XVI kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2018/2019

Nie typowo bo w piątek 29.03.2019 rozegraliśmy szesnastą kolejkę Śląskiej Ligi Młodziczek. W Mysłowicach rywalizowaliśmy z gospodyniami Silesia Volley MSK Mysłowice oraz JKS SMS Jastrzębie II.

UKS Tytan Ostrowy- Silesia Volley MSK Mysłowice 0:2 (17:25, 20:25)
Bardzo słabo rozpoczynamy to spotkanie. Przegrywamy 0:5 a następnie 1:7 i prosimy o pierwszą przerwę. Po niej udaje nam się zmniejszyć strate do trzech punktów (6:9). a następnie do jednego oczka (10:11). To niestety było wszystko na co było nas stać w tym secie. Przegrywamy dziewięć kolejnych akcji i jest 11:20. W samej końcówce próbujemy jeszcze walczyć jednak straty są zbyt duże i przegrywamy 17:25 prezentujac bardzo słaby poziom sportowy.

Poczatek drugiego seta również nienajlepszy w naszym wykonaniu. Znów zaczynamy od wyniku 0:4. Nasza gra w ogóle się nie klei. Przy wyiku 5:9 prosimy o pierwszą przerwę. Po niej nasza gra ulega znaczniej poprawie czego efektem jest najpierw doprowadzenie do remisu po 12 a następnie obejmujemy prowadzenie 17:12. Trzeba zaznaczyć, że w tym fragmencie seta gramy perfekcyjnie w elemencie zagrywki oraz w systemie blok- obrona. Gdy wydawało się, że nic już nas w tym secie nie zatrzyma popełniam prosty błąd w jednej akcji i (ne wiedziećczemu) od tego momentu nasza gra się dosłownie załamuje. Mnożą się proste błędy będące skutkiem braku komunikacji. W efekcie w krótkim czasie jest remis po 17 a nastęnie przegrywamy 18:21. Wygrywamy dwie wymiany z rzędu i jest 20:21. To jednak wszystko na co było nas stać w tym meczu. Przegrywamy 20:25 a całe spotkanie 0:2. Grając jedno z najsłabszych spotkań w całym sezonie.

UKS Tytan Ostrowy- JKS SMS Jastrzębie II 2:0 (25:23, 25:16)
Kolejne trudne spotkanie i znów bardzo słaby początek z naszej strony. Przegrywamy 0:3, 2:5. Przy wyniku 2:7 prosimy o pierwszy czas. Niestety po nim nasza gra w dalszym ciagu wygląda słabo (4:9, 6:10). Pierwszy raz doganiamy przeciwnika przy wyniku po 10. W dalszej częsci walka toczy się punkt za punkt do stanu 14:14. W tym momencie po raz kolejny rywalki nam "odjeżdżają" (14:17, 15:18, 16:20). Przy wyniku 18:21 nasza gra zaczyna wyglądać zdecydowanie lepiej dzięki czemu doprowadzamy do remisu 21:21. Czas dla Jastrzębia. Cztery kolejne wymiany toczą się punkt za punkt i jest po 23. Wygrywamy ważną akcje i mamy pierwszą piłkę setową. Wygrywamy długą akcje i wygrywamy pierwszego seta 25:23. Obejmujemy prowadzenie w meczu 1:0.

Druga odłsona to zdecydowanie lepsza gra nasza zepołu. Co prawda zaczynamy od wyniku 0:3 jednak po chwili doprowadzamy do remisu po 6. Przez długi czas walka znów jest wyrównana i to czy się punkt za punkt (8:8, 10:10, 12:12). Od stanu 14:14 wygrywamy trzy wymiany i prowadzimy 17:14. Czas dla Jastrzębia. Po nim nie zwalniamy tempa i powiększamy swoją przewage. Trzeba zaznaczyć, że gramy perfekcyjnie z obronie, po której swobodnie wyporwadzamy skuteczne kontrataki. W efekcie bardzo pewnie wygrywamy seta 25:16 a całe spotkanie 2:0.

Silesia Volley MSK Mysłowice- JKS SMS Jastrzębie II 2:0 (26:24, 25:18)

Skład zespołu: Król W (k), Zielonka O, Pikuła O, Konieczna O, Świąć P, Skrzypczyk J, oraz Owczarek N, Krawczyk O.

Średni turniej w wykonaniu naszej drużyny. Bardzo słaby mecz z gospodyniami oraz wygrana po walce z drużyną Jastrzębia. Na plus należy zaznaczyć dobrą gre zmienniczek, które musiały zastąpić swoje kontuzjowane koleżanki.
Był to ostatni turniej w kategori młodziczek w sezonie 2018/2019. Ostatecznie zajmujemy podobnie jak w zeszłym sezonie 22 miejsce na 60 zespołów z całego Województwa Śląskiego. Gdybyśmy zdobyli w ostatnim etapie cztery małe punkty więcej bylibyśmy na 21 miejscu.
Cały sezon młodziczek podsumujemy sobie za kilka tygodni w osobnym artykule.

Po tym sezonie z drużyną młodziczek (z racji wieku) żegnają się Król Wiktoria oraz Owczarek Natalia.
Dziękujemy dziewczyny za trzy sezony reprezentowania naszego klubu w Śląskiej Lidze Młodziczek!!!