XI kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2018/2019

W sobote 12.01.2019 w Gliwicach rozegraliśmy jedenastą kolejkę Śląskiej Ligi Młodziczek. Naszymi przeciwnikami były zespoły Sikret Gliwice oraz JKS SMS Jastrzębie I.

UKS Tytan Ostrowy- Sikret Gliwice 2:0 (25:15, 25:14).
Początek spotkania nerwowy obfitujący w dużą ilość błędów z obu stron. Bardzo szybko wychodzimy na prowadzenie 6:2 i gospodynie proszą o pierwszy czas. Po nim w dalszym ciągu utrzymujemy czteropunktowe prowadzenie (10:6). W dalszej części seta stopniowo powiększamy przewage (16:9, 18:11). Ostatecznie seta wygrywamy pewnie 25:15.

Druga partia bliźniaczo podobna do pierwszej. Od początku odjeżdżamy rywalkom na cztery punkty (10:6) i znów z każdą akcją powiększamy swoją przewage (12:6, 16:6). Bardzo spokojnie wygrywamy drugiego seta 25:14 i całe spotkanie 2:0.

UKS Tytan Ostrowy- JKS SMS Jastrzębie I 1:2 (17:25, 25:20, 10:15)
W przeciwieństwie do pierwszego meczu drugie spotkanie przyniosło mnóstwo emocji. Kapitalny początek pierwszego seta w wykonaniu naszego zespołu. Rozpoczynamy od prowadzenia 4:0 i gramy naprawde świetną siatkówke. W dalszej części prowadzimy 10:6. W tym momecnie coś zacina się w naszej grze. Nie potrafimy przyjąć trudnej zagrywki rywalek przez co tracimy aż 7 punktów z rzędu (10:13). W końcu wygrywamy akcje i robimy przejście. Po chwili jednak znów przydarza nam się przestój i tracimy punkty serią (11:17). Zrywamy się do walki i zmniejszamy straty do do trzech punktów (14:17). Niestety kolejny raz popełniamy proste błędy w serii i znów powiększa sie nasza strata (14:24). Ostatecznie seta przegrywamy 17:25.

Początek drugiej partii bardzo zacięty (2:2, 4:4). Wygrywamy kilka akcji z rzędu i prowadzimy 9:5. Kolejna faza seta również zacięta jednak cały czas utrzymujemy trzy, cztery punkty przewagi (11:8, 13:9, 15:11, 17:13, 20:16). W samej końcówce nasza przewaga "topnieje" do dwóch punktów 21:19. W tym momencie prosimy o pierwszy czas. Po przerwie wygrywamy bardzo ważną akcje (22:19). Niestety po chwili psujemy zagrywke i znów jest nerwowo (22:20). Ostatnie trzy akcje to popis naszej drużyny. Gramy bardzo dobrze w obronie dzięki czemu możemy wyprowadzić skuteczne kontry. Seta wygrywamy 25:20 i o losach meczu będzie decydował tie break.

Tie break podobnie jak cały mecz również zacięty. Walka punkt za punkt skutkuje remisem 4:4. Następnie rywalki wygrywają trzy akcje z rzędu i przegrywamy 4:7. Prosimy o przerwe jednak nic nam to nie daje ponieważ po niej kolejny punkt zdobywają rywalki (4:8). Po zmianie stron nasza drużyna gra bardzo dobrze w elemencie zagrywki dzięki czemu zmniejszamy straty do dwóch punktów (10:12). Jastrzębie prosi o czas. Po nim przegrywamy trzy akcje 10:15 i cały mecz 1:2.

Sikret Gliwice- JKS SMS Jastrzębie 0:2 (18:25, 16:25)

Skład zespołu: Król W (k), Zielonka O, Przewoźnik W, Pikuła O, Świąc P, Skrzypczyk J oraz Wolna M.
Rezerwowe: Owczarek N, Konieczna O, Ciesielska M, Kupka O

O ile pierwsze spotkanie toczyło się w leniwym tempie i nie zachwyciło o tyle mecz z liderem z Jastrzębia naprawde mógł się podobać. Do sobotniego turnieju przeciwniczki były liderem grupy z kompletem zwycięstw oraz bez straconego seta. Nasz zespół przede wszystkim nie przestraszył się faworyta i podjął równorzędną walke. Mecz przegraliśmy ale nie można odmówić zawodniczkom determinacji i niesamowitej woli walki. Za taką postawe należą im się wielkie brawa. Należy trzymać kciuki żeby w każdym turnieju i w każdym spotkaniu dziewczyny prezentowały podobną postawe.

Za tydzień ostatni turniej trzeciego etapu. Na własnej hali zagramy z zespołami KSS Gumisie Pyskowice oraz MKS Dąbrowa Górnicza.

Trzymamy kciuki za nasz zespół!!!

Dziękujemy wszystkim rodzicom za wspólny wyjazd oraz gorący doping podczas całego turnieju!!!