VI kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2019/2020

W sobote 19.10.2019 rozgrywaliśmy szóstą kolejkę Śląskiej Ligi Młodziczek. Tym razem rywalizowaliśmy w Tychach gdzie zmierzyliśmy się z gospodyniami drużyną MOSM Tychy oraz z zespołem MKS Czechowice Dziedzice.

UKS Tytan Ostrowy- MKS Czechowice Dziedzice 2:0 (25:16, 25:19)
Bardzo słabo rozpoczynamy spotkanie i przegrywamy 2:6. Prosimy o czas dla drużyny. Po nim gra toczy się punkt za punkt (3:7, 4:8). Przy wyniku 5:9 bardzo dobrze zagrywamy dzięki czemu przy wyniku 8:9 rywalki proszą o przerwe. Nie wytrąca nas to z rytmu i dalej utrzymujemy trudny serwis, który pozwala nam na odjechanie przeciwniczkom na wynik 13:9. W dalszej części seta dzięki świetnej obronie i kontratakom powiększamy swoją przewagę (16:11, 20:14). Ostatecznie po znakomietj grze wygrywamy pierwszego seta 25:16.

Poczatek drugiej partii to nasza absolutna dominacja. Znakomita zagrywka powoduje, że szybko wypracowujemy sobie sporą zaliczke punktową (10:3, 13:4). Niestety przez wysokie prowadzenie spada nam koncentracja i zaczynamy popełniać proste błędy na skutek, których tracimy punkty serią i prosimy o przerwę przy wyniku 14:10. Po czasie znów wracamy do swojej bardzo dobrej gry. Wygrywamy kilka akcji z rzędu i prowadzimy 17:12 a nastepnie 21:14. Ostatnia faza seta to walka punkt za punkt a co za tym idzie nasze zwycięstwo w secie 25:19 i w całym meczu 2:0.
Należy przyznać, że było to jedno z lepszych o ile nie najlepsze spotkanie naszej druzyny w tym sezonie.

UKS Tytan Ostrowy- MOSM Tychy 2:0 (25:16, 25:15)
O ile w pierwszym spotkaniu było mnóstwo walki o tyle w meczu z gospodyniami emocji całkowicie zabrakło. Mecz toczył się w leniwym tempie a nasza dominacja nie podlegała żadnej dyskusji. Wygrywamy bardzo pewnie dwa sety 25:16 i 25:15 a szanse na zaprezentowanie swoich umiejętności dostały młodsze zawodniczki, które bardzo dobrze wywiązały się ze swoich zadań.

MOSM Tychy- MKS Czechowice Dziedzice 0:2 (9:25, 24:26)

Skład zespołu: Konieczna O (k), Kupka O, Wolna M, Kaptur N, Zielonka O, Cisielska M oraz Krawczyk O, Pąklak N, Sadowska Z, Bańska E, Grabowska K

Bardzo dobry turniej w wykonaniu naszej drużyny. Zwłaszcza pierwsze spotkanie. Końcowy wynik nie oddaje tego jaka była walka w poszczególnych fragmentach setów ale nasze zawodniczki bardzo dobrze poradziły sobie z presją i dokonywały dobrych wyborów w najtrudniejszych akcjach. Za drugie spotkanie nalezy przede wszystkim pochwalić zmienniczki, które po raz kolejny wykazały się dużą determinacją i wolą walki.
Cztery mecz i cztery zwycięstwa w tym etapie powodują, że mamy bardzo realną szanse na awans do drugiej grupy, w której jeszcze nigdy nie graliśmy.

GRATULACJE DLA CAŁEGO ZESPOŁU!!!

W najbliższą sobote 26.10.2019 gramy trzeci turniej tego etapu. Na własnej hali będziemy mierzyć się z drużynami KSS Gumisie Pyskowice oraz UKS Dąbrowiak. Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców na to wydarzenie. Początek zawodów o godzinie 10:00.

Tabela po II-gim turnieju, II-ego etapu.