X kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2019/2020

W sobote 7.12.2019 w Dąbrowie Górniczej nasze młodziczki rozgrywały drugi turniej trzeciego etapu Śląskiej Ligi Młodziczek. Bardzo ważne zawody, w których zmierzyliśmy się z drużynami UKS Dąbrowiak oraz MKS Czechowice- Dziedzice.

UKS Tytan Ostrowy- MKS Czechowice Dziedzice 2:0 (25:11, 25:18)
Początek spotkania nienajlepszy w naszym wykonaniu. Przegrywamy 0:2 i 1:3. Po kilku kolejnych wymianach wychodzimy na prowadzenie 6:3 i rywalki proszą o przerwe. W dalszej częsci seta walka odbywa się na zasadzie punkt za punkt dzięki czemu utrzymujemy naszą trzypunktową przewage (10:7, 12:9). Od wyniku 13:11 dzięki świetnej zagrywce i grze w polu zdobywamy 12 punktów z rzędu i wygrywamy seta 25:11 obejmując tym samym prowadzenie w meczu 1:0.

Druga partia zdecydowanie bardziej zacięta niż poprzednia. Świetnie zaczynamy bo od prowadzenia 3:0 i 6:1. Po chwili przydarza nam się przestój i jesteśmy zmuszeni poprosić o pierwszy czas przy wyniku 7:6. Po przerwie obraz naszej gry nie ulega zmianie i po kolejnych prostych błędach w przyjęciu przegrywamy 10:15. Wykorzystujemy drugi czas a po nim nasza gra ulega znacznej poprawie zwłaszcza w elemencie zagrywki. Zbliżamy się do przeciwniczek na wynik 14:16 i to One wykorzystują swoją pierwszą przerwe. Po niej zdobywamy kolejne trzy punkty z rzędu i wychodzmi na prowadzenie 17:16 co skutkuje drugim czasem na rządanie rywalek. Kolejna przerwa nie wybija nas z rytmu i wygrywamy kolejne cztery wymiany dzięki czemu odjeżdżamy na wynik 21:16. Trzeba pochwalić zawodniczki za tą faze seta ponieważ wychodziło Im dosłownie wszystko począwszy od zagrywki przez blok, obrone oraz skuteczne kontrataki. W samej końcówce walka toczyła się punkt za punkt dzięki czemu wygrywamy 25:18 i całe spotkanie 2:0.

UKS Tytan Ostrowy- UKS Dąbrowiak 0:2 (11:25, 18:25)
O ile pierwsze spotkanie zagraliśmy na dobrym poziomie o tyle mecz z gospodyniami kompletnie nam nie wyszedl. Od samego początku mieliśmy problemy z przyjęciem co skutkowało oddawaniem piłek za darmo na strone przeciwniczek a Te były bardzo skuteczne w ataku. Przegrywamy 1:4 i 2:5. Po kilku kolejnych akcjach i lepszej grze z naszej strony doprowadzamy do remisu 8:8. Od tego momentu nie wiedzieć dlaczego całkowicie przestajemy grać a nasze rywalki wykorzystują to w 100% robijając nas w tym secie 25:11.

Druga partia również słaba w naszym wykonaniu. Bardzo dużo szarpanej gry z naszej strony powoduje, że przy stanie 7:12 prosimy o pierwszą przerwe. Po niej wygrywamy cztery akcje z rzędu i zbliżamy się do rywalek na jeden punkt 11:12 i tym razem to One proszą o czas. Po przerwie znów mamy okres słabszej gry i znów tracimy punkty serią (11:15). Przy stanie 13:18 wykorzystujemy ostatnią przerwe, która niestety nam nie pomogła. Przegrywamy drugą odsłone 18:25 i całe spotkanie 0:2.

UKS Dąbrowiak- MKS Czechowice Dziedzice 2:0 (25:17, 25:11)

Skład zespołu: Zielonka O (k), Ciesielska M, Konieczna O, Kupka O, Kaptur N, Krawczyk O oraz Wolna M, Leśnikowska A

Średni turniej w wykonaniu naszego zespołu. Na pewno trzeba pochwalić dziewczyny za pierwszy mecz a zwłaszcza za drugi set tego spotkania. Co do meczu z Dąbrowiakiem to zagraliśmy zdecydowanie poniżej swojego poziomu.