II kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2019/2020

Dzień po sobotnim turnieju młodziczek w Częstochowie w niedziele 29.09.2019 nasz zespół udał się do Zawiercia aby rozegrać dwa spotkania w ramach drugiej kolejki Śląskiej Ligi Młodziczek. Naszymi przeciwnikami były zespoły MKS Dwójka Zawiercie I oraz MCKS Czeladź.

UKS Tytan Ostrowy- MKS Dwójka Zawiercie I 0:2 (13:25, 10:25)
Początek spotkania bardzo słaby w naszym wykonaniu. Po prostych błędach przegrywamy 1:5, 1:7. Podobnie jak dzień wcześniej gramy bardzo nerwowo i nie pewnie. Przy stanie 1:9 wykorzystujemy pierwszy czas. Po nim gramy odrobinę lepiej i systematycznie dzięki bardzo dobrej zagrywce zmniejszamy straty do trzech punktów (11:14). Po okresie naszej dobrej gry znów przydarza nam się przestój i rywalki powiększają przewagę (12:17). Dalszy fragment seta słaby w naszym wykonaniu. Po dobrym przyjęciu nie potrafimy wyprowadzić kończacego ataku przez co przegrywamy 13:25.

Druga odsłona i od początku nasze proste błędy (0:3, 2:5, 3:8). Po raz kolejny musimy odrabiać starty. Podobnie jak w pierwszej partii bardzo dobrze zagrywamy dzięki czemu doprowadzamy do wyniku 7:9. To co się stało później jest bardzo trudne do wytłumaczenia. Prosta zagrywka rywalek i nasze (niezrozumiałe) błędy powodują, że tracimy aż dziesięć punktów z rzędu (7:19). W między czasie wykorzystaliśmy drugą przerwę, po której obraz gry nie uległ zmianie. W samej końcówce nic się nie zmieniło i przegrywamy 10:25.

UKS Tytan Ostrowy- MCKS Czeladź 2:0 (25:15, 25:11)
Dwa podobne do siebie sety, w których od początku uzyskujemy wysoką i bezpieczną przewagę dzięki czemu szanse gry dostały nasze najmłodsze zawodniczki (rocznik 2007), które bardzo dobrze wywiązały się ze swojej roli. Wygrywamy bardzo pewnie 25:15 i 25:11.

MKS Dwójka Zawiercie I- MCKS Czeladź 2:0 (25:8, 25:11)

Skład zespołu: Konieczna O (k), Kupka O, Zielonka O, Ciesielska M, Wolna M, Krawczyk O oraz Kaptur N, Sadowska Z, Leśnikowska A, Grabowska K

Pomimo porażki z Zawierciem trzeba pochwalić zawodniczki bo podejmowały walkę w pewnych fragmentach gry. Na minus należy zaliczyć dwa kilkupunktowe przestoje, które zdecydowały o takiej rozbieżności punktowej w dwóch setach. Mecz z Czeladzią nalezy zaliczyć na duży plus przede wszystkim jesli chodzi o występ najmłodszych zawodniczek.

GRATULACJE DLA CAŁEGO ZESPOŁU!!!

Kolejny turniej rozegramy w najbliższą sobotę (5.10.2019). Na własnej hali zmierzymy się z drużyną LKPS Borowno. Z racji tego, że mamy ośmiozespołową grupę w tym dniu odbędzie się tylko jedno spotkanie.