XI kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2019/2020

Weekend 14-15.12.2019 był dla kategorii młodziczek bardzo intensywny ponieważ zostały rozegrane dwa ostatnie turnieje trzeciego etapu Śląskiej Ligi Młodziczek. W artykule opisujemy sobotnie zawody, które odbyły się na naszej hali. Zmierzyliśmy się wtedy z drużynami UKS Gwiazda Tarnowskie Góry oraz KPKS Halemba.

UKS Tytan Ostrowy- UKS Gwiazda Tarnowskie Góry 0:2 (15:25, 21:25)
Pierwszy set tego spotkanie nie zaczął się po naszej myśli. Zawodniczki wyszły na ten mecz nie wiedzieć dlaczego mocno stremowane co przniosło się na proste błędy i przy wyniku 2:6 musieliśmy poprosic o pierwszą przerwe. Po niej obraz naszej gry nie uległ zmianie. Dużo szarpanej gry i niedokładności zwłaszcza w przyjęciu spowodowało, że przeciwniczki grały coraz bardziej swobodnie a my traciliśmy kolejne punkty 5:8, 5:10. Przy tym ostatnim wyniku zerwaliśmy się do walki i po wygraniu cztereach akcji z rzędu zmniejszyliśmy tsraty do jednego punktu (9:10). Niestey po chwili kolejny przestój z naszej strony spowodował, że starty wzrosły do sześciu punktów i poprosiliśmy o drugi czas dla drużyny (10:16). Na nie wiele się to zdało ponieważ rywalki spokojnie kontrolowały przebieg tego seta i ostatecznie zwyciężyły 25:15 obejmując prowadzenie w meczu 1:0.

Druga partia zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu. Zaczynamy od walki na styku 2:2, 4:4 by po chwili zbudować sobie dwupunktową przewage 6:4, 8:6. Kolejny fragment seta to nasza koncertowa gra i budowanie coraz większej przewagi, która w szczytowym momencie wynosiła pięć punktów (17:12). W tym momencie nasza gra kompletnie się załamuje. Tracimy cztery punkty z rzędu i jest 17:16. Kolejnych kilka akcji dało nam dwupunktową przewage (20:18). Po kolejnych czterech wymianach był remis po 21. Sama końcówka tego seta to ponownie nasze proste błędy w rezultacie, których przegrywamy tą partie 21:25 i całe spotkanie 0:2.

UKS Tytan Ostrowy- KPKS Halemba 2:0 (25:10, 25:21)
Po przegraniu pierwszego spotkania na mecz z Halembą nasze zawodniczki wyszły w bojowych nastrojach. Od początku tego seta graliśmy konsekwentnie w elmencie zagrywki oraz rewelacyjnie w kontratakach. Skutkiem tego było prowadzenie 5:0, 10:2, 14:6, 18:7. Tak wysoka przewaga pozwoliła nam na spokojne zwycięstwo 25:10 i objęcie prowadzenia w meczu 1:0.

Druga odsłona zupełnie odmienna niż pierwsza. Zawodniczki chyba za bardzo się rozluźniły po łatwym zwycięstwie w poprzedniej partii. Gramy słabo i nie potrafimy przyjąć prostej zagrywki rywalek w konsekwencji czego przegrywamy 2:7 i prosimy i pierwszy czas. Po przerwie nasza gra wygląda zupełnie inaczej. Podbijamy piłki w obronie i skutecznie kontrujemy. Dokładamy do tego bardzo trudną zagrywkę dzięki czemu wychodzimy na prowadzenie 8:7 a Halemba prosi o czas. Po nim wygrywamy kolejne trzy wymiany i jest 11:7. Kolejne trzy akcje na korzyść rywalek i znów mamy tylko punkt przewagi (11:10). Od tego wyniku gramy praktycznie bezbłędnie dzięki czemu budujemy sobie sporą bo aż dziewięciopunktową przewage (23:14). Gdy wydawało się już, że nasze zwycięstwo jest przesądzone zaczynamy prezentować antysiatkówke- nie przyjmujemy prostych zagrywek przeciwniczek, mylimy się w ataku na pojedyńczym bloku i nie bronimy nic w polu. Efektem tego jest odrobienie sześciu punktów przez Halembe i jest 23:20. Zwyciężamy bardzo ważną wymiane i mamy piłke meczową przy wyniku 24:20. Ostatecznie po dużych nerwach kończymy spotkanie efektywnym atakiem. Wygrywamy 25:21 i cały mecz 2:0.
Dzięki temu zwycięstwu przedłużamy swoje szanse na pozostanie w grupie drugiej i walce w ostatnim etapie o miejsca 10- 18.

UKS Gwiazda Tarnowskie Góry- KPKS Halemba 2:0 (25:19, 25:13)

Skład zespołu: Zielonka O (k), Ciesielska M, Wolna M, Kaptur N, Konieczna O, Kupka O, Krawczyk O, Bańska E, Grabowska K

Drugi turniej z rzędu, na którym wygrywamy jedno spotkanie i ponosimy jedną porażkę. Najbardziej szkoda drugie seta w meczu z Tarnowskimi Górami gdzie prowadziliśmy 17:12 i nie potrafiliśmy dowieź tej przewagi do końca bo w tie breaku mogło być różnie. Cieszy zwycięstwo z Halembą jednak końcówka tego meczu powinna być przez nas zdecydowanie lepiej rozegrana. Miejmy nadzieje, że drużyna wyciągnie wnioski z tych dwóch spotkań.