VII kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2019/2020

W sobote 26.10.2019 na własnej hali w ramach siódmej kolejki Śląskiej Ligi Młodziczek podejmowaliśmy drużyny KSS Gumisie Pyskowice oraz UKS Dąbrowiak. Był to bardzo ważny turniej ponieważ w przypadku dwóch zwycięstw zapewnilibyśmy sobie awans do drugiej grupy.

UKS Tytan Ostrowy- KSS Gumisie Pyskowice 2:0 (25:10, 25:14)
Początek spotkania na korzyść naszych rywalek, które po chwili prowadziły 4:2. Doprowadzamy do remisu przy wyniku 6:6 i powoli zaczynamy przejmować kontrole nad tym setem. Najpierw prowadzimy 11:7 a następnie 14:9 i 20:10. Seta wygrywamy bardzo pewnie 25:10 a szanse na gre dostały zmienniczki.

Druga partia jeszcze lepsza w naszym wykonaniu. Od razu odjeżdżamy przeciwniczkom i prowadzimy 8:2 i 11:4. W dalszej części seta powiększamy przewage (16:5). W końcówce nic się nie zmieniło a szanse na gre po raz kolejny dostały zmienniczki. Wygrywamy 25:14 a całe spotkanie 2:0.

UKS Tytan Ostrowy- UKS Dąbrowiak 1:2 (25:22, 12:25, 9:15).
Bardzo emocjonujący mecz. Początek pierwszego seta to nasza koncertowa gra dzięki, której wychodzimy na prowadzenie 10:3. Trzeba wspomnieć, że w tym fragmencie gry wychodziło nam dosłownie wszystko. Kolejne akcje to nasze proste błędy przez co przeciwniczki zbliżyły się na trzy punkty (11:8). Prosimy o czas a po nim prowadzimy 13:10. Kolejnych kilka błędów z naszej strony powoduje, że rywalki doganiają nas przy wyniku po 16. Cztery kolejne akcje wygrywane na zmiane przez dwa zespoły i znów remis tym razem po 18. Końcówka seta bardzo zacięta i niezwykle emocjonująca. Wygrywamy trzy akcje z rzędu i jest 21:18 by po chwili w łatwy sposób stracić dwa punkty (21:20). Trzy akcje z rzedu dla nas i mamy piłkę setową (24:20). Niestety psujemy zagrywke i przegrywamy kolejną kacje i jest 24:22. Bardzo długa wymiana i aut po ataku Dąbrowiaka składa się na nasze zwycięstwo w pierwszym secie 25:22.

Koszmarnie rozpoczynamy drugą partie. Nie możemy sobie poradzić z przyjęciem trudnych zagrywek rywalek a jeśli mamy bezpieczne przyjęcie to nie potrafimy wyprowadzić skutecznego ataku. W konsekwencji tracimy 11 punktów z rzędu i do końca seta nie udaje nam się nadrobić strat. Przegrywamy gładko 12:25 i w meczu jest 1:1.

Bardzo słaby początek tie breaka w naszym wykonaniu. Przegrywamy 0:4 i prosimy o przerwe. Po niej kolejne dwie akcje wygrywają rywalki i jest 0:6. Po kilku kolejnych akcjach jest 4:7 i Dąbrowiak prosi o czas. Przy zmianie stron przegrywamy 5:8. Bardzo odbry fragment naszej gry powoduje, że doprowadzamy do remisu po 8. Dwie przegrane wymiany z naszej strony i jest 8:10. Wygrywamy ważną akcje i łapiemy kontakt z przeciwniczkami (9:10). Niestety psujemy własną zagrywke (9:11) a następnie rywalki zdobywają dwa kolejne punkty 9:13. Próbjemy jeszcze walczyć jednak nie kończymy swoich ataków a rywalki wykorzystują 100% na kontrach w wyniku czego przegrywamy decydującego seta 9:15 a cały mecz 1:2.

UKS Dąbrowiak- KSS Gumisie Pyskowice 2:0 (25:6, 25:5)

Skład zespołu: Konieczna O (k), Kupka O, Wolna M, Kaptur N, Zielonka O, Cisielska M oraz Bańska E, Sadowska Z, Krawczyk O

Średni turniej w wykonaniu naszej drużyny. Po pierwszym meczu, który nie przyniósł żadnych emocji spotkanie z Dąbrowiakiem mogło się podobać. Świetnie zagrany pierwszy set zwiastował, że można to spotkanie wygrać. Niestety początek drugiego seta całkowicie zmienił podejście do dalszej rywalizacji. Fatalny początek tie breaka sprawił, że całe spotkanie przegraliśmy na własne życzenie. W przypadku naszego zwycięstwa w tym meczu mielibyśmy zapewniony awans do drugiej grupy. W obecnej chwili do awansu brakuje nam jednego zwycięstwa na ostatnim turnieju w Knurowie 16.11.2019.

GRATULACJE DLA CAŁEGO ZESPOŁU!!!

Obecnie czeka nas trzytygodniowa przerwa w rozgrywkach młodziczek. Ostatni turniej drugiego etapu rozegramy 16.11.2019 w Knurowie gdzie zmierzymy się z drużynami TKKF Szczygłowice oraz KS Burza MOSiR Mikołów. Zwycięstwo w co najmniej jednym spotkaniu gwarantuje nam awans do drugiej grupy, w której jeszcze nigdy nie graliśmy.

Tabela po III-im turnieju, II-ego etapu.