XV kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2018/2019

W sobote 23.03.2019 rozgrywaliśmy piętnastą (przedostatnią) kolejke Śląskiej Ligi Młodziczek. W Katowicach na małej sali rywalizowaliśmy z zespołami UKS Źródełko Katowice oraz UKS Centrum przy POSiR Pszczyna.

UKS Źródełko Katowice- UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 0:2 (10:25, 21:25)

UKS Tytan Ostrowy- UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 0:2 (15:25, 14:25)
Początek spotkania był bardzo zacięty. Walka toczyła się punkt za punkt 4:4, 8:8, 12:12. Od tego ostatniego wyniku zaczeła zarysowywać się przewaga rywalek. Głowną przyczyną takie stanu rzeczy była mocna zagrywka Pszczyny oraz niski sufit Katowickiej sali. Wszystkie mocne piłki były przyjęte w sufit. Przy stanie 12:15 poprosiliśmy o przerwe. Nic nam to jednak nie dało ponieważ po niej rywalki dołożyły jeszcze trzy punkty i było 12:18. Dalsza część seta bez emocji. Przegrywamy seta 15:25.

Druga odsłona bliźniaczo podobna do pierwszej. Zacięta walka punkt za punkt do stanu 10:10. Od tego momentu przeciwniczki zdobyły pięć punktów z rzędu (10:15) i spokojnie kontrolowały przebieg seta. Do końca tej partii nic ważnego się nie wydarzyło i przegrywamy 14:25.

UKS Tytan Ostrowy- UKS Żródełko Katowice 2:0 (25:18, 25:15)
Początek drugiego spotkania również na styku. Po kilku dobrych akcjach odskukujemy na sześć punktów (11:5). Gospodynie proszą o czas. Po nim cały czas gramy dobrze i powiększamy swoją przewage (16:8). Przy tym wyniku poczuliśmy się chyba zbyt pewnie i zaczeliśmy popełniać proste błędy na skutek, których nasza przewaga zaczeła się zmniejszać (16:12, 20:15). Przy stanie 20:17 prosimy o przerwe, która skutecznie wybiła gospodynie z uderzenia. Seta wygrywamy pewnie 25:18 i obejmujemy porwadzenie w meczu 1:0.

Druga partia to od początku nasze prowadzenie 5:2, 9:5, 12:6. W dalszej części nic istotnego się nie wydarzyło. Dowozimy bezpieczną przewage do końca seta i znów pewnie wygrywamy 25:15. Całe spotkanie zwyciężamy w stosunku 2:0.

Skład zespołu: Krówl W (k), Zielonka O, Pikuła O, Konieczna O, Wolna M, Świąć P oraz Kupka O, Owczarek N, Skrzypczyk J, Krawczyk O.

To był niezły turniej w wykonaniu naszej drużyny jednak najwiekszym przeciwnikiem wszystkich zespołów był...niski sufit. Wiele akcji zarówno w przyjęciu jak i obronie mogłoby być spokojnie kontunuowanych gdyby nie niska sala w Katowicach. Pomimo tego niekorzystnego dla nas faktu drużyna walczyła bardzo dzielnie broniąc czasami już wydawałoby się "stracone" piłki i za to należą się zawodniczkom wielkie brawa.
Duże gratulacje również dla zmienniczek, które musiały zastąpić podstawowe zawodniczki, które na skutek kontuzji (wybite palce) nie mogły zagrać w sobotnim turnieju.

Ostatni turniej tego etapu oraz całego sezonu zagramy nie typowo bo w piątek 29.03.2019 w Mysłowicach. Zmierzymy się z zespołami Silesia Volley MSK Mysłowice oraz JKS SMS Jastrzębie II.