XII kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2018/2019

W sobote 19.01.2019 rozgrywaliśmy dwunastą kolejke Śląskiej Ligi Młodziczek. Na własnej hali podejmowaliśmy zespoły KSS Gumisie Pyskowice oraz MKS Dąbrowa Górnicza.

UKS Tytan Ostrowy- KSS Gumisie Pyskowice 2:0 (25:18, 25:12)
Pierwszy set rozpoczął się od bardzo szybkiego prowadzenia naszej drużyny (6:1). W tym momencie zespół z Pyskowic poprosił o przerwe. Po niej obraz meczu nie uległ zmianie. W dalszym ciągu utrzymywaliśmy trzy, cztery punkty przewagi (8:4, 10:6, 13:10) Wygrywamy trzy akcje z rżędu i nasza przewaga wzrasta do sześciu punktów (16:10). Dalsza faza seta nie przyniosła żadnej niespodzianki i wygrywamy pewnie pierwszą partie 25:18.

Druga odłosna bardzo podobna do pierwszej ale tylko w pierwszej fazie. Znów odjeżdżamy na cztery punkty (8:4, 10:6). Przy wyniku 12:8 wygrywamy dziewięć wymian z rzędu i nasza przewaga wynosi trzynaście punktów 21:8. Seta wygrywamy 25:12 a całe spotkanie 2:0.
Pomimo zwycięstwa spotkanie nie było porywajacym widowiskiem i obfitowało w dużo błędów własnych z obu stron.

MKS Dąbrowa Górnicza- KSS Pyskowice 2:0 (25:15, 25:21)

UKS Tytan Ostrowy- MKS Dąbrowa Górnicza 2:0 (25:22, 25:11)
O ile mogliśmy narzekać na poziom i emocje w pierwszym meczu o tyle w drugim jednego i drugiego nie brakowało.
Spotkanie rozpoczynamy walką punkt za punkt (4:4, 8:8). W kolejnej części seta goście odjeżdżają nam na cztery punkty 9:13 i prosimy o pierwszą przerwe. Po niej walka toczy się punkt za punkt do wyniku 14:18. Od tego stanu nasza gra wygląda znakomicie czego dowodem jest zwycięstwo w sześciu kolejnych akcjach i to my obejmujemy prowadzenia 20:18. Sama końcówka bardzo emocjonująca jednak to nasz zespół zachowuje więcej zimnej krwi dzięki czemu wygrywamy 25:22.

Druga odsłona kapitalna w naszym wykonaniu. Od samego początku gramy rewelacyjnie w obronie i po trafimy po niej wyprowadzić skuteczne kontry (6:4, 10:4, 13:5). W dalszej fazie seta dokładamy skuteczną zagrywkę dzięki, której jeszcze bardziej powiększamy przewage (15:7, 18:10, 21:10). W końcówce pozwalamy rywalkom zdobyć jeszcze tylko jeden punkt i wygrywamy przekonująco 25:11 a całe spotkanie 2:0.

Skład zespołu: Król W (k), Zielonka O, Pikuła O, Skrzypczyk J, Wolna M, Świąć P, oraz Konieczna O, Owczarek N, Krawczyk O, Kupka O, Cisielska M

Mecz z Pyskowicami odbył się bez historii natomiast spotkanie z Dąbrową Górniczą było jednym z lepszych o ile nie najlepszym w wykonaniu naszej drużyny. Zawodniczki pokazały, że mają niesamowity potencjał. Wygrały z klubem, który w zeszłym roku zdobył Wicemistrzostwo Polski w kategorii Młodziczek!!

Bardzo dużą rolę w dwóch zwycięstwach naszego zespołu odegrał niesmowity doping jaki zgotowali rodzice oraz wszyscy kibice, którzy przybyli na sobotni turniej. W sumie na hali było ponad 50 kibiców.
Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali w sobotnie przedpołudnie i mamy nadzieje, że następnym razem również będziecie z nami!!!!

Niestety pomimo świetnego turnieju i dwóch zwycięstw nie udało nam się awansować do drugiej grupy. Do pełni szczęścia zabrakło jednego punktu czyli jednego zwycięstwa w poprzednich rozgrywkach. Najbardziej szkoda spotkania z Bielskiem, w którym prowadziliśmy w tie breaku 13:8 i nie udało nam się zwyciężyć.

W czwartym, ostatnim etapie podobnie jak w zeszłym sezonie walczymy o miejsca 19-27.