwili doprowadzić do remisu po 5 oraz 6:6. Od tego momentu nasza gra wygląda bardzo dobrze czego efektem jest odjechanie rywalkom na siedem punktów (13:6). Kolejny fragment seta to walka punkt za punkt i utrzymywanie naszej sporej przewagi (17:8). Nie wiedzieć czemu przy tym wyniku nasza gra ulega totalnemu załamaniu. Nie potrafimy skończyć swojego ataku oraz popełniamy proste błędy w przyjęciu przez co tracimy cztery punkty z rzędu i prosimy o pierwszy czas (17:12). Po nim nasza gra nie poprawia się i trzy kolejne wymiany równiez należą dla rywalek (17:15). Drugi czas na naszą prośbę i kolejna przegrana akcja po nim sprawia, że mamy jużtylko jeden punkt przewagi nad przeciwniczkami (17:16). Od tego momentu ponownie walka toczy się punkt za punkt. Przy stanie 22:23 na zagrywkę wchodzi rezerowa Bielska i serwuje na tyle skutecznie, że nie potrafimy sobie poradzić w przyjęciu i przegrywamy pierwszą partie 22:25.

Drugi set od początku rewelacyjny dla nas. Na skutek świetnej zagrywki prowadzimy 7:0 oraz 10:3. Podobnie jak w pierwszym secie tak i w tym prowadzimy 18:7 jednak tym razem nie popełniamy błędów z poprzedniej partii i pewnie wygrywamy 25:14 doprowadzając do remisu w meczu 1:1.

To co wydarzyło się w tie breaku jest kompletnie niezrozumiałe.
Podobnie jak w secie drugim tak i teraz dzięki świetnej zagrywce wychodzimy na prowadzenie 5:0. Po kilku kolejnych akcjach powiększamy swoją przewage i przy zmianie stron prowadzimy 8:2. Po raz kolejny przydarza nam się słabszy fragment gry i tracimy trzy punkty z rzędu (8:5). Prosimy o czas a po nim wreszcie zdobywamy punkt (9:5). Kolejne dwie wymiany i jest 10:6. Po świetnej grze zdobywamy kolejne dwa punkty (12:6). Po trzech kolejnych wymianach prowadzimy 13:8. Przegrywamy akcje i jest 13:9. Przy tym stanie na zagrywke ponownie wchodzi zawodniczka z ławki rezerwowej (ta sama, która rozstrzygneła losy pierwszego seta). W tym momencie nasz zespół dosłownie "zaciął się". Ponownie kompletnie nie radzimy sobie z serwisem. Dodatkowo "bierzemy" dwie piłki, które ewidentnie lecą w aut. Nie pomaga przerwa na nasze żądanie. W samej końcówce przy wyniku 13:13 popełniamy dwa banalne błędy i przegrywamy "wygranego" seta 13:15 a całe spotkanie 1:2.

UKS Tytan Ostrowy- UKS Dąbrowiak 2:0 (25:14, 25:18).
Szczerze mówiąc o tym meczu można tylko powiedzieć, że się odbył. Spotkania na bardzo słabym poziomie z obu stron. Dużo szarpanej, nieskładnej i przypadkowej gry. Nasz zespół ewidentnie był jeszcze myślami przy pierwszym spotkaniu. Wygrywamy z gospodyniami ale radości w naszych szeregach było jak na lekarstwo.

W siatkówce nie ma bezpiecznych przewag oraz strat nie do odrobienia. Niestety na sobotnim turnieju nasz zespół przekonał się o pierwszej części tego powiedzenia. Porażka dla nas bardzo bolesna ale trzeba wyciągnąć z niej wnioski i sprawić by taka sytuacja nigdy więcej się nie powtórzyła.
Obecnie ze względu na okres świąteczno- noworoczny czeka nas przerwa w rozgrywkach. Kolejny turniej rozegramy 12.01.2019 w Gliwicach gdzie zmierzymy się w liderem grupy, niepokonanym zespołem JSK Jastrzębie I oraz gospodyniami Sikretem Gliwice.

Trzymamy kciuki za nasz zespół!!!

Dziękujemy wszystkim rodzicom za wspólny wyjazd oraz gorący doping podczas całego turnieju!!!