I kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2019/2020

W sobote 28.09.2019 zaingurowaliśmy sezon 2019/2020 w Śląskiej Lidze Młodziczek. Nasza mocno odmłodzona drużyna udała sie do Częstochowy żeby rozegrać mecze z gospodarzem zawodów zespołem KS Częstochowianka II oraz ekipą MKS Dwójka Zawiercie II.

UKS Tytan Ostrowy- KS Częstochowianka II 2:0 (25:11, 25:14)
Pierwszemu spotkaniu tego sezonu towarzyszyła duża nerwowość przez co popełnialiśmy bardzo dużo prostych błędów. Szybko odskakujemy na wynik 9:4 a następnie 13:5. Do końca seta nic się nie zmieniło i wygrywamy 25:11 obejmuąc tym samym prowadzenie w meczu 1:0.

Druga partia bardzo podobna do pierwszej. Od początku uzyskujemy przewagę 5-6 punktów (9:4, 11:5). W samej końcówce powiększamy przewagę do 9 i 11 punktów wygrywając ostatecznie 25:14 i całe spotkanie 2:0.

UKS Tytan Ostrowy- MKS Dwójka Zawiercie II 0:2 (10:25, 16:25)
Podobnie jak w pierwszym meczu tak i w rywalizacji z Zawierciem II zagraliśmy bardzo nerwowe spotkanie. Efektem po raz kolejny była masa prostych i niewymuszonych błędów. Bardzo słaby początek spotkania w naszym wykonaniu i po kilku akcjach przegrywamy 1:6. Przy stanie 2:10 prosimy o pierwszy czas. Po nim nasza gra nie poprawia się i przegrywamy 4:16. W samej końcówce wygrywamy kilka akcji z rzędu jednak jest już za późno i przegrywamy 10:25.

Drugi set zdecydowanie lepszy w naszym wykonaniu. Od początku gramy punkt za punkt (3:3, 5:5) Przy stanie 6:6 przydarzają nam się cztery proste błędy i przegrywamy 6:10. Wykorzystujemy pierwszą przerwę. Po powrocie na boisko znów walczymy punkt za punkt jednak nie potrafimy odrobić czteropunktowej przewagi. O drugą przerwę prosimy przy wyniku 14:19. Walczymy do końca jednak tego dnia lepsza okazje się ekipa MKS-u Dwójki Zawiercie II która wygrywa z nami drugą partie 25:16 a całe spotkanie 2:0.

KS Częstochowianka II- MKS Dwójka Zawiercie II 0:2 (1:25, 11:25)

Skład zespołu: Konieczna O (k), Cisielska M, Zielonka O, Wolna M, Krawczyk O, Kupka O oraz Kaptur N, Bańska E

Tak jak pisaliśmy na początku- cały turniej zagraliśmy bardzo nerwowo stąd mnóstwo prostych błędów, które miały wpływ na końcówy wynik zwłaszcza w drugim spotkaniu. Drużyna jest po gruntownej przebudowie w porównaniu z poprzednim sezonem i potrzebuje jeszcze czasu żeby się zgrać jednak na duży plus należy zaliczyć postawę zmienniczek zwłaszcza z rocznika 2007, które zaprezentowały się z bardzo dobrej strony pomimo, że był to Ich pierwszy turniej w kategorii "młodziczki".

Dzień później zagraliśmy w Zawierciu ale o tym turnieju napiszemy w kolejnym artykule.