IX kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2019/2020

Nietypowo bo w niedziele 1.12.2019 nasza drużyna młodziczek rozpoczęła zmagania w pierwszym turnieju trzeciego etapu Śląskiej Ligi Młodziczek. Tym razem udaliśmy się do Bytomia żeby rozegrać mecze z gospodyniami UKS MOSM Bytom oraz zespołem TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec II.

UKS Tytan Ostrowy- UKS MOSM Bytom 0:2 (17:25, 22:25)
Bardzo nerwowy początek spotkania w naszym wykonaniu spowodował, że popełnialiśmy mnóstwo prostych błędów. Przegrywamy 1:6 i prosimy o pierwszą przerwe. Po niej nasza gra niestety nie wygląda lepiej i nasze starty do rywalek zaczynają się powiększać 4:9, 5:11, 8:15. Należy zaznaczyć, że w tym fragmencie gry nie potrafiliśmy sobie poradzić z żadnym elementem począwszy od przyjęcia zagrywki rywalek, poprzez rozegranie a skończywszy na ataku. W samej końcówce troszke lepsza gra naszego zespołu sprawiła, że zbliżyliśmy się do przeciwniczek na czetry punkty (16:20). Niestety po chwili kolejna seria błędów z naszej strony i przegrywamy 17:25.

Drugiego seta zaczynamy zdecydowanie lepiej dzięki czemu wynik jest na styku 2:2, 5:5, 9:9. W dalszej części seta gramy praktycznie bezbłędnie i zyskujemy sporą przewagę punktową (17:11). Gdy wydawało się, że wszystko zmierza do tie breaka przydarza nam się przestój i tracimy punkty serią. Przy stanie 18:15 prosimy o przerwe po której nadal popełniamy proste, niewymuszone błędy przez, które tracimy prowadzenie 18:19. Końcówka seta nerwowa z kolejnymi błędami w efekcie czego przegrywamy 22:25 a całe spotkanie 0:2.

UKS Tytan Ostrowy- TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec II 1:2 (20:25, 25:17, 6:15)
Drugie spotkanie rozpoczynamy również bardzo nerwowo. Co prawda wynik meczu jest wyrównany 4:4, 8:8, 12:12 jednak mnóstwo punktów "podarowaliśmy" naszym przeciwniczkom przez własne błędy. Środkowa część seta to w dalszym ciągu nasza słaba gra i katastroficzne pomyłki, które bezlitośnie wykorzystują nasze rywalki dzięki czemy wygrywają 25:20.

Druga partia bliźniaczo podobna do pierwszej czyli walka na styku do połowy seta jednak to my w drugiej części odskakujemy na kilka punktów (19:15) i dowozimy wynik do końca seta wygrywając go 25:17. W meczu jest 1:1 i do rozstrzygnięcia potrzebny jest tie break.

Decydującą odsłone lepiej rozpoczynają rywalki, które wychodzą na prowadzenie 3:0. Cztery kolejne akcje należą jednak do nas i obejmujemy prowadzenie 4:3. Przy wyniku 5:5 nasza gra po raz kolejny w tym dniu się "zacina". Nie radzimy sobie w żadnym elemencie i wyraźnie przegrywamy 6:15 a całe spotkanie 1:2.

UKS MOSM Bytom- TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec II 0:2 (24:26, 9:25)

Skład zespołu: Konieczna O (k), Kupka O, Wolna M, Kaptur N, Zielonka O, Ciesielska M oraz Bańska E, Krawczyk O, Sadowska Z.

Bardzo słaby o ile nienajsłabszy turniej w wykonaniu naszej drużyny w tym sezonie. Od początku zawodów było widać, że bardziej walczymy ze sami ze sobą niż z przeciwniczkami. Oba zespoły były całkowicie w naszym zasięgu jednak to my tego dnia nie zagraliśmy na swoim poziomie. Miejmy jednak nadzieje, że drugi tak słaby turniej już nam się nie przydarzy w tym etapie oraz całym sezonie.