XIII kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2018/2019

W sobote 2.03.2019 rozpoczeliśmy zmagania w czwarrtym, ostatnim etapie Śląskiej Ligi Młodziczek. Tym razem na własnej hali podejmowaliśmy zespoły KPKS Halemba oraz MCKS Czeladź.

UKS Tytan Ostrowy- KPKS Halemba 2:1 (23:25, 25:14, 16:14)
Niezwykle zacięty pierwszy set, w którym prowadzenie zmieniało się jak w kaljdoskopie. Początek spotkania należał do naszego zespołu, który wypracował sobie trzypunktową przewage (8:5). W tym momencie goście proszą o czas. Po nim przegrywamy cztery akcje z rzędu i tym razem to my wykorzystujemy pierwszą przerwe. Następnie walka toczy się punkt za punkt aż do stanu po 17. Tracimy dwa punkty z rzedu i prosimy o drugą przerwe (17:19). Po niej kolejną akcje wygrywa Halemba i tracimy już trzy punkty do rywalek (17:20). Bardzo dobry fragment naszej gry pozwala wygrać pięć akcji z rzędu i wychodzimy na dwupunktowe prowadzenie (22:20). Kolejne dwie wymiany należą do Halemby, która doprowdza do remisu po 22. Zdobywamy punkt i jest 23:22. Niestety trzy kolejne akcje to przede wszystkim nasze błędy w przyjęciu oraz ataku na skutek, których przegrywamy pierwszego seta 23:25.

Druga partia w odróżnieniu do pierwszej zupełnie bez emocji. Bardzo szybko odjeżdżamy rywalkom na kilka punktów 7:2, 12:4, 15:6. Przewage tą dowozimy do końca seta i pewnie zwyciężamy 25:14 doprowadzając do remisu w meczu 1:1.

Tie break to niesamowity horror. Po kilku akcjach prowadzimy 4:1 oraz 7:4 by po chwili przegrywać 7:8. Po zmianie stron doprowadzamy do remisu po 8. Po kilku zaciętach akcjach wychodzimy na prowadzenie 12:9 oraz 13:10. Niestety psujemy zagrywke a następnie popełniamy proste błędy i goście doprowadzają do remisu po 13. Kolejna wymiana kończy się zdobyciem punktu przez nasze przeciwniczki w bardzo dwuznacznych okolicznościach- przy trzecim kontakcie rywalek piłka powinna zostać ewidentnie odgwizdana jako "niesiona" jednak została potraktowana jako prawidłowe odbicie i goście mieli pierwszą piłkę meczową (13:14). Pomyłka w polu serwisowym Halemby i jest po 14. Kolejna wymiana bardzo nerwowa. Mnóstwo niedokładnych odbić po obu stronach jednak piłka po ataku rywalek wychodzi w aut i to nasz zespół ma pierwszą piłkę meczową (15:14). Swoją szanse wykorzystujemy w pierwszej akcji kończąc mecz skutecznym atakiem. Wygrywamy 16:14 i całe spotkanie 2:1.

KPKS Halemba- MCKS Czeladź 2:0 (28:26, 25:17)

UKS Tytan Ostrowy- MCKS Czeladź 2:0 (28:26, 25:16)
W porównaniu do pierwszego spotkania z Halembą mecz z Czeladzią był niezwykle "brzydkim" widowiskiem obfitującym w wiele błedów z obu stron.
Do połowy pierwszego seta wynik utrzymywał się na przysłowiowym styku 6:6, 10:10, 12:12. Kilka składnych akcji z naszej strony i wychodzimy na prowadzenie 18:12 a następnie 22:16. Przy takim wyniku w szeregi naszego zespołu wdało się zbyt duże rozluźnienie na skutek którego zaczeliśmy popełniać proste, niezrozumiałe błędy. Efektem było najpierw doprowadzenie przez rywalki do remisu po 22 a następnie objęcie przez nie prowadzenia 23:22. Po dwóch dobrych akcjach z naszej strony mamy pierwszą piłkę meczową (24:23). Niestety psujemy zagrwykę i musimy grać na przewagi. Końcowy fragment seta to duża nerwowość z obu stron przez co akcje były bardzo "szarpane". Ostatecznie wygrywamy 28:26 jednak styl naszej gry pozostawia wiele do życzenia.

Druga partia od początku bardzo słaba w naszym wykonaniu. Przegrywamy 2:4, 3:6. Przy stanie 7:11 prosimy o czas dla zespołu. Po nim nasza gra wygląda odrobine lepiej dzięki czemu doprowadzamy do remisu przy wyniku po 12. Kolejny fragment seta to gra punkt za punkt do stanu po 16. Od tego wyniku do końca partii tylko my zdobywamy punkty dzięki czemu wygrywamy 25:16 i całe spotkanie 2:0.

Skład zespołu: Król W (k), Zielonka O, Przewoźnik W, Pikuła O, Świąć P, Skrzypczyk J oraz Cisielska M, Kupka O, Owczarek N

Dwa zwycięstwa na początku czwartego etapu na pewno cieszą. Mecz z Halembą mogliśmy spokojnie wygrać 2:0 gdyby nie nasze błędy w końcówce pierwszego seta. Natomiast z meczu z Czeladzią należy jak najszybciej wyciągnąć wnioski ponieważ było to jedno z najsłabszych spotkań w naszym wykonaniu w tym sezonie.

Kolejny turniej odbędzie się w najbliższą sobote 9.03.2019 w Mysłowicach. Zagramy z zespołami Silesia Volley MSK Mysłowice oraz JKS SMS Jastrzębie II.