VIII kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2019/2020

W sobote 16.11.2019 w Knurowie rozgrywaliśmy ostatni turniej drugiego etapu tegorocznej Śląskiej Ligi Młodziczek. Bardzo ważne zawody, które decydowały czy awansujemy do drugiej grupy czy pozostaniemy w trzeciej.

UKS Tytan Ostrowy- TKKF Szczygłowice 2:0 (25:13, 25:14)
Bardzo nierówny pierwszy set w naszym wykonaniu. Banalne błędy w obornie i dużo popsutych zagrywek spowodowało, że przegrywaliśmy 2:5, 5:9, 6:10. Sześć wygranych akcji z rzędu z naszej strony i pierwszy raz w tym spotkaniu obejmujemy prowadzenie (12:10). W dalszej fazie seta stopniowo i systematycznie powiększamy swoją przewage dzięki czemu pewnie wygrywamy 25:13.

Druga partia zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu. Dzięki znakomitej zagrywce wypracowujemy sobie bezpieczną przewage 8:0, 10:2, 13:4, którą dowozimy do końca seta wygrywając 25:14 a całe spotkanie 2:0.

UKS Tytan Ostrowy- KS Burza MOSiR Mikołów 2:1 (25:13, 23:25, 15:9)
Pierwsza partia drugie spotkania to nasza dominacja. Od stanu 1:2 dzięki świetnej zagrywce zdobywamy 15 punktów z rzędu i prowadzimy 16:2. Ostatecznie seta wygrywamy 25:13 a przez większą część tej partii szanse na gre dostały zawodniczki rezerwowe.

Drugiego seta rozpoczynamy w eksperymentalnym składzie a na boisku pojawia się dużo młodych zawodniczek. Prowadzimy 5:1, 8:5 11:7. Po kilku kolejnych akcjach jest 16:12. Przy wyniku 20:14 nie wiedzieć dlaczego zaczynamy popełniać banalne błędy na skutek których przeciwniczki doprowadzają do remisu po 20 a następnie wychodzą na prowadzenie 23:20. Nasz zespół nie poddaje się i po trzech kolejnych akacjach jest remis po 23. Niestety psujemy zagrywke i piłkę setową mają rywalki. Złe przyjęcie po naszej stronie sprawia, że wpadamy w siatke i przegrywamy seta 23:25. W meczu jest 1:1.

Tie break bardzo nerwowy z naszej strony a co za tym idzie z dużą ilością błędów. Przegrywamy 0:2 by po chwili doprowadzić do remisu po 3. Kolejne dwie akcje na korzyść Mikołowa (3:5). Bierzemy się mocno do odrabiania strat i zdobywamy 7 punktów z rzędu (10:5). W końcówce walka punkt za punkt i nasze zwycięstwo 15:9. Całe spotkanie wygrywamy (po słabym spotkaniu) 2:1 zapewniając sobie historyczny awans do drugiej grupy.

TKKF Szczygłowice- KS Burza MOSiR Mikołów 1:2 (25:15, 16:25, 5:15)

Skład zespołu: Konieczna O (k), Kupka O, Wolna M, Kaptur N, Zielonka O, Ciesielska M oraz Krawczyk O, Sadowska Z, Leśnikowska A, Pąklak N

Dwa zwycięstwa i historyczny awans naszego zespołu do drugiej grupy to jeden z plusów tego turnieju. Kolejny pozytyw to fakt, że w turnieju mogły zagrać nasze młodsze zawodniczki, które w ten sposób nabierają cennego doświadczenia, które zaprocentuje w dalszym szkoleniu.
Po raz pierwszy w historii naszego klubu awansujemy do drugiej grupy i w trzecim etapie będziemy walczyć o miejsca 10- 18.

GRATULACJE DLA CAŁEGO ZESPOŁU!!!

Skład grupy drugiej oraz cały terminarz turniejów zostanie opublikowany w osobnym artykule.

Tabela po IV-tym turnieju, II-ego etapu.