XIV kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2018/2019

W sobote 16.03.2019 w Siemianowicach Śląskich rozgrywaliśmy czternastą kolejke Śląskiej Ligi Młodziczek. W Siemianowicach Śląskich rywalizowaliśmy z zespołami MUKS Michałkowice oraz UKS COS Olimp Szczyrk.

UKS Tytan Ostrowy- MUKS Michałkowice 1:2 (20:25, 25:22, 16:18)
Pierwszy set bardzo zacięty. Przegrywamy 0:4 by po chwli prowadzić 6:4. Pierwszy czas wykorzystują rywalki. Po nim prowadzimy 8:5 by po chwili remisować 9:9 a następnie przegrywać 9:12. W tym momencie my prosimy o pierwszą przerwe. Po niej obraz gry nie ulega zmianie i Michłkowice utrzymują dwu- trzy punktową przewage. Zbliżamy się do przeciwniczek na jeden punkt straty (15:16) jednak po chwili na slutek błędów własnych przegrywamy 15:20. Drugi czas dla naszego zespołu. Niestety nic nam to nie pomogło i przegrywamy pierwszego seta 20:25.

Druga partia od początku układała się po naszej myśli. Dzięki bardzo dobrej zagrywce odjeżdżamy rywalkom na wynik 4:1, 8:2 oraz 9:5. W tym fragmencie graliśmy praktycznie bez błędnie. Przy wyniku 16:9 dla nas Michałkowice wykorzystują drugi czas. Przerwa wybija nas z rytmu i powoli nasza przewaga zaczyna "topnieć". Przy stanie 17:13 to my prosimy o drugą przerwe. Następnie akcje toczą się punkt za punkt. Sama końcówke seta to bardzo słaba gra naszej drużyny. Proste błędy w ataku oraz dużo zespsutych zagrywek spowodowało, że nasza przewaga zmniejszyła się do jednego punktu (22:21). Na szczęście zachowaliśmy więcej zminej krwi i ostatnie akcje rozstrzyneliśmy na swoją korzyść wygrywając 25:22. Warto dodać, że w tym secie popsuliśmy aż 7 zagrywek z czego trzy w samej końcówce.

Tie break okazał się najbardziej zaciętą partią całego spotkania. Od początku walka punkt za punkt 2:2, 4:2, 6:3, 6:6, 7:7. W dalszej części gospodynie odjeżdżają nam na trzy punkty (8:11). Prosimy o drugą przerwe a po niej zdobywamy cztery punkty z rzędu i wychodzimy na prowadzenie 12:11. W samej końcówce bronimy piłkę meczową i doprowadzamy do remisu po 14. Gramy na przewagi. Swoją piłkę meczową mamy przy wyniku 16:15 jednak nie udaje nam się wykorzystać tej sytuacji. Rywalki kończą atak i jest po 16. Ostatnie dwie akcje to również nasze błędy przez któe przegrywamy 16:18 i całe spotkanie 1:2.
O porażce w tym secie zdecydowały przede wszystkim nasze błędy w polu zagrywki. W całeym secie popsuliśmy aż pięć serwisów w tym trzy w samej końcówce.
W ostatniej akcji spotkania drobnej kontuzji nabawiła się jedna z naszych podstawowych zawodniczek co wykluczyło Ją z gry w drugim meczu ze Szczyrkiem.

UKS Tytan Ostrowy- UKS COS Olimp Szczyrk 2:1 (25:14, 16:25, 15:5)
Początek pierwszego seta to koncertowa gra z naszej strony. Prowadzimy 9:5, 13:5, 16:6. Wypracowaną bezpieczną przewage dowozimy do końca zwyciężająć 25:14.

Druga odsłona (nie wiedzieć dlaczego) zupełnie odmienna w naszym wykonaniu. Od początku popełniamy mnóstwo błędów co przekłada się na niekorzystny dla nas wynik. Przegrywamy 3:7, 6:12, 7:13. Przy tym ostatnim wyniku zaczynamy odrabiać straty i doprowadzamy do wyniku 11:13 a następnie do remisu po 15. Gdy myśleliśmy, że nasze problemy w tym secie się skończyły znów nie wiedzieć czemu zaczeliśmy popełniać proste błędy. Efektem tego było przegranie seta 16:25. Należy dodać, że w ostaniej fazie tej partii graliśmy katastrofalnie w każdym elemencie stąd tak słaby wynik.

Przed tie breakiem musieliśmy się przede wszystkim pozbierać psychicznie bo bardzo słabej drugiej parti. Krótka rozmowa motywujaca zdecydowanie pomogła.
Decydującą odsłone rozpoczynamy wzorowo. Prowadzimy 2:0, 6:3, 7:4 grając bardzo odbrą siatkówkę. Od stanu 7:4 bardzo dobrze zagrywamy i zdobywamy punkty bezpośrednio po serwisie lub z kontrataku dzięki czemu pierwszą piłkę meczową mamy przy wyniku 14:4. Ostatecznie po świetnej grze zwyciężamy 15:5 i całe spotkanie 2:1.

MUKS Michałkowice- UKS COS Olimp Szczyrk 2:1 (17:25, 25:10, 15:13)

Skład zespołu: Król W (k), Zielonka O, Przewoźnik W, Pikuła O, Wolna M, Śwąć P oraz Kupka O, Owczarek N

To był bardzo dziwny turniej. Pierwsze spotkanie stało na naprawde dobrym poziomie jednak obiektywnie trzeba stwierdzić, że powinniśmy wygrać ten mecz jednak popełniliśmy za dużo własnych błędów zwłaszcza w końcówce tie breaka. Drugie spotkanie to sinusoida w naszym wykonaniu. Piękna, bezbłedna gra była przeplatana prostymi błędami.

Za tydzień czeka nas kolejny cięzki turniej. W Katowicach zagramy z gopospodyniami UKS Źródełko Katowice oraz z zespołem UKS Centrum pry POSiR Pszczyna. Dodatkowo nie wszystkie zawodniczki z podstawowego składu będą mogły zagrać. Powodem są kontuzje (wybite palce), które przytrafiły się podczas treningów.