V kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2019/2020

W sobote 12.10.2019 rozpoczeliśmy zmagania w drugim etapie tegorocznej Śląskiej Ligi Młodziczek. Na turniej udaliśmy się do Czeladzi gdzie zmierzyliśmy się z gospodyniami drużyną MCKS Czeladź oraz UKS Dębowianka.

Kolejny turniej w Czeladzi to nie tylko walka z przeciwnikami ale również z bardzo małą i przede wszystkim niską salą na której największą rolę odgrywa zagrywka.

UKS Tytan Ostrowy- MCKS Czeladź 2:1 (25:16, 14:25, 15:6)
Dzięki świetnej zagrywce bardzo dobrze rozpoczynamy pierwszego seta prowadząc 6:0. Gospodynie proszą o czas jednak po nim w dalszym ciągu popełniamy bardzo małą ilość błędów dzięki czemu stopniowo powiększamy swoją przewagę (9:2, 11:4). Przy wyniku 14:5 na skutek dobrej zagrywki rywalek tracimy trzy punkty z rzędu i prosimy o pierwszą przerwe. Po niej kolejne trzy akcje należą do przeciwniczek i jest 14:11. Przełamujemy złą passe, zdobywamy punkt a następnie wygrywamy cztery kolejne wymiany i znów nasza przewaga wynosi osiem punktów (19:11). Kontrolujemy wynik pierwszego seta i spokojnie wygrywamy 25:16.

Druga partia zupełnie inna niż poprzednia. Od początku walka toczy się punkt za punkt (2:2, 4:4). Przy wyniku 6:6 przydarzają nam się tzry błędy i prosimy o przerwe (6:9). Po niej co prawda wygrywamy akcje jednak później tracimy pięć punktów z rzędu i wykorzystujemy drugą przerwe przy wyniku 7:14. Trzeba oddać, że tym razem to gospodynie świetnie zagrywają a my nie potrafimy sobie poradzić z przyjęciem na niskiem obiekcie. Dalsza część seta to nasza niemoc a co za tym idzie powiększanie przewagi przez rywalki, które pewnie wygrywają 25:14. W meczu jest 1:1 i do rozstrzygnięcia potrzebny będzie tie break.

Dzięki znakomitej zagrywce na początku tie breaka prowadzimy 5:1. Niestety przegrywamy trzy kolejne wymiany i jest 5:4. Prosimy o przerwe. Po niej przełamujemy rywalki i zdobywamy dwa punkty z rzędu (7:4). Zmiana stron następuje przy wyniku 8:5 dla nas. Sama końcówka to nasze trzy rewelacyjne obrony po których wyprowadzamy tzry skuteczne kontry i prowadzimy 11:5. To był decydujący moment tego seta oraz całego meczu. Ostatecznie wygrywamy 15:6 i całe spotkanie 2:1.

UKS Tytan Ostrowy- UKS Dębowianka 2:0 (25:19, 25:20)
Pierwszy raz w historii naszej drużyny młodziczek mierzyliśmy się z drużyną Dębowianki aczkolwiek mieliśmy okazje zrewanżować się za bardzo bolesna porażkę z zeszłego sezonu kiedy to przegraliśmy z tym klubem turniej półfinałowy w kategorii "czwórek".
Pierwszego seta lepiej zaczynają rywalki, które obejmują prowadzenie 10:3. Bardzo mozolnie aczkolwiek systematycznie punkt po punkcie odrabiamy starty (5:10, 10:13, 14:16). Po raz kolejny w tym dniu dzięki rewelacyjnej zagrywce doprowadzamy do remisu przy wyniku po 16 a następnie obejmujemy prowadzenie 19:16. Po chwili jest 19:18. Następnie wygrywamy pięć kolejnych akcji z rzędu i mamy piłkę setową (24:18). Seta wygrywamy 25:19.

Druga odsłona to szereg naszych prostych błędów na skutek, których przegrywamy 5:9 i prosimy o pierwszą przerwe. Po niej nie zaczynamy odrabiac straty. Przy wyniku 11:13 zmuszeni jesteśmy o poproszeniu o drugi czas dla drużyny na skutek zderzenia się naszcyh dwóch zawodniczek, które rzuciły się do obrony piłki. Przymusowa przerwa nie wytrąciła nas z rytmu i kontynuowaliśmy naszą dobrą gre (zwłaszcza w zagrywce). Wszystko to przełożyło się na pozytywny dla nas wynik. Prowadzimy 16:14 i rywalki proszą o pierwszy czas. Po nim wygrywamy trzy kolejne akcje (19:14) i druga przerwa na rządanie przeciwniczek. W samej końcówce kolejna seria bardzo dobrych zagrywek z naszej strony i mamy piłkę setową przy wyniku 24:17. Ostatecznie wygrywamy seta 25:20 a całe spotkanie 2:0.

MCKS Czeladź- UKS Dębowianka 2:1 (25:14, 15:25, 15:11)

Skład zespołu: Konieczna O (k), Kupka O, Wolna M, Krawczyk O, Zielonka O, Cisielska M oraz Kaptur N

Bardzo cieszą dwa zwycięstwa w tym turnieju na tak ciężkiej sali. Oprócz zwycięstw należy pochwalić styl gry naszych zawodniczek, które poza drugim setem w meczu z Czeladzią zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Najmocniejszą stroną na pewno była zagrywka jednak oprócz tego pomimo niskiego sufitu drużyna bardzo dobrze zagrała w przyjęciu i obronie. Mimo wszystko i tak należy stwierdzić, że mecze młodziczek nie powinny odbywać się na tak małej a przede wszystkim niskiej sali.

GRATULACJE DLA CAŁEGO ZESPOŁU!!!

W kolejną sobote 19.10.2019 nasza drużyna wyjeżdża na kolejny trudny turniej. Tym razem udajemy się do Tychów żeby zagrać z gospodyniami ekipą MOSM Tychy oraz drużyną MKS Czechowice Dziedzice.

Tabela po I-szym turnieju, II-ego etapu.