IV kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2019/2020

W niedziele 6.10.2019 w Częstochowie uczestniczyliśmy w ostatnim turnieju etapu geograficznego Śląskiej Ligi Młodziczek. Naszymi przeciwnikami były zespoły KS Częstochowianka I oraz MUKS Pasek Będzin.

UKS Tytan Ostrowy- KS Częstochowianka I 0:2 (10:25, 23:25)
Bardzo nerwowy i słaby początek pierwszego seta w naszym wykonaniu. Przegrywamy 0:3 nie radząc sobie z prostą zagrywką przeciwniczek. Po kilku kolejnych akcjach doprowadzamy do remisu po 4. Po chwili na skutek naszej słabej gry ponownie przegrywamy tym razem 6:9. Przy wyniku 7:10 nasza gra (nie wiedzieć dlaczego) totalnie się załamuje. Tracimy aż 10 punktów z rzędu przez co przegrywamy aż 7:20. W kolejnych kilku akcjach nic się nie zmienia i przegrywamy seta 10:25.

Drugą partie zaczynamy bardzo dobrze i prowadzimy 3:1 oraz 7:3. Kilka błędów z naszej stroy i rywalki doprowadzają do remisu przy stanie 9:9. Zacięta walka punkt za punkt toczyła się do wyniku 16:16. W tym momencie wygrywamy cztery akcje z rzędu i jest 20:16. W kolejnym fragmencie meczu gramy kapitalnie zagrywką i powiększamy przewagę do sześciu punktów (23:17). Gdy wydawało się, że tie break jest tylko kwestią czasu nasza gra totalnie się załamała. Najpierw psujemy zagrywkę (23:18) a następnie popełniamy szereg prostych błędów w przyjęciu zagrywki, która po raz kolejny nie jest wybitnie trudna. Przy wyniku 23:21 prosimy o drugą przerwę jednak nic nam to nie daje i w dalszym ciągu bardzo słabo przyjmujemy. Efekt końcowy jest taki, że( na własne życzenie) przegrywamy tego seta 23:25 i całe spotkanie 0:2 grając bardzo odbrą siatkówkę zwłaszcza w elemencie zagrywki oraz obrony.

UKS Tytan Ostrowy- MUKS Pasek Będzin 0:2 (8:25, 10:25)
Od początku spotkania bardzo słabo przyjmujemy co przełożyło się na wynik. Przegrywamy 2:9 i prosimy o pierwszy czas. Po nim nasza gra gra wygląda odrobine lepiej dzięki czemu zmniejszamy straty do pięciu punktów (7:12). W dalszej części seta znów pojawiają się problemy w przyjęciu i wyraźnie przegrywamy seta 8:25.

Druga odsłona bliźniaczo podobna do pierwszej. Nie radzimy sobie z zagrywką rywalek i przegrywamy aż 0:9. Następnie wygrywamy sześć kolejnych akcji z rzędu i nasza straty wynosi tylko trzy punkty (6:9). Niestety podobnie jak w pierwszym secie tak i teraz znów przydarza nam się przestój i tracimy cztery punkty z rzędu (6:13). Kolejne akcje nie przynoszą żadnej zmiany w tym spotkaniu i przegrywamy gładko 10:25.

KS Częstochowianka I- MUKS Pasek Będzin 0:2 (23:25, 19:25)

Skład zespołu: Konieczna O (k), Kupka O, Wolna M, Kaptur N, Zielonka O, Ciesielska M oraz Krawczyk O, Bańska E, Sadowska Z, Grabowska K

Szkoda tego turnieju ponieważ była szansa na lepszy wynik zwłaszcza z drużyną gospodyń. Niestety przespaliśmy pierwszego seta a w drugim prowadząc 23:17 powinniśmy wykorzystać swoją szansę. Jeśli szukać pozytywów to należy pochwalić zawodniczki w tym meczu za perfekcyjną gre w obronie.
W drugim meczu drużyna z Będzina miała niesamowitą przewagę nad nami jeśli chodzi o warunki fizyczne jednak powinniśmy zagrać znacznie lepiej w elemencie przyjęcia.

GRATULACJE DLA CAŁEGO ZESPOŁU!!!

Ostatecznie w pierwszym etapie wygrywamy trzy spotkania i ponosimy cztery porażki co pozwoliło nam zająć piąte miejsce w grupie.
Taki wynik spowodował, że drugi etap rozpoczniemy w grupie trzeciej. Naszych przeciwników oraz terminy turniejów przedstawimy w osobnym artykule.

Tabela po IV-tym turnieju, I-szego etapu.